bugün

çocuğu çocuk esirgeme kurumu tarafından da kabul edilmeyen kızdır. olay gazi üniversitesi tıp fakültesinde ortaya çıkmıştır. basında göremedim henüz ancak fakültenin öğrencisi arkadaşım bizzat tanık olmuş ve hayretle anlattı. nasıl bir ülkede yaşıyoruz?
Çocuk doğduktan sonra, bebeği sobada yakması gereken kızdır.
bi orospu çocuğunun kızıdır.

edit: o baba burada yazar çıktı beyler.
çocuk doğduktan sonra babasını sobada yakması gereken kızdır.
hüseyin üzmezden ve onu destekleyen zihniyetten gaza gelmiş kansızların azdığı, yeri göğü sikip gözü çoluğuna çocuğuna diktiği bir ülkenin mağduru kızdır.*.
ahlaklı ülke türkiye'den manzaradır.
''hadım etmek lazım!'' düşüncesini akla getirir.
yaşadığı travmayı ömrünün sonuna kadar unutmayacak kızdır. doğacak çocuğun ne günahı olduğunu düşünüp duruyorum.
"hadım edip kendine yedirmek lazım buna" düşüncesi gelir akla
başlığı okuduğumda inanamadım, hatta bir kez daha okudum doğru mu görüyorum diye.

bu adam neden yaşıyor, neden yaşamasına izi veriliyor?

hani tamam herkesin yaşama hakkına saygımız sonsuz ama böyle birisinin yaşamasında kime ne fayda var? topluma mı, ailesine mi, kendisine mi?

bir insan kendi kızına karşı nasıl böyle bi olay içine girer ve üstüne onu hamile bırakır, bu nasıl bir psikolojidir, nasıl bir ahlaksızlıktır, nasıl bir vicdandır.

üzülmek bile kesmiyor şu an beni. o adama türlü türlü zarar veresim var.
hayatta olabilecek en kötü şeylerden biri başına gelmiş olan talihsiz kızdır.
çocuğu büyütüp hem kendi babası hem çocuğun babası olan sikimtrak yaratığı katlettirmesi gerekir. teşekkürler makina.
"orospu" çocuğudur maalesef. Erkeğin de orospusu böyle oluyor demekki (bkz: babası)
imralıdaki bebek katiliyle şeref konusunda yarışan babanın talihsiz evladı.
babasından değil "orospu çocuğu"ndan hamile olan kızdır. o piçin sikinden tutulup asılması gerekir.
14 yaşında babasından , 6 aylık hamile olan kız.

yanlış anlamadıysam babası 14 yaşında, kız da altı aylık.

oha amk bi saçmalık var, haaa tamam tamam 14 yaşında ki babasından, altı aylık hamileymiş kız.

iğrenç piiyyyyy 14 yaşında baba olmuş bide kızını mı hamile bırakmış herif? vay şerefsiz ya, adam hakket orospu çocuğuymuş ha. o değil biraz karıştı kafam. 14 yaşında hamile olan baba değil değil mi?
hadise iğrenç, konuyla alakalı ido fotoğrafı paylaşmak daha iğrenç. amacınız ne lan.
haberi olsa okuyamayacağım olay.

ya küfür dahi edemiyorum. ki beni bilen biliyor güneş ışığı görmemiş küfürler edebilirim. bu varlığa karşı kifayetsiz kaldı.
sorunlu geçen askerliğimde sürgün gittiğim sondan 3. memlekette (vilayet ismi vermiyorum çünkü biz türklerde olay; bütün vilayete mâl ediliyor) bu olayı yaşayan kişilerin (baba-kız'ın) komutan ifadesi alıyordu... lavuğun kızından çocuğu var ama kızı 14 yaşında değildi 25 falandı, lavuk da 56 yaşındaydı.

l= lavuk
k= komutan

k: çocuğun öz mü üvey mi?

l: öz

k: nasıl böyle bir şey yapabilirsin?

l: şimdi komutanım, sen bir ağaç diksen.. meyvesine bakmaz mısın?

k: dalın orospu çocuğa...

herifi dövdük dövmesine de sadece şahsi sinirimizi, kendi çapımızda kendimizin ve komutanın yargılamasından çıkarttığı kararı uyguladık lavuğa.. arkadaş bu gibi durumlarda idam edilsin desek, "iran mi burası" derler, ya da buna benzer şeyler..

iran'ı (yönetimini) hiç sevmem. idama karşıydım ta ki bu olayı yaşayana kadar...

eskiden idam cezasına şu şekilde bakardım; idam cezası suç işlenmesin diye, caydırıcı olsun diye var.. bu yüzden idam cezası gereksiz bir cezadır.. caydırıcı olsa herkes cayar, ölümden korkar, kimse suç işlemez ve idam edilmezdi. demek ki caydırıcı değil ve insanlar suç işleyip idam ediliyor...

