bugün

candan erçetin'in seslendirdiği süper şarkının güzel sözlerinden biri.

(bkz: hayranım sana)
ışığım sen sönersen aşkım karanlıkta kalacak anlamına gelir. yedek ışığı hazır tutmak lazım.
Bunu duyup dünyanın merkezine inen kadın varsa hala vayy o kadının haline.
nickimin temelini oluşturan, candan erçetin'in müthiş parçasının* nakarat kısmından bir söz öbeği.

--hayranım sana--
korkmuyorum!
ruhumdaki fırtınada boğulmaktan,
karanlıkta yollarımı kaybetmekten.
biliyorum, kurtarırsın beni sen
ışığım deniz fenerim.
biliyorum, kurtarırsın beni sen
ışığım sana aşığım...
--hayranım sana--*
nikini gördüğümde çok şaşırdığım yazar.ilginçtir,elimde nikini başlık yapmış bir yazı var.
ışığım sana aşığım

seni ilk tanıdığım andan beri hayatımdaki tüm yanlışları, tüm kötülükleri, tüm karanlıkları silip atmaya çalışmandı olmanın sebebi ve beni, aydınlığına, aydınlığa alıştırmandı. Alışmak yapmakla eşdeğer değil, her zaman hatalar yaptım ve yapıyorum ama ışığa aşık olmaktan hiç vazgeçmedim. Hayattan bezdiğimde, yorulduğumda, kötü şeyler aklıma geldiğinde hep ışıktan yardım aldım. Hala da yardıma ihtiyacım olduğunda ışık olana sığınıyorum.
Her şey için teşekkür etmeliyim sana. Sen olmasan, şimdi burada ve bu halde olmazdım. Şimdi yeni bir aşkın içinde ve istikrarlı olmazdım. insanca, insana değer vererek, insanlığa yakışır şekilde yaşıyor olmazdım. Meğer ne çok şeyi değiştirmişsin benden başka ve benimle ilgili. Düşününce hem sana olan sevgim-saygım hem de özlemim artıyor. Aşk gibi bir özlem bu;iki sevgili gibi.