• Kimse birbirini tanımadan, anonim bir şekilde takılıyor burda.

  Kimsenin kimseye ders verme mecburiyeti olmadığı yerdir sözlük denilen yer.

  Ha bazıları trollükle orospu çocukluğunu karıştırıyor o doğru ama öncelikle modların devreye girip, bunlarin icabina bakması gerek.

  Son olarak yazmıyorum diyenlerin bi çoğunun samimiyetleri şüpheli.
  18 4 ...
 • anlamsız bir şekilde 3-5 tane ahlaksız yavşağa sahip çıkan, formatı uygulamaksızın rezil ifadelere fırsat verilen sözlük.

  Bu zina mahsülleri için pek çok eski yazarının uzaklaşmasına, soğumasına vesile olan sözlüğün sol tarafının hâli ortada birkaç gündür.
  rezil başlıklar hâlâ açılmaya devam ediyor.

  Reklamlarla ayakta duran bu oluşumda, her ne kadar tıklanma sayısı önemli olsa da, sözlüğe reklam veren bir kurumsal firma önce gelir sözlüğün içeriğine bakar.

  Peki ne tür bir firma şöyle sikiklerin sıçtığı cümleler bütününü barındıran bir ortama reklam verir ?
  https://i.hizliresim.com/z0gdmj.jpg

  işte moderasyonun anlamsız bir şekilde kollayıp, sözlükten uzaklaştırmadığı adamlar bunlar ve benzerleri, sözlüğün içine etmeye devam ediyorlar.

  yarın bir gün reklam gelirleri azalmaya başlayınca format falan aklınıza gelir belki.

  Umarım o zaman daha fazla geç kalınmamış olur.
  36 1 ...
 • Bunu söylemeseydin keşke. Sözlükte ibne çok, yan hesap açıp sırf sen kullanma diye alırlar bu adı.

  (bkz: eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek)
  11 2 ...
 • galatasaray

  19905.
 • göztepeliyim ancak 3 büyükler arasındaki en büyük gs'dir.

  bu sezon da muhtemelen son 3 hafta kala şampiyonluklarını ilan ederler.
  14 1 ...
 • Tipini koli bandıyla bantlamak istediğim sefillerdir.
  Çukurun bile bir derinliği car ama sizin yok. Arkadaş demek arkanı taş gibi sağlam insana daya demektir. Taştır o, dosttur her düştüğünde elinden tutup tebessümle kaldıran, kötülüklerini kendinde saklayıp ele vermeyendir.

  Onlar daha yazılabilir bir sözlük için, daha yaşanabilir bir platform için başkaldırıyolar sisteme. Senin için onun için bir başkası için...

  Peki sen napıyorsun? Arkadaşına destek olmak yerine futursuzca yazmaya keyf çatmaya devam ediyosun. Greve gidersin de patron yalakaları grevi kırmaya çalışır ya da sarı sendikacılar satar ya tüm işçileri sende aynen öylesin.

  Eee arsiz sen niye yazıyon dersen benim yuvam ekşi sözlük. oranın yazarıyım. Bende dönüşümlü olarak destek vereceğim onlara ara ara yazmayarak ve bugün akşama kadAr destek verdim. Bakın kaç gündür ilan-ı aşk yapmıyorum bile...Ekşi de biz boykot yaptık, hiç gözümü kırpmadan 1700 entryimi sildim aylarca yazmadım ve yönetim geri adım attı.

  Git arkadaşına sahip çık. Onlar olmazsa sen de olmazsın.
  Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz.
  8 4 ...
 • - insanlarin instagram, twitter, facebook denen sosyal aglarda beyinlerini yitirmis oldugunu gormek ve dahasi 7 yasindan itibaren tum genclerin sosyal medya agzi ile konustuguna tanik olmak... cildiriyorum, yav he he, aynen aynen kelimeleri disinda cumle kuramayan 16 17 yasinda robotumsu cocuklar var ulkede

  -ufacik cocuklarin hayatlarinin kucuk led ekranlar karsisinda gectigini gormek

  -televizyon kanallarininn inanilmaz bir beyin yikama, otekilestirme, hayali dusman yaratma cabasi icinde oldugunu gormek

