bugün

günümüzde de bu davranışı kendisine ilke edinen partidir. stalin "hööött" dediği için ölüm korkusundan kendine sığınmış 160 azeri aydınını sınır dışı etmiş ve bu 160 azeri aydının kurşuna dizilerek katledilmesine sebep olmuştur. türk kültüründe kendisine sığınan bir insanı hele ki masum bir insanı kesinlikle düşmana vermek yoktur. gerekirse beraber ölünür ama düşmana teslim edilmez. misafirini, kendisine sığınan insanı allah'ın emaneti olarak gören milletimiz bu acı olayı ve bu acı olayı yaşatan chp hükümetini unutmamalı.

yıl olmuş 2013...

bırakın esed'i bırakın öso'yu bırakın siyaseti...

milyonlarca suriyeli ülkesinin dışında yaşıyor. lübnan'da ürdün'de ırak'ta ve burda mülteci olarak yaşıyorlar. kim ister ki izmir'i bırakıp iran'da yaşamayı kim ister artin'i terkedip bulgaristan'da mülteci olarak yerleşmeyi. ha kim ister cevaplayın...

kimse istemez. doğduğu yeri memleketini kim bırakıpta başka yerde başka ülkede yaşamak ister ki. almanya'dan fransa'dan yurduna güzel ülkemize dönen binlerce insanımız neden toprağa adımına basar basmaz eğilipte bu toprağı öper.

emin olun suriyeliler de kendi topraklarını kendi ülkelerini bizim milletimizin türkiye'yi sevdiği kadar seviyordur. kimse kimseni toprağına göz dikmiyor. bana dünyanın en güzel yerinden 10 dönüm arsa verseler gel burda yaşa deseler ülkemi terketmem. doğduğum büyüdüğüm güzel izmiri'mi güzel türkiye'mi terketmem. eminim suriyeliler de istemez.

ne esed'in destekçisiyim ne de öso'nun ne Akpartiliyim ne de Chpli. ben insanım ben müslümanım ben zulme uğramış insanların yanındayım. siyaseti bırakın bu konuyu siyasete bulaştıran herkeside lanetliyorum. mazlumun sırtından siyaset yapan herkesi. türkiye'de savaş kampları açtıranlarıda paralı asker yetiştiren bunları suriye'ye çatışmaya gönderenleride ve bu şer mensupları yüzünden ülekisinden kaçıpta buraya sığınan mazlumların türkiye'den gitmesini isteyen kesimleride lanetliyorum.

yüzbinlerce insan türkiye'ye sığınmış. komşuluk bizim kültürümüzün temel taşıdır. ne ara komşumuluğu unuttuk. ne ara bize sığınan Allah'ın emaneti mazlumları kovar olduk. dediğim gibi kimse isteyerek kendi vatanını terketmez doğduğu yerleri bırakıp kaçmaz. suriye'de şehirleri bir esed bombalıyor bir öso. her gün yüzlerce insan ölüyor belki daha fazla. elbette bir ana bir baba evladının ölmesini istemez. kendisi ölüp arkasından çocuklarını yetim de bırakmak istemez. en iyi çözüm oralardan kaçıp başka bir ülkeye sığınmaktır. ve haklı olarak onlarda Türkiye'ye sığındı.olay bu kadar basit ve insani.

keşke ölen o masum çocuklar, analar ve babalarda buraya sığınabilseydi. günde milyonlarca ekmeğin çöpe gittiği ülkemin güzel insanları onlarada kucak açabilseydi.

ama kurtulan bize sığınmış masum insanları bile nerdeyse kovacaklar.

sokakta bir gün bile yatmış kişiler beni anlıcaktır. insanın evi gibisi yok sokakta yatmak mülteci olmak gibidir. birinin evinde kalmak gibidir mülteci olmak. emin olun kimse tam mutlu değildir orda. o mülteci kamplarında. oyun oynayan küçük çocuklar mutludur ama buruk bir mutluluktur. belki en yakın arkadaşını kaybetmiştir belki babasını ya da annesini. en azından evini.

diyeceğim o ki zaten darbe yemiş evini yurdunu terketmiş bu halka iyilik yapmayacaksanızda bari kötülükte yapmayın. gidin bir gece sokakta yatın ne dediğimi anlarsanız. zaten havalar sıcak. ben çok yattım sokakta.
"Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur.. " sözünün gerçek olmadığını vurgulayan bir durumdur.

o zaman ki yöneticilerin islam hassasiyeti olmadığı aşikar...ya bir Müslüman idareci olsaydı.emin olun başka bir dine mensup olan kişileri bile teslim etmezdi..

Suriyedeki türkmenleri esede teslim etmeyen akp'ye kusulan kine ne demeli..

ırk bunların umurunda değil, tek ortak noktaları Müslüman ise salla gitsin politikası ve çirkefliği..Şu an ki Esed destekçilerinin politikasıda bunu gösteriyor.

edit: imla
asıl sizlere yazıklar olsun faşizmle işbirliği yapıp sscb'yi oluşturan 32 milletle kardeşçe yaşadıkları vatanlarını nazi köpeklerine satan alçakları savunmak size mi düştü?
vatana ihanet edenin dini dili milleti olmaz gördüğün yerde öldüreceksin.
chp 1974 yılında faşist rum yönetiminin türkleri katletmesini önlemek için kıbrıs'a askeri hareket yapmıştır.

1992 hocalı katliamı ve dağlık karabağ'ın ermenistan tarafından işgali sırasında özal cumhurbaşkanıdır ve hiçbir şey yapmamıştır. hatta özal, "bunda üzülecek ne var, onlar şii, biz sünniyiz" demiştir.

sünnici yobazların şiilerden hiç hazzetmediği bilinir. onlar stalin'a teslim edilen 160 "şii" için asla üzülmezler, ancak, bu olayı iğrenç bir ikiyüzlülükle istismar ederler. bu cümleden olarak sünni tandanslı akp ise, ermenilere ve ardındaki batılı güçlere yaranmak için azerbaycan'ı hiçe saymıştır. bunda azerbaycan'ın şii olmasının da payı vardır. aynı akp, kıbrıs türk kesimine de abd, ab ve rumlara yaranmak için demediğini bırakmamıştır.

sayılan olaylarda 160 kişiden yüzlerce kat fazla soydaşımız katledilmiştir. tüm bunlar gösteriyor ki, o an baştaki hükümet, reel politiği her zaman duyguların önüne koymuştur. tabii, en onurlu reel politik eylem, chp'nin 1974 yılında cesurca verdiği kıbrıs'a çıkarma yapma kararıdır. akp o zaman iktidarda olsaydı, kıbrıs türkünün varlığından bugün söz edilemezdi.
Chp nin göt korkusundan yaptığıdır. Bugün mağlum parti yüzünden suriye savaş alanı. Ve bunu sadece abd ye sevimli gözükmek için yapıyor.