bugün

diyarbakır güvenlik şube müdürü lütfü çiçek'in, diyarbakır dbp il başkanına verdiği tarihi ayardır. akıllardan çıkmayacak, saygı ve gururla hatırlanacaktır. ağzına sağlık müdürüm.
http://www.mynet.com/habe...ina-olay-sozler-1498372-1

--spoiler--
"ilk önce doğrusu bu kadar kalabalık olmasına şaşırdık ve yadırgadık. Sizinle her zaman karşı karşıyayız. BDP'lilerin, yani siyasilerin bu işi sahiplenmesine şaşırdık ve yadırgadık. Bizim konuşma zamanımız. Şehit bizim, bizim konuşma zamanımız. Lütfen susun. 4 aydır her gün sizinle karşı karşı karşıya geldik. Çok nazik kibar bir şekilde, çözüm süreci nedeniyle beni hiç bir zaman bu şekilde görmediniz. Çelik yelekli, kasklı, silaha hazır vaziyette. Lütfen konuşmama müsaade edin. 4 ay boyunca siz konuştunuz. Şimdi bizim konuşma zamanımız çünkü şehit bizim şehidimiz. Bingöl'de katledilen abilerimiz, meslektaşlarımız, kardeşlerimiz. 250 bin kişi şuan da benim konuşmamı dinliyor ve benim arkamda. Burayı Diyarbakır, şimdi size söyleyeceklerim, cenazeyi 75 Metre Çevreyolu'ndan alarak, bizim eşliğimizde kesinlikle konvoyda siren sesi, her hangi bir işaret, terör örgütünü simgeleyen hiç bir şey görmek istemiyorum. Olduğu anda durdurulacak ve müdahale olacak. Serhildanı siz bize öğrettiniz. Biz de size Türkiye cumhuriyeti devletinin parçalanmayacağını, yıkılmayacağını biz de size öğreteceğiz."
--spoiler--

edit: eksi veren terörist seviciler, müdürümün bir cümlesiyle cevap vermek isterim: 'serhildanı siz bize öğrettiniz. biz de size türkiye cumhuriyeti devletinin parçalanmayacağını, yıkılmayacağını biz de size öğreteceğiz.'
artık höweallere müsamaha gösterilmediğinin kanıtıdır. erdoğan'ın "askerin polisin kalkanı artık yetmiyor. gerekli müdahale yapılacak." dediği buymuş demek ki.
''türkiye cumhuriyeti'nin bölünemeyeceğini size öğreteceğiz'' dediğinde bokakalılar ''yoh yav biz zoten bölmek istemiyoruz'' demiştir. ey göt korkusu, sen insana neler yaptırıyorsun.
sözlükte daha çok yankı bulması gereken olaydır. bdp dtp hdp asdıhao aaoıhfoıdfh sdfjhdf her neyse artık yüzbin tane partileri var anasını satayım karar veremiyor insan, işte onlardan biri polise çıkışsaydı car car öterdi millet burada "okope donomünde görçöklöşmöştör" diye.
anasını sikmiştir ortalığın. bizim böyle türk polislerine ihtiyacımız var; çözüm sürecine falan değil. akp işbirlikçi elini çekerse eğer böyle yiğitler ortaya çıkacaktır.
orospu çocuğu pekekelilerin gözüne gözüne sokmak için daha çok insana ulaşması gereken videodur. çeşitli yerlerde üyeliği bulunan yazar kardeşlerimin yayması gerektiğini düşünüyorum. götlerine götlerine, pardon gözlerine gözlerine girsin megricilerin.
helal olsun demekten başka bir şey denemez. adam ayarın dibini çakmış. karşısındakiler buz kesildiler. barış süreci var diye ses etmedik sabrımız taşıyor bilin dedi resmen. siz böyle olun polis abilerimiz biz sizi hep destekleriz.
susturucu takarak sikmiştir.

kimse konuşamamış ya lan karşısında. amk hevallerine bak hele. *

ulan bıyıklar da aynı benim bıyık.
izlerken tüylerim kalkmasına neden olan konuşma. bu vatan sahipsiz değildir apo köpekleri.
bir koymuş bir koymuştur.
helal olsundur.
böyle hikayeleri çok seven bir topluma sahipseniz her an tarihi ayar vermeye namzet biri olabilirsiniz. hele bir de iyi bir konuşmacıysanız bırak tarihi ayarı tarihin amına koyarsınız.

müdür bey meslektaşını kaybetmenin verdiği müthiş acıya rağmen sorumluluğunun gayet tabi bilincinde, bu açıdan bakıldığında tebrik edilebilir. ama bazı eşek sıpalarının dilinin yere değeceği kadar efsanevi bir kahramanlık destanı değil. zaten muhatap bayan kişi acısına binaen susmuş pür dikkat kendisini dinlemiştir. mevzu vatanı böldürmeyiz masalına geldiğinde kısık bir sesle 'ne bölmesi amk' türünde bir şeyler mırıldanmıştır. şimdi bunu pana film alır işler bizde yine kabiliyetsizliğimizle övünüp dururuz. lan yemin ederim oturduğu yerden bu kadar kahramanlık öyküsü sıçan daha başka halk yoktur.
bazı eşek sikicilerin küçümsediği ayardır. bu cümleler bir isyandır. eli kolu bağlanmış, yüzüne tokat atıldığında susan insanların isyanıdır. bu ayar küçümsenecek bir mevzu değildir. sus ve seyret!
saksıya fesleğen gibi oturturum anlamı da çıkar.
--spoiler--
kimse parçalamak çabasında degil.
--spoiler--

(bkz: yav he he)
ikinci gaffar okkan olma yolunda ilerlemektedir, aman bunu iyi korusunlar, gaffar okkan gibi bir suikaste kurban gitmesin, çünkü ben adım gibi biliyorum ki şimdi bazı örümcek beyinlilerde suikast düşünceleri oluşmaya başlamıştır bile.
emniyet müdürü bile ne halde. adam konuşuyor ama içi kan ağlıyor. iktidar iktidar değil ki.
Emniyet müdürünün mantıklı ve tutarlı konuşmasına karşin gece karanlığında gözüne tutulan ışık karşısında kal gelen tavşan gibi karşısındakileri dumura uğratmıştır. Tebrikler.