  -ulkedeki hosgoru ve anlayis seviyesinin yerlerde oldugunu farketmek

  -cehaletin adeta bir silah gibi kullanildigini farketmek

  ve bu yukarida saydiklarimin hepsinin tamamen normal bir durum oldugunun kabullenilmisligi var insanlarda.
  14 2 ...
 • max frisch ile ayrıldıktan sonra 1973'te ölüm teknikleri projesi üzerine çalışırken çok sayıda uyku hapı alarak uykuya dalınca evinde çıkan yangında ölen fakat geride bıraktığı eserlerinin yanı sıra içerisinde ''toplum, düşünülebilecek en kanlı arenadır. bu arenada eskiden beri, bu dünyanın mahkemelerine sonsuza değin kapalı kalan, en inanılmaz cinayetlerin tohumu en kolay biçimde ekilmiştir'' sözleriyle toplumu kanlı bir arena olarak nitelendirdiği 'malina' gibi bir başyapıtı da bırakmış avusturyalı feminist şair/yazar. ''ölüm türleri'' (todesarten) ana başlığı altında yazmayı düşündüğü bir dizi romanın tamamlanabilmiş ilk ve tek bölümü olan 1971'de yayımlanmış 'malina' ingeborg'un vefatına kadar verdiği her röportajda birçok soruyu da beraberinde getirdi, bunlardan biri de yine bir konuşmasında okuru tarafından gelen toplumu neden kanlı arena olarak tanımladığı sorusuydu:

  ''evet, yoksa kuşku mu duyuyorsunuz bundan? bu sözde uygar dünyada, görünüşte uygar davranan insanlar arasında, gerçekte sürekli bir savaşın egemenliğinden kuşku mu duyuyorsunuz? insanların birbirlerini ağır ağır öldürmekte olduklarına inanmıyor musunuz? kimi zaman herkes açık ve seçik görebiliyor bu gerçeği, ama uzun zaman parçaları boyunca da insanlar yine belli bir dinginlik içerisinde yaşayıp gidiyorlar; küçük yaralarıyla, yaralanmalarıyla birlikte ve aslında yaşanabiliyor bunlarla... insanın gerçek ölümü, hastalıklardan değildir, insanın insana yaptıklarındandır.''

  eserleri ile tanıştığım ilk yıl 2007 idi, yıllar geçtikçe tekrar tekrar okudum ve hans kelsen, sigmund freud, agatha christie ile birlikte başucu yazarlarımdan biri oldu.

  ''erkekler birbirinden farklıdır ve aslında her birini iyileşmez bir kilinik vaka olarak görmek gerekir, başka deyişle, ders kitaplarında ve ilgili öteki kitaplarda yazılı olanlar, tek bir erkeği bile tüm doğasıyla açıklamak için yeterli değildir. bir erkeğin beyninden kaynaklananları anlamak bin kez daha kolaydır. bu en azından benim için kesinlikle böyle. ama bu hiç kuşkusuz herkeste ortak olduğu söylenen şey değil. ne büyük bir yanılgı! bir genelleştirmeye olanak sağlayabilecek böyle bir malzeme, yüzyıllar boyunca bile toplanamazdı. tek bir kadın bile çok fazla sayıda tuhaflığın üstesinden gelmek zorundadır ve kendini hangi hastalık belirtilerine göre ayarlaması gerektiğini ona daha önce söyleyen olmamıştır, denilebilir ki, erkeğin bir kadın karşısındaki tutumu tümüyle hastalıklıdır, üstelik tümüyle kendine özgü biçimde hastalıklıdır; dolayısıyla erkekleri hastalıklarından kurtarabilme olanağı artık asla yoktur. kadınlar için ise, olsa olsa acılara katılıp birlikte acı çekme yoluyla kaptıkları bulaşıcı hastalıkların izlerini az çok taşıdıkları söylenebilir.''
  14 2 ...
 • Peşin not (bunu okumasanız da olur): Normalde Uludağ sözlük düzelene kadar yazmama kararı alan yazarların arasında ben de vardım. Evet. Ama bir taneden bir şey olmaz ve istisnalar da kaideyi bozmaz diyerekten, vermiş olduğum sözü bir nevi esnetmiş bulunmaktayım an itibariyle. (sen kazandın absolute zero!)

