bugün

gerçekten aklı başında olan emekçilerin yapacağı eylemdir. bizimkiler ayaktır kuzudur. 1 mayısta neden orda olduklarını bile bir çoğu idrak etmemiştir. otobüs bedava kumanya bedava arkadaşlarda gidiyor diyip gitmişlerdir. almanya bizden daha gelişmiş ve insanların daha aklı başında olduğu bir yerdir. eğitim seviyesi çok daha yüksektir. bu yüzden olay çıkar. insanlar polis dahi olsa kendilerini ezdirmezler. haklarını bilirler ararlar.

türkiye de geçtiğimiz yıl olay çıkmasının sebebi çok açıktır. polisin tutumu ve orantısız güç kullanmasıdır. taksime çıkışa izin vermemesidir. dün gördüğünüz on binlerce insan geçen yılda vardı. ama geçen yıl aralarından aklı başında olanlar direndiler. ya geri kalanlar ? işte dostlar bu bir toplumun gelişmişlik düzeyidir. bir toplumun gelişmişlik düzeyi olay çıkartmak taş atmak vs ile ölçülmez ama yaşanan hadiselere gösterdikleri tepkilerle ölçülür.

yunanistan da 1 öğrenci gözaltında öldürüldü hatırlıyor musunuz ? yunanistan ayağa kalktı günlerce terör esti her yerde. yunanistan da bakanlar emniyet amirleri falan toplanıp televizyona çıktılar halka yalvardılar. özür dilediler. bilinçli olmak böyle bir şey.

türkiye de değil 1 öğrencinin gözaltında ölmesi nicelerini gördük. ayağı kayıp düşenler pencereden atlayıp intahar edenler. geçtiğimiz sene 1 mayısta polisin orantısız güç kullanıp bir kaç emekçinin de çıkan arbede sırasında yasamını kaybetmesi. ama kalp krizi diyin ama talihsizlik. ama kuzular mee mee oturdular. 1 gün aklı selim insanlar tarafından biraz olay çıktı geri kalandan ses çıkmadı ertesi gün mevzu kapandı bile.

aynı olay şu beğenmediğiniz yunanistan da yaşansa nolur du biliyormusunuz ?

zaten olamaz orası ayrı meselede o polis teşkilatının ülkenin başındakilerin amına koyarlardı.

hesap soran halk ile hesap sormayan devlet tarafından tırstırılan korkudan ödü götüne kaçmış eğitimsiz cahil halk arasındaki fark bu işte dostlar.
meselam geçen yıl türkiyede fena olaylar çıkmıştır. geçen yıl türkiye 65465165 dalda nobele aday gösterilmiş ve hepsini almıştır, geçen yıl türkiye manyak gelişmiş iken bu yıl kavga gürültü çıkmadığı için insanların eğitim ve bilgi seviyeleri inanılmaz derecede düşmüştür. bu yıl insanlarımız öyle cahilleşmiştir ki yaa bi tanesi de çıkıp polise falan "ananısikim" deyip kaldırım taşı atmamıştır. yeaa ne biçim cahil bir toplumuz biz anlamıyorum ki arkadaş, sus puss yeaa herkes, işte kültür seviyemizi böyle belli ediyoruz. allah sizi inandırsın, küba'da çıkan olaylarda polisle çatışıp olayları başlatan insanlar var ya benim harvırttan arkadaşlarım. bize üniversitede taş atma sanatı, insanlara kin duyma terapileri ve uzak doğu sporları öğretildi. siz hala muasır medeniyetlerin seviyesine ulaşamamışssınız..

ayıp yeaaa hocam, hadi kültür seviyemizi biraz yükseltip birbimizin amına koyalım bi dahaki seneye, ne dersiniz?
ve yine meselam arjantin ve bazı güney amerika ülkeleri çok gelişmiş olduğundan dolayı geleneksel olarak halk çok kısa zaman aralıklarında birbirlerinin amına koymak için meydanlara çıkarlar. neyse ki bizim halkımız çok cahil olduğu için bu olaylar bu yıl yaşanmamıştır. ee beyin göçü var azizim. hulki beyin göçü yani, ee adamceğiz naapsın göçecek tabii, yaşı gelmiş kaça. mekanı da cennet olsun bu arada, ee tabii çelik de değişti bu arada. ama bizim saldırgan olmayan ve itaatkar zeka yoksunu toplumumuz hala değişmedi. kaç kez diyoruz biraz feyz alın şu karate-do yapan insanlardan. kafa göz kırın birbirinizin.

hiç yakışıyör mü bizim gibi mücahit kumkuması olan bir töplüme.

yarın 70 milyon x 2 yumruk yürüyüşü ilen ortalığı medeniyetli bir şekilde kana bülamak istiyörüz. katılmak isteyenler diplomalarının 'aslı gibidir' leri ile bana ulaşabilirler, sonra da meydanlarda vuruşabilirler..