şimdi ki düşüncem, idam cezası temizlik için olmalı.. gerçekten böyle oç'ları idam edeceksin arkadaş. suçunu itiraf eden (bu lavuk gibi ve inkar etse bile kamera kayıtlarıyla tespit edilenleri) idam edeceksin...

dejavu oldum gece vakti kafamı açtı oç'ları be...
türkiye gerçeğidir. görmezden gelip sivrisinekleri öldürebilirsiniz ama bataklık kuramadığı sürece bu işin sonu gelmez. bu işin sosyolojik boyutu araştırılıp kesinlikle sağlıklı çalışmalar yapılmalı yoksa görmezden gelerek ancak kurban sayısını artırırsınız.
(bkz: idam)
(bkz: babasından 6 aylık hamile olan 14 yaşındaki kız)
babası 14 yaşında gibi algıladı ilk 1 sn beynim.

olaydan sonra "baba" sıfatının kendisinden çekildiği kesmedi, "insan" sıfatını da çektik efendim. yerine hangi sıfatı koysak o sıfata hakaret olacağından mütevellit sıfatsız sıfatsız önce hadım edip ardından çakıyla gözlerini oyduk. o da yetmedi hadım ettiğimiz yeri yanan ısırgan otunu basıp dağladık, o halde mamak çöplüğüne bıraktık. bulan olursa "insanlık ayıbı" diye nitelendirmesin diye üzerine kendi ağzından yazdığımız intihar notunu bıraktık. en azından bulan da hatasını anlamış desin, bizde kendimizi öyle kandıralım, "dünya üzerinde biryerlerde hala utanmadan nefes alıyor" diye kendimizi rahatsız hissetmeyelim istedik.

edit: hiçbir baba kızına böyle birşey hissetmez diye bi olay yok. amerikada -adını unuttum şuan- bir adamın 9 kızı var hepsi de babasından hamile. bunun discovery de belgeseli çıkmıştı hatta, adam çiftlik sahibi aynı zamanda tarım yapıyor, kızları da gayet mutlu çünkü bunun anormal olduğunu bilmiyorlar, hayatlarında babalarından başkasını görmemişler. tv, radyo, gazete hiç biri yok. adamın çiftliği de zaten şehir merkezinden kaç yüz km uzakta. yıllar sonra bi adam yakınlarda arazi alıyor da öyle farkediliyor durum.
ülkenin her yerinde bir sürü olan kızlardan bir tanesi. amına koduğumun ahmakları, böyle bir şey yoktur, sikinden asıcan türü şovları bir kenara bırakın. burada ciddi kültürel, sosyal bir problem var. neden bu memleketin insanları bu tarz şeylere mail oluyor ve neden artan hızla devam ediyor bu olaylar bunlara odaklanın ve çözmek için ne yapabiliriz bunu düşünün. yoksa senin ego sağaltan, bakın ben çok erdemli ve iyi bir insanım diyen propagandalarına ihtiyacımız yok. çünkü bu halinle sen kızına tecavüz eden baba kadar zavallısın.
bilesiniz ki bu işte herkes kurban. kültürel atmosferini siktiğimin yobazları açın gözünüzü.
not: yazının bu kısmı büyük ironi içermektedir.
--
aa ne olacak canım 3 günde unutulur, daha önce olmamış şey mi? türkiye burası.
biz sokakta öpüşen iki genci ölümüne eleştirip yadırgarken aynı sokakta karısını döven bir adama ses çıkarmayan bir milletiz.
tecavüze uğrayan bir kadın artık öldürülmelidir, töre denen bir şey var canım, lütfen.
peki ya tecavüz eden adam? ne olacak ya, iki güne unutulur, erkek değil mi o?

--

bir arkadaşımın babasının söylediği bir söz vardı, bu durumu tam anlamıyla açıklıyor:
bir kadının adı çıktığında, o leke kadının alnına sürülür ve ölene kadar çıkmaz. bir erkeğin adı çıktığında ise adam gider, elini yıkar ve tüm pisliği o sularla birlikte akıp gider. evet saçma, ama bu böyle."
ilk okunduğunda doğal olarak insanı dehşete düşürecek olaydır tabiki. ama;
bölge ya da yöre adı vermicem ama bilen bilir,
öyle yaşamlar var ki, orda bu durumlar normale yakın karşılanır, hatta ''anneler'' tarafından, bilirler yani ne olup bitiyor.
''o annenin ben taaa '' dediğini duyar gibiyim. ama hayır bunu yapma bi dur.
senin o bilgisayarının başında oturduğun odan var ya, heh işte o odadan daha küçük bi yer düşün
sonra 8 kişiyi düşün ki, bazen sen zor sığıyorsun o odaya
işte o 8 kişi aynı odada yaşıyor. anne baba dahil.
çocuklarının dibinde cinsel ilişkiye giriyor o anne baba.
şaşırdın dimi, şaşırma, annenin yanından kalkıp, kızının yanına gidiyor baba.

sadece türkiye değil dünyanın her yerinde hatta o çok beğendiğin amerika bu konuda başı çekiyor dostum. bu böyle düzelmicek, dahada boka sarıcak inan.
küfür bile edesim gelmiyo