• sorulan soru ne kadar yanlışsa verilen cevap da o kadar yanlıştır. açık açık "türk diplomatlar nazi almanyası tarzı adam kaçırıyor. resmi açıklamanız nedir" diye sormuş gavat. fetö ağzı yerine resmi olarak "senin ağzına sıçarım sen kim oluyorsun lan it! karşında koskoca türkiye cumhuriyeti dış işleri bakanı var" dese de bütün ülke arkasında dursak.
    3 1 ...
  • Çoğunun demek ne kadar doğru olur bilemiyorum ama büyük bir kısmının gerçekten yaptığı şey.

Duyduklarım gördüklerim kadarıyla bu erkek (!) milletinin alayı şerefsiz.

Bunu bilir bunu söylerim.
    10 8 ...
  • aşk ekmek gibidir herkese yeter

Saçına bıraktığım papatyalara su içirmeye gelen gelenekler,
    Öfkeli derelere neşe tohumları serperken,
    Etraftaki çıplak kayaların kırmızı gülüşlerini duyar,
    Musa peygamberin asasından çıkan
    "Aşk ekmek gibidir,herkese yeter"
    Şarkısı gözleri biraz kısarak , uzaklardan yaklaşan,
    Hüznün geleneği şalına ,
    Üşüyen ruhumuzu sarardık.

Utangaç öpüşlü balıkların gitar resitali eşliğinde kurtlar sofrasında buluşur, politika yapan kokuşmuş tuzların metreslerinden olan
    piçlerin ;
    her absürt soruya verecek cevabı bulunan, platon tavırlı tanrı babalarını hem aşağılar,
    Ve her seferinde yeniden seçerdik.

Güneş saçlarının arasındaki hamakta yeryüzüne gönderdiğim,

(Vahyin ilk ayeti)

"Aşk ekmek gibidir herkese yeter"

"Şiiren"
    10 0 ...
  • girilen içeriklerde ciddi sitemler söz konusu,

malum sigorta otomobilinize değil, trafikteki diğer risklere başka araç/şahıs bilumum diğer öğelere vereceğiniz zarar olasılığına istinaden yapılıyor.

ödenecek priminiz hesaplanırken, yaşınız/cinsiyetiniz/ikame ettiğiniz il/geçmiş yıllardaki kaza sayınız/aracınızın marka ve modeli vb. değişkenler dikkate alınıyor.

bugüne değin dördüncü aracımı kullanıyorum, çok şükür herhangi bir kaza veyahut olumsuz bir durumla karşılaşmadım. bu ay geçen yıla istinaden hesaplarıma göre %142 zamla ödemişim. neden mi? hazinenin üst limiti kaldırması harici, eksper-usta kirli ilişkisi sebebiyle.

bir misal ile açıklayayım,

otomobil satış sitelerinde dikkat ederseniz pek çok ilanın açıklama bölümünde, tramer kaydı açıklanırken "sigortadan para almak için 4 bin liralık hasar 10 bin gösterildi" minvalinde açıklamalar söz konusu.

yahu şu davranışı anlamak cidden mümkün değil, rahatlığa bakar mısınız?

adı soyadı orada, ikameti orada, tramer kayıtları orada, plakası orada. peki milyon dolarlık suale gelelim,

zarar eden sigorta şirketi neden dava etmiyor?

yanıt net, zira böylesi daha kolay.

nasılsa sesimiz çıkmıyor.

bir misal daha,

yetkili servis ziyaretimde, bir vatandaş bana doğru yaklaşıp, 'abi kur arttı otomobil fiyatları malum, aracı kaça aldınız, şu an bayae kar edebilirsiniz, 1000tl karşılığında aracınızın kasko bedelini kasko şirketinden alabiliriz.'

dedi.

vebali? deyip gözlerinin içine baktım.

abi ne vebali ya deyip güldü adam.

evet, burası türkiye.
    10 1 ...
  • birkaç milyon fazla yerine 80 milyon ifadesini ben ekledim, sadede gelmek için bazı noktaları çıkardım ve kısalttım. geriye kalan konuşma cem toker'e ait: "...ysk kaç sandıkta oy kullanılacağını seçime 2 hafta kalmasına rağmen neden hala açıklamadı?

muhalefet partileri ysk'nın 77079540 değil de 80 veya 90 milyon pusula basmayacağından nasıl emin olacak ve böyle bir olay gerçekleşse kimin haberi olur?

devletten 200 milyon lira hazine yardımı alan chp neden seçim güvenliğiyle ilgilenmiyor?

türkiye'deki toplam sandık sayısı, köylere dek her bir sandığa kaç pusula gönderileceği açıklanmadığı sürece bazı sandıklara fazla pusula dağıtılıp dağıtılmadığını nasıl bileceğiz?

mesela 2014 yerel seçimlerinde, sabaha karşı 4.30'da iç işleri bakanı efgan ala yüksek seçim kurulu'ndan içeri girdi. ankara'da bir yarış var. melih gökçek ve mansur yavaş arasında. içeride 1.50 saat kaldı. 4.30'da niye girdi?

süleyman soylu, 4.30'da ysk'dan içeri girerse nolacak?

50000 avukatı ysk'nın önüne yığarım diyor muharrem ince, önü panzerle falan kapatılırsa nolacak?

güvenlik gerekebilir... o zaman nolacak?

elektrikler kesilirse dalga geçtiler türk milletiyle trafoya kedi girdi diye, 24 haziran akşamı elektrikler kesilirse belli yerlerde nolacak?

elektrikten sorumlu kim?

enerji bakanı.

enerji bakanı kim?

cumhurbaşkanımızın damadı, aynı zamanda milletvekili adayı.

ak parti istanbul milletvekili adayı.

dönüp de çıkarlarsa trafoya kedi girmiş diye nolacak?

