bugün

apart işinde bok para vardır en ucuz apart 500 tl dir aylık 5 bin iyi para güzel para.
Tam bir vizyonsuzluk örneği.
En az 2.5 milyon tlyi yatırıp aylık 7-8 bin tlye mi tamam dediniz ben mi yanlış görüyorum?
Bu kârı 500 bin TL ile yapanlar var.
işte para böyle ziyan oluyor gençler. En ucuzu ve dandik olanı 250-300 bin olan birşeye 2.5 - 3 milyon para yatırıp aylık 5 veya 10 bin gelir beklemek ve bunların emlak vergisiyle kiracısıyla uğraşmak mallık değilde nedir amk.

3 milyona en kötü 35 bin aylık faiz almak dururken hemde hiç yorulmadan ilgi ve masai harcamadan.

Hani piyangodan 5 milyon kazandı şimdi aç haberleri var ya işte böyle paradan habersiz arkadaşlar onlar.
Parayı faiz ile değerlendirme fikri mi? Fikir olarak kalmalı bence.

4 ay önce 2 milyon aylık 40 bin faiz veriyorsa bu ay 15 bin faiz getirebilir. garantisi yoktur. Yine aylık faizin tamamını yemek parayı zamanla eritmek demektir ki deliliktir. Türk lirasına güvenip yola çıkmam. Bence insanlar böyle böyle iflas ediyor işte.

10 tane apart almak ya da bir dükkan almak üzerine düşünelim. Dükkan boş kalabilir aylarca. Bunun yanında genellikle dükkan sahipleri kiracı kaybetmemek için 5-10 senelik sözleşme yapar ve onca sene zam yapmadan anlaştığı kirayı alır. Bu da dükkanın getirisinin garanti olmadığını gösterir. Hiç olmazsa boş kalmasın mantığı ile hareket ediliyor. Bence iyi fikir değil.

Apart konusunda bilgim pek yok. Üzerine düşünülebilir. Sonuçta fakir insanlarız. Her şeyi düşünebiliriz. Benim 10 apart alacak param olsaydı, almazdım. Okul yakınlarından bir bina alır, içine eşyalı 20 oda yapar, kiralardım. 10 yerine 20 almanın peşine düşerdim. Ama benim fikrim tabii, siz daha iyi bilirsiniz.
(bkz: gram altın)
Ömür boyu beleş yaşam.