• Pintilin iliyi timimin şiv.

  50 haykü altı ergenlerin yazar olabildiği tek sözlüğe hoş geldiniz.
  Bir insan çocuğuna kıyafet alamadığı için intihar ediyor ve bunu geri zekâlının teki şov olarak nitelendirebiliyor.

  Cidden olayınız ne sizin? Hiç mi sevilmediniz, gurursuzluk anne babanızın hayat felsefesi miydi de böyle canavar yetiştiniz?

  Benim babam da çok gururludur. Bizim sıkıntı çekmemizdense yüz defa ölmeyi tercih eder. O yüzden intihar eden adamı çok iyi anlıyorum. Baba olmak kolay değil. Hele Çocuğunun ve eşinin önünde onurunun kırılması hiç kolay değil.
  Keşke intihar etmeseydi ama olanla ölene çare yok ne yazık ki.
  6 1 ...
 • mücadele efsane bir şekilde sürüyor, durduramıyoruz.

  bakınız şu aşağıdaki kişinin adı; ismail cesur.
  akp nin fetö ile efsane mücadelesi

  bu adam 2014'ten beri cumhurbaşkanının sosyal medya hesaplarını yönetiyor.

  yönetebilir, sıkıntı yok...

  ama bu elemanın özgeçmişinde fetöcü fatih üniversitesi var.
  akp nin fetö ile efsane mücadelesi

  normalde fetö ile bağlantılı olanların kapı önüne konması, hatta tutuklanması gerek değil mi?
  bu vatandaşın bu bağlantısı cumhurbaşkanlığı tarafından bilinmiyor olamaz sanırım.

  ama kapı önüne konmak bir kenara bakın ne oldu.
  cumhurbaşkanımız, efendimiz, dünya liderimiz, oğluna pantolon alamayan babanın intihar ettiği ülkenin 400 milyon dolarlık uçan saraya binen lideri, yayınladığı kararname ile fetö ile rabıtalı olan bu ismi, cumhurbaşkanı danışmanlığına atadı.
  https://www.mynet.com/cum...olarak-atadi-110104410538

  şaşırdık mı?
  tabi ki hayır.

  biz bunları biliyoruz zaten de, bunlara oy verenler öğrensin, 15 temmuz'da bunlar için şehit olanların aileleri öğrensin bunları diye yazıyoruz.

  valla gerçekten efsane mücadele ediyorsunuz fetö ile.
  helal olsun!
  9 0 ...
 • Damat olduğundan falan değil, ayrı bir gıcığım bu herife. Yüzünden Sahtekarlık vizyonsuzluk çıkarcılık akıyor. Çoğu akp'li hatta siyasi öyledir belki ama bunu dinlerken yüzümde kusmuk görmüş gibi bir ifade belirmesine engel olamıyorum. Sanki söylediği her kelime özenle seçilmiş ve bu kelimelerin hiç biri kendi fikri değil. Hatta hayatında hiç kendi fikri olmamış da sadece söylemesi gerekenleri ona ogretilenleri yapmak için orada duruyor. Rol icabı orda. Ülkeyi sat deseler satarmis her türlü kötülüğü bulunduğu taraf ve cikarlari icin yapabilirmis gibi geliyor.

  ne kadar sevmesem de bazı siyasilerin Bir hedefi, doğru olduğuna inandığı aptalca da olsa fikirleri olduğuna inanıyorum. Ama Bu herifte fikir vizyon yok. Her ama her şeyi görevi olduğu için, yalakalık ve çıkar sağlamak için yapıyor.
  6 1 ...
 • tam 5 yıl önce oynanmış lig maçı...

  ligin zayıf ekiplerini yenerek lige iyi başlayan tescilli şikeciler bu maça çok büyük bir önem veriyordu. üçüncü haftadan şampiyon ilan etmişlerdi kendilerini. maç olimpiyat stadındaydı ve biletler tükenmişti..

  stadda 76bin kara kartal olacaktı fakat maçın bitiş düdüğü ile bir klasik olan ‘kara karga’ formuna bürünme şenliklerinden bi’ haberlerdi.. fakat bitiş düdüğünü bile göremeyeceklerdi.

  işte efendi beşiktaş taraftarının tribün görüntülerinden biri;
  22 eylül 2013 beşiktaş galatasaray maçı

  bir tarafta juventus, diğer tarafta real madrid bayrağı. bu görsele en iyi açıklamayı şu entry getiriyordu sanki?
  22 eylül 2013 beşiktaş galatasaray maçı

  o sırada malum sitelerde tescilli şikecilerin entry’leri de boy gösteriyordu, mesela şunlar gibi;
  22 eylül 2013 beşiktaş galatasaray maçı

  büyük futbol bilginleri olarak anılan saygıdeğer kara kartallar tespitlerini esirgemiyor ve lige iyi başlamayan galatasaray’ı hafife almaya ve maça derbi özelliği kazandırmaya çalışıyorlardı.

  fatih terimin drogba, sneijder ve burak tandemini intihar olarak adledenler stadı kutlama yapmak için çoktan doldurmuştu.

  derken semtçiler golü buldu. Çıldırıyorlardı, ezeceklerdi kartal havalanmıştı bir kere..