59 milyon seçmen olduğunu kim veriyor ysk'ya?

iç işleri süleyman soylu'ya bağlı nüfus ve vatandaşlık genel müdürlüğü. ..."
    https://youtu.be/whL_ba_tDY4

40.00'dan itibaren dinleyin.
    7 2 ...
  • -berat şuna bir şeyler verelim de internete at.
    -tamam baba.
    -ne versek acaba?
    -aranızda köpek besleyen Yok mu lan?
    -salatalık verelim başkanım bence yer.
    -mantıklı.
    11 2 ...
  • anadolunun işgalinde, " keşke yunan kazansaydı " diye zırlayan feslilerin,
    ilham kaynağı olan helen tiyatrosu aşığı sarıklı hocaları da unutmayalım.
    yunanlı kardeşleriyle pür dikkat temaşaa eyleyen 3 sarıklı:
    işgalci ingiliz götünü okşarken gülen hoca
    10 2 ...
  • irlanda'da 18. yüzyılda halkın tek besin kaynağı olan patatesi saran mantar hastalığı dört yılda hasadın dörtte üçünü yok etti. patatese bağımlı bir milyon insan açlıktan öldü. tek bir ürüne bağlı beslenmenin ne kadar kötü sonuçlar doğurabileceğini irlandalılar acı bir tecrübeyle öğrendiler.
    12 0 ...
  • Senden sonra iyi insanlar tanıdım. Yalnızlığa mahkum etmişiz birbirimizi resmen. Sosyalleştim, geliştim ve bolca eğlendim. içinde sen olmadığın hiçbir şeyi kabullenemedim ilk başta. Yalandan yaptım, ilk fırsatta ağlayacak bi köşe aradım kendime. Bazen bok kokulu tuvaletlerde bazen bi bankta sildim gözyaşımı koluma. Sonra tekrar denedim hiç birşey yapamamanın verdiği acıyla denedim. Mutlu olmaya çalıştım, çalışıyorum. Senden sonra ben yokum demiyorum, acı çekerek var olmayı öğrendim diyorum. Çünkü seninle geçirdiğim sekiz sene aslında bir hayal ürünüymüş. Üzgünüm ama sen ayrıldığımızda söylediklerimin hiçbirini haketmiyormuşsun. iyi biri değilmişsin en başta. Sonra pekte güzel sayılmazmışsın hani ah o aşkla bakan gözler... ben ayrılırken bile kıyamadım sana kocaman bir boy aynası tuttum önüne kendini üzmemen için. Ama sen çöp kokulu cümleler kurdun bir hafta öncesine kadar ölürüm sana dediğin insana. Düşünüyorumda, hakikaten iyi bi insan değilmişsin. Belkide beni hak edecek insanı engelledin bunca yıldır tıpkı benim sana yaptığım gibi. Belkide gerçekten hala sensin benim kaderimdeki bilmiyorum. Bildiğim tek şey güzel rol yapabildiğin ve kötü bi insan olduğun. Hayatına hemencecik aldın mesela birini. Onca senenin ardından ne kadarda kolay oldu? işte bu seni azılı bir orospu yapar mesela. Benim sadakat timsali kız arkadaşım pek masum değilmiş işte. Aylardır bu yiyor kafamı. Nasıl ya? Ne ara? Yoksa her zaman mı böyleydi? Seni mutlu edebilmek için ağzının içine bakıyordum ben.. layığın orospu arkadaşınla gece gezmeleri, bana pek sevmediğini söyleyip ayrılık sonrası çıkmadığın gece klüpleri ve tanımadığın erkeklerden yiyeceğin yaftalar. Bu kadar ucuzmuşsun işte! Sen ulan sen. Benim kıblem, ilahım. Felix düşmedi bu kadar yüksekten(malsın biraz anlamazsın şimdi felix şu uzaydan dünyaya atlayan adam.) şimdi aklıma geldiğinde bi sızı kopuyor içimde. Önce tebrik ediyorum seni iyi sıçtın ağzıma sonra kızıyorum kendime neden hala aklıma geliyosun diye. Ama durmuyor işte geliyo bi şekilde. Annenin izinden gidiyosun haberin olsun. 40.dan sonra 2 çocuğunu bırakıp koca boşayıp evlenen bir kadının kızısın bana ne yapman beklenirdiki? Hiç vurmadım bunu yüzüne mesela. Ama sen benim ailemi dilinden düşürmedin. Sahi ben neden yapmadım? Çünü senin kadar kötü olmadım hiç bir zaman. Şimdi söyleyebiliyorum. Bi kaç aydır sağlığımda kötü psikolojimde. Eserinle övün, annenin yolundan ayrılma. Tecrübeli kadın sonuçta en azından gösterir sana napman gerektiğini.

Ve sözlük ahalisi... buraya kadar okuyup bize ne amına koyim diyenleri duyar gibiyim. Zaten başlığa uygun bi şekilde o kahpe karıya yazdım. Sizde okuduysanız ders çıkarın. Kendimi evlenmiş boşanmış gibi hissediyorum * inanmayın körü körüne. En ölüyorum bitiyorum diyeni bile sikip atabiliyor ansızın. Kalın sağlıcakla.
    8 2 ...
  • ak pkk

26.
  • tayyipçilerin partileri, sayın apolarına bakanlık konuşuyorlardı bu müminler.
    3 0 ...