• padişah 2. abdülhamid'dir.

  bakın bunu payitahtçılar bilmez, kendini osmanlı sanan sözde osmanlı torunları bilmez.
  nilhan osmanoğlu ve diziye danışman olan babası da bilmez.

  mustafa armağan ise hiç bilmez...

  muhterem müminler, pasifikte bir adalar ülkesi vardır ki biz bugün filipinler olarak biliriz.

  işte bu filipinler 3000'den fazla adadan meydana gelen bir ülkedir ve bu ülke uzun yıllar amerikan mandası, abd sömürgesi olmuştur.
  19. yüzyılın sonunda adayı ispanyollardan alan amerikalılar ispanyollardan kalan sömürgecilik anlayışını devam ettirmiş, böylece adalarda yerli halk ile abd'li işgalciler arasında uzun yıllar sