bugün

Yarın karşılaşacağımız bayramdır.

1 mayıs işçi bayramıni yarın sendika ağaları, zengin öğrenci marksistler, halkçı jakobenler, toplumcu geçinen şampanya sosyalistleri, 2 lahmacun 1 ayrana asgari ücretin bilmem kaçta kaçını veren sinema artistleri, ıngiliz hayranı anti emperyalistler, ülkenin doğusunun nerde olduğunu bilmeyen vatanseverler,... cartı curtu herkes orda olacak. Peki ya işçi kardeşim ? Işte onlar gene fabrika başlarında, simit tezgahinda, inşaatta iskelenin üzerinde, mevsimlik göç yollarında, ...
Lanet olsun öyle düzene.
Yarın 1 mayıs ama ben çalışıyorum, nasıl emekçiyiz anlamadım. Üniversite bitir mimar ol ama resmi tatilde çalış gerçekten süper.
Hayatında hiç işçi bayramında alanlarda bulunmamış yazar beyanıdır. Ayrıca bu kadar serbest işletme varken işçi bayramında çalışan ve çalışmayanı sosyal statüye de bölmek saçmadır. işletmeleri tatil yapıyo diye bu sıfatları hak etmiyor sayın yazar
Devletin işçi bayramına verdiği destek sıfır, milli bayramlara verdiği değer sıfır,
Fabrikaların mağazaların, firmaların %80 i çalışıyor işçi bayramında, milli bayramlarda,
Amk işçi bayramında çalışan işçi mi olur?
ülkemizde gerçekleşecek olan senaryo.
işçi bayramına katılmadım.
Röpteşambırımı giyip balkonda viskimi yudumlayıp lüks arabamın bana hediyesi olan 20.lik manitayla tatilin tadını çıkarmak varken, biber gazını tatmaya niyetim yok.sayın yazar. Aynı şeyi yapan alt komşum sen değilsin değil mi sayın yazar.
Ülkemde bu güne verilen yanlış isim.