bugün

pazar sabahi sahsimin ve ailemin basina gelen hayat onem tasiyan vakadir. yer ergene ilcesine bagli bir kasaba. gecen kandil gecesi babam sabah namazina kalktiginda camdan bakarken karsida bulunan mustakil eve girmeye calisan birini farketmis. korkutup kacirsin diye balkon kapisini ve isigi acmis sadece ve cikmis balkona adam farkedince kacmis.

bugun dayimlarla sabahtan piknige gidilecekti. saat 9.20 da babam markete gitmek icin cikacakken kapida ici acilmis posette nescafe kutusu olan bi poseti gormus. o esnada bizle gelcek olan diger dayim gelmis senmi koydun diye sorunca babam, dayimda hayir eniste demis. dayim iceri girmis, babam gitmis gelmis saat 9:50 sulari dayim bizden cikacakken kapiya buyuk bi poset birakilmis. ıcinde 5 domates, 3 salata, yarim kesilmis peynir, canakkalede satildigini dusundugum kucuk bi hancer, gazete kagidina sarili buyuk islemeli bi bicak olan poset vardi diger dayimlara sorduk onlarda anlam veremediler.

poseti aldik biri yanlislikla getirmistir diye ilerde duvara astik. 1-2 komsuyada sorduk ses cikmadi. dondugumuzde poset gene kapidaydi ve icine bu sefer hic kullanilmamis bir cift cocuk cirabi vardi. corabin etiket kisminda ise hic acilmamis jilet vardi. biz ve dayimlar bunun bilincli yapildiginu dusunduler. bulundugumuz apartmanda disari kapilari gosteren kameralar vardi. kuzenlerle once kayitlari kopyalamayi denedik pc'de calistircak program bulamayinca direk aleti sokup eve geturdik taktik ve izledik.

adam sabah 7:10 gece elinde ufak posetle giriyo iceri 5 dk icerde kalip cikiyo. 9 a dogru ikincisinde motorsikletle geliyor bizim kuzenin arabasinin diger yanina park ediyor ve buyuk posetle geliyor. gene 5 dk gibi bi zmn iceride kaliyor. eli bos cikip gidiyor. biz 10 gibi yola ciktik sulalecek aradan 20 dk sonra bu serefsiz eli bos giriyir ve cikiyor. corabi birakmis. basta jandarmaya gitneyi dusunduk ancak bu adami suc ustu yakalayamadiklari icin bisey yapilamiyomus dayimlarda sehir disindan geldikleri ve donucekleri icin hepimizi davet etti. bizde geldik. biz ciktiktan sonra 11 gibi adam gelmis apartmana, poseti ellemedigimiz icin diger dayim kuzene gel alalim poseti delil olur demis o esnada adam aptdaymis ve dayimlar, site sakinleri adami bi guzel sopalayip jandarmaya teslim etmis.

adama ne ariyon burda diye sorulunca bu beni komutan gonderdi demis. dayim komutan benim lan deyip bi defa asilmis sonrada beni belediye baskani gonderdi bu evden para alicam demis. adamin deli raporu varmis. bizimkileri jandarma yeniden sikayetci olalim diye cagirinca donduler. sikayetci oldular. jandarmanin dedigine gire adam yarin mahkemeye cikarilip ordan bakirkoye sevk edilecekmis.

korkuyorum sozluk ya salarlarsa, sevdiklerime ya bisey yaparsa. sinirden uyuyamiyorum hala... bu arada o ufak hancerde adamin adi yaziliydi. bi suru vykuati varmis tokide 7 eve girmis yakalamislar. ama delil yetersizliginden salinmis.
Mahkeme kararina gore adam yarin bakirkoy ruh ve sinir hastaliklari hastanesine yatiralacak.
(bkz: 10 haziran 2016 musluğun bozulması)
(bkz: derdini sikeyim)

Ayrıca okumadım.