bugün

yapılmasına aylar kalmış olmasına rağmen tam anlamıyla içeriği halka açıklanmayan anayasa paketine karşı halkın genel tutumunu gösteren söylem.

edit: yapılan anketlere göre evet ve hayır oyları başa baş gidiyormuş demekki birileri neyi oylayacagını biliyor.
geleceğimizi oylayacağız efendim. bir dikdatörlüğün oluşumuna göz yummaktır "evet" demek.
hükümetin ele geçiremediği bir yargı bir ordu kalmıştı . orasıda tamamı imam haitpli yobazla dolacak. işte konu budur.
özgürlüğü, başörtüsünü giyebilme özgürlüğünü, darbesiz toplum ümidini, fırsat eşitliğini, birilerine yaranmadan iş yapabilme özgürlüğünü, faşistlerden kurtulma ümidini, bir ve diri olma ümidini. işte tüm bunlar için: evet.
(bkz: c hepsi)
(bkz: hayır)
(bkz: kesinlikle hayır)
(bkz: sokarım lan böyle maddeye)
(bkz: tayyip bana gemicik al)
(bkz: e hepsi)
hükümetin hukuk tanımazlığını oylacağızdır.

evet hukuk tanımaz bir hükümetimiz var. habur sınırlarında bir hukuku silivride bir hukuku deniz fenerinde ayrı bir hukuku olan hükümetimiz var.

es kaza anayasa mahkemesi bu hukuksuzluklara bir el attığı zaman olmaz böyle bir şey hukuk çiğneniyor deniyor.

soruyorum sana bea ey gafil. pkklıları habur sınırından ellerini kollarını sallayarak pişman değilim ulan dedirterek ben mi serbest bıraktım?

evet veya hayır vermekte özgürsünüz ama ülkenin bir yerlerine koyma hakkını nereden buluyorsunuz bende merak ediyorum.

dipnot: içinde evet diyebileceğim bir kaç madde olmasına rağmen hayır diyeceğim.
80 senelik zulume tamam mı devam mı sorusu oylanacaktır.