bugün

gözü açık, gönlü dar semtlere kapalı, paraya aç, sefil ama elit dilencidir. geçen bir dilenciyle röportaj yapayım dedim, şaka yahu, baktım starbucks'ın önünde takım elbiseli (burası nişantaşı, burada dilenciler bile takım elbise giyer) bir dilenci dileniyor. gittim yanına;

+ ne ayak lan sefil?
- vay saçlı abim at bi kaç dolar da yolumuzu bulalım.
+ lan senin yoluna bozuk para dökerim! ülkemiz sizin gibi pis insanlar yüzünden her gün %25 oranında sefilliyor!
- sorma abi, eskiden ne kadar çok kazanırdık, şimdi iş alanları daraldı, herkes dilenci a... ko...
+ ıyk iğrenç küfürbaz pislik. al şu parayı kaybol, bu sana ömür boyu yeter.
- allah tuttuğunu altın etsin abi.
+ tuttuğum şeyler zaten hep altın koçum.
- iyi günler abi.

diyerek uzaklaştı sonra. ülkemizi bir dilenciden kurtarmış oldum ben de. en azından gitsin sefil semtlerde dilensin yahu, ne işin var bizim elitizm mekanımızda?! baltalamayın ülkeyi! tüm dilencileri buradan kınıyorum, oh.
iki hafta önceydi.bir sebepten nişantaşından geçiyordum.bir çocuk jeep'in camlarına yapışmış para istiyor.hali per perişandı çocuğun belki ayakkabıları bile yoktu.jeep'in içinde de aynı yaşlarda 10-11 üç çocuk vardı.Arkadaki çocuklar o çocuğa ; o çocuk arkada ki çocuklara bakıyordu işte o sonzuluk o berbat anı tam bam telimden hissettim.bu mu dünya?sosyal adaletsizliğin allah belasını versin.Bu arada ailenin büyükleride sert hamlelerle park yerinden çıkıp son sürat uzaklaştılar.