bugün

aşık olduğu adama karşı, başta gözleri olmak üzere bütün uzuvları dış dünyaya kapatan, mantığını sadece günlük ihtiyaçlarını giderebilecek düzeyde çalıştıran hatundur. bu tür hatunlar genelde bunalımın doruğunda, çevresindeki arkadaşlarına içinde bulunduğu durumu anlatarak "ayyy canım yaa! bunların hepsi aynı" demesini bekleyip, yanına yandaş bulma çabasında olan hatunlardır. hatun olsun erkek olsun bir müddet uzak durulması şiddetle tavsiye olunur.

öyle şuursuz hareketlerde bulunurlar ki baştada söylediğim gibi bütün uzuvları görevlerini bir müddet yap(a)mazlar.

geçenlerde bahse konu olan hatunlardan birisi bana dert yanıyor;

- canım geçen gün cafenin birinde otururken erkeğim arabayla ışıkta durdu ve yanında bi kız vardı. telefon ettim okuldayım hocayla görüşemeye gidiyorum dedi. bende akşam seni hedehöde caddesinde arabada bir kızla gördüm seni dedim, o da "araba hödehede arkadaşımdaydı yanlış görmüşsün dedi". günahını almışım çocuğun, arkadaşıymış arabadaki.

+ ee şimdi ilişkiniz ne durumda?
- ne olsun canım devam ediyoruz işte haftaya beni arayacağını belki 15dk. görüşebileceğimizi söyledi.*
+ haa tamam o zaman bi problem yok gibi.
- acaba gerçekten seviyo mu beni neden bööle yapıyo?
+ sevmez olur mu güzelim, hemde deli gibi aşık sana.
- biliyodum yupiiii.
+ biz bi şöyle keriz bulamadık.*
(bkz: yok öyle bişey)
muhtemelen şuuru acı bir şekilde geri yerine gelecek hatundur.
bize denk gelmeyen.
(bkz: bi bulun buldurun be)
(bkz: hadi be hacı be)
aşkın şuuruna varmıştır.
sevgilisinin diğer erkekler tarafından delicesine kıskanılmasına sebep olan hatundur.

bir yerde falan duyulursa kızın yaptıkları ''ulan bir biz bulamadık'' diye dert yanar içinden bu erkekler.

ben mi?

kızın kısa zamanda gerçeği anlayacağını bildiğimden çok üstünde durmam. gerçekten..