bugün

anonim kişiliktir.ırk kavramı ile ırkçılık karıştırılmamalıdır.
asıl ifade edilmek istenen ırkçılığı ilk çıkaran şeytandır, insan değildir. taa evvel zamanda ben adem' den üstünüm o benim ayağıma gelsin demiştir.
zorlanıp, zorlanmadığı merak konusu olan insandır.

- gençler bi el atın çıkaralım şunu..
+ çekiyorum abi!
- asıl, asıl, asıl...
+ ah işte bu! sen al şu türk'lüğü, sen al arap'lığı, sen al fransız'lığı, sana da alman'lık kaldı ama en bombası da sana kaldı... bu üstün ırk!

(bkz: ırk çıkarmak)
'Ey insanlık!

Milletimizi diyorsunuz, devlet koruyor. Sorarım sana millet nedir? Senden bir kilometre uzaktaki adama farklı milletten der devlet, sen ta bin kilometre uzaktaki adamla aynı millettensin. Uyan artık. Sana bir yalan uydurdular millet diye. Bir masal! O emsalsiz zenginlerinizin, büyük devlet adamlarınızın kaçı o yazdıkları masaldaki gibi yaşıyor? Size bir şey söyleyeyim: Dünyadaki tüm zenginler aynı hayatları yaşıyor, aynı giysileri giyiyor, aynı yemekleri yiyor, hepsi farklı "millet"ten olsa da; ama hepsi konuşuyor millet adına, istisnasız. insanlık, uyan artık, sizi öyle bir eğittiler, öyle bir uyuttular ki, bu masal olmadan kendinizi ifade edemez haline geldiniz. Bu masal için kendi komşunuzu öldürürsünüz siz. Adına millet denilen bu masal için.'

http://www.olumkatiligi.blogspot.com/
ırkı-ırkları çıkartan insan değil bilim olduğu için aranması manasız kişidir.

ırk; insanın soyu ve sopu ile alakalı, günümüzde biraz da etnik bir durumdur. kimsenin bir yerinden çıkarttığı yoktur.

ırkı yok saymak; bilimi, insanlığın onbinlerce yıldır varoluşunu yok saymaktır.

atın ve hatta köpeğin dahi soylusu, ırkı bozulmamışı makbüldür. biyolojide bu böyledir. sen şimdi sırf bu hayvanlardan bir nebze fazla mantık yürütebiliyorsun diye, götünden kurduğun mantıklarla kanını ve soyunu hiçe sayar; önemi yokmuş gibi davranırsan, "olmaz". gene ite köpeğe indirgersek; ancak sokak köpeği olursun.
dini çıkaran şuursuz insan kadar kötüdür.
Dinamiti bulan insan gibidir . * Asıl suç devamında ırkçılığı, kafatascılığını getiren zihniyettedir.