bugün

derin analizlerin yapılması gerektiğini düşündüğüm sonuçlardır. bir bakalım

Birleşik arap emirlikleri: %63 chp %17 akp. la bu adamlar muhafazakar değilmiydi. bizim gavur izmirden bile daha yüksek oranda almış chp. ilginç.

Bahreyn: %55 chp %18 akp. yukarıdakinin aynısı burası içinde geçerli. sırf deniz var diye mi veriyorsunuz lan yoksa.

Finlandiya: %52 hdp %22 akp. şakamısınız birader. hewalleri komple oraya mı transfer ettiniz naptınız. soğudum yemin ederim.

norveç: %53 akp %22 hdp. ee finlandiya ne alaka burası ne alaka. bide chp nerede birader. deniz desen heryer deniz. ibretlik durum.

birleşik krallık (ingiltere, iskoçya, galler): %55 hdp %21 chp. e oha yani, bu kadarı fazla.

fransa: %58 akp %26 hdp. buradan nasıl akp çıkar insan gerçekten hayret ediyor.

hollanda: %70 akp %11 chp. her bokun döndüğü yer burası değil miydi. %70 ne demek birader dalga mı geçiyonuz bizle.

japonya: %47 hdp %38 akp. ayıp japonya aynı soydan dedik bağrımıza bastık. ayrıca buradaki hewalleri dövmemişmiydik seçimlerden önce.

rusya: %42 chp %27 akp. akp çok çıkmış burada o yüzden yazdım, yoksa anormal bir durum yok sscb'de.*

abd: %49 chp %22 hdp. feto iyi desteklemiş valla penny'den.

lübnan: %88 akp %5 chp. akp domine etmiş o yüzden yazdım.
hristiyan ülkelerinde genelde akp 1. olmuş.
Şeriatla yönetilen arap ülkelerinde seküler chp 1. olmuş.
Japonya, finlandiya gibi disiplinli, düzenli ülkelerde de anarşist, terörist hdp 1. olmuş.

Yani kısacası halkımız bulunduğu ülkedeki ortamın tersine göre oy kullanmış bence.

Her neyse oy kullanmak bir vatandaşlık görevidir ve sandığa gidip hür iradelerini yansıtan herkesi tebrik ediyorum.
Ülkemiz için hayırlısı olsun.
Fransa buyuk hayal kirikligi yaratmistir. Lan amaleler siz neden akp dediniz lan.
güncel Önemli Başlıklar