  Sahneye kara boğa çıktı ve semtçilerin ağlarını havalandırdı.

  derken kara kobra ikiyi de salladı atçıların ağlarına..

  sonra melo çıktı sahneye.. sırf beşiktaşı kaybetmesin isteyen eyyamcı tüpçü ve hakemleri melo’ya haksız bir kart verdiler. bunun üzerine melo gerekeni yaptı ve sinirden birbirlerine sürttüren, acı çeken kara kartalın kanadına son bıçak darbesini de attı.. son noktayı koydu ve kartal tekrar alışık olduğu üzere karga formuna kavuştu..
  22 eylül 2013 beşiktaş galatasaray maçı

  hazmedemeyenler, ağlayanlar ellerine ne buldularsa sahaya attılar.. yetmedi kendilerini de..
  22 eylül 2013 beşiktaş galatasaray maçı

  o akşam 76bin kara karga çimlere indi. bu dünyada bir ilk. atmosfer yaratıp ‘derbi’ hüviyeti kazandırmaya çalıştıkları maçta çimlere konan 76bin karga konseptini dünyaya sundular.

  ee.. ne demişler?

  (bkz: havaya girdin mi galatasaray çakar sana)

  22 eylül 2013 beşiktaş galatasaray maçı

  22 eylül 2013 beşiktaş galatasaray maçı
  9 4 ...
 • Duyar dediğin bayrak paylaşıp iki sözle vatanseverlik yapmaktır. Bir insan bir şeye sahip çıkacağını söyledikten sonra yapıyorsa duyar kasıyor diyemezsiniz embesillercim.

  iyilikte yarışın biraz be.
  9 3 ...
 • pantolon alamadı diye intihar eden babayla ilgili "gerçeği yansıtmamaktadır, psikolojik sebeplerden intihar etmiştir" diyor. e zaten o olayda bir psikolojik sebeptir, fizyolojik olacak hali yok değil mi? ha dersiniz ki, araştırdık, geçmişte de sorunları vardı şu vardı bu vardı. ama çocuğunun yok yazıldığı gün yapması zaten psikolojik sebep olduğunu gösterir?
  4 1 ...
 • sedanur güzel
  Bu fotoğrafta görmüş olduğunuz güzelliktir.

  Minicik bir çocuğumuz daha cahilliğe ve sapkınlığa kurban gitti. köyünün yakınlarında üzeri taşlarla kapatılmış bir şekilde bulunmuş.

  annesi "belki arama ekiplerinden korktuğu icin çıkmıyordur, kardeşleri seslenirse çıkar." Diyordu,aklıma geldikçe içim burkuluyor.

  Yeni çanta ve defterler alınmıştı okula gidecek diye,evde duruyordu öylece. doğum gününe de birkaç gün kalmıştı yanılmıyorsam.

  Minicik de olsa umudumuz vardı bulunacağına dair. Kaderi, yakın zamanda canımızı yakan diğer kurbanlar gibi olmasın diye çok dua ettik belki de.

  ben daha ne diyeyim,ne diyebilirim? Bu mecralarda acımızı dile getirmek dışında ne geliyor ki elimizden? En zoru da bu değil mi zaten?

  Tek dileğim katilleri bulunsun. Bu güzel çocuğun üzerine koydukları taşlar ile vura vura öldürmek lazım ya bunları, neyse.
  12 1 ...
 • Sirf boyle bir sey karsima cikar diye bugun o malum basliga entry girmedim. Cunku bu ulkenin insaninin cogunda akil yok. Kendi kendilerini yakiyorlar. insan olarak hak etmeden (gerci kendi tercihleri demek ki sevdikleri hayat bu) yasamak zorunda olduklari su hayata uzulecegim ama hemen aklima "acaba malum partiye oy vermis midir" geliyor. Niye bu geliyor biliyor musunuz? Cunku insanin bile bile kendini yakisina gereksizce uzulmek istemiyorum.

  Bu ulkede en son oyunuzu takim tutar gibi tuttugunuz partiye vermeyin geleceginizi cocugunuzu dusunerek verin dedikce "inadina" diyenler oldu.

  Ne yani simdi "inadina mi yenildi?"

  Kimin inadina neyin inadina?

  Gecmis olsun...
  18 1 ...
 • Sosyal devlet olmakla övünen bir ülkenin içler acısı tablosundan bir kesittir.

  O kahrolası pantolonu velevki baba alamadı, velev ki işsiz, parasız ya da berduş, ayyaş, sorumsuz her ne haltsa, devletin temsilcisi okul halledemiyor mu, bir metrelik çulu?!
  Ya da okul aile birliği?
  Ya da vicdanlı biri?

  Çocuğu okula almamak, ruhunda derin yaralar açmak, utandırmak da neyin nesidir?

  Okula almayıp örselediğin o çocuk bizim lan!
  Hepimizin!
  9 0 ...
 • Victor Hugo'nun yazdığı tek solukta okunan bir kitap.Az önce bitirdim.Kitabı bitirdiğiniz zaman gerçekten etkileniyorsunuz,içiniz daralıyor.Mahkumun düşünceleri ve ruh hali kendinize 'ya bu mahkum ben olsaydım?' sorusunu sordurtuyor.

  Kitapta mahkumun suçunun ne olduğundan bahsedilmiyor.Ufak bir kısımda cinayet suçu geçiyor diye hatırlıyorum ama emin değilim,çokta mühim değil.Ya bu mahkum bir çocuk tecavüzcüsü olsaydı ve bu suç kitabın başında belirtilmiş olsaydı.O ızdırap dolu, acı içinde geçen saatleri okurken yine de üzülür müydüm yoksa zevk alarak mı okurdum diye düşündüm.

  Kitabı okuyacak olan arkadaşlar,zihninizde ahlaki bir tartışma yaratmak istiyorsanız kitabı okurken mahkumun suçunu benim hayal ettiğim gibi hayal edin.

  Baş ağrınız için şimdiden geçmiş olsun.
  4 0 ...