  Ki yeter!

  Biz eşcinsellerin, hemcinslerimize karşı duyduğumuz ve de duyabileceğimiz ilgiyi, hoşlantıyı veyahut ta çekimi bir sapkınlık ya da hastalık olarak gören ve bunun üzerinden de daşşakvari bir biçimde yazıp çizen, dalga geçen ne kadar insan varsa aranızda; hepsini kınıyorum!

  Yazıklar olsun size! Ve Allah sizi bildiği gibi hepinizi yapsın inşallah!

  Da hiç mi düşünmüyorsunuz ya?

  Bizim de en az sizin kadar duyguları, hayalleri, hobi ve fobileri olan, bayağı bayağı etten kemikten bir insan olduğumuz hiç mi aklınıza gelmiyor?

  Neden yapıyorsunuz bunu? incinebileceğimiz ihtimalini neden gözardı ediyorsunuz?

  Kaldı ki sizin doğrularınız, hayat görüşünüz ve cinsel tercihleriniz vs. Bir başkasının da normları olmak zorunda değil?
  Anlayın artık. Vazgeçin bu ısrarınızdan.

  Ve gidin, araştırın. Açın, okuyun.

  Akabinde de göreceksinizdir;
  Eşcinselliğin sapkınlık ya da hastalıkla uzaktan yakından hiçbir alakası olmamakla birlikte, cinsel bir yönelim olduğunu
  a n l a y a c a k s ı n ı z d ı r.

  Tıpkı bir karşıcinsellik veya da biseksüellik gibi.. Ki cinsel yönelim bir tercih değildir ve değiştirilemezdir.

  Da "kim demiş" bunu yhaa.

  Di mi?

  Söyleyeyim.. "dünya sağlık örgütü" demiş. Bundan taa 30-40 sene önce falan..
  Ama boş yapmış işte. Sırf çene yapmış ve dinletememiş. Aynı benim şu anda yapıyor olduğum gibi.

  O yüzden yeter bu kadar gevezelik. Ben sizi iflah olmaz cahilliğinizle başbaşa bırakayım iyisi kınanmış bir şekilde.. Ve ne haliniz varsa görün.

  Ama şunu da bilin.. Ben halimden memnunum ve kimseyi de cinsel yöneliminden ötürü vs. Eleştirmiyor ya da aşağılamıyorum.. Sizin aksinize ve işte sırf bu yüzden sizden daha iyi bir insan olduğum kanaatindeyim!

  By.

  Edit: imla. (olduğu kadar.)
  37 24 ...
 • (bkz: aydinoglu 45)
  (bkz: elimdegoruntulerinvar)
  (bkz: return of ibrahim)

  Gibi trollerin başını çektiği troll ittifakına yaptığım çağrıdır.

  öncelikle burası sözlük, galiba siz kafasızlar bunun farkında değilsiniz, siktirin gidin go daddy ile falan kendinize forum vs. Bir şey açın orada kendi kendinize çalın oynayın. Yeter lan buranın seviyesini düşürdüğünüz.
  Lan şu egv kaç kez silik oldu geri gelince gene "şanlı israil, stalin benim tanrım" vs. Yazarak gene aynı trollükler yaparak yazarların nefretini kazanıyor.
  Aydinoglu 45 sürekli çıplak kadın fotosu atıyor, bir porno paylaşmadığın kaldı.

  Üçünüz de koşulsuz teslim olun ve siktirin gidin buradan. Asla geri dönmemek üzere.
  inci sözlük diye bir yer var, oraya gitmeyi denesenize?
  Yeter artık bıktık sizden. Trollüğünde sınırı var haddinizi aşmayın.
  14 4 ...
 • Yazmama kararı vs almadim. Biliyorum butun sozluk bu aciklamami bekliyordu :D Hatta bugün bu Sözlükte yazar olarak ilk günüm. izliyorum sadece gözlemliyorum, anlamaya çalışıyorum. Adapte olmaya çalışıyorum swh. Tuhaf başlıklar var tuhaf şeyler yazılmış. Ayrıca dikkate almadığınız trollerin hali çok acınası slflsgsg. Troll'lüğün de bir adabı vardır arkadaşım biraz kalite. Öyle bomboş kalır başlığın :D
  10 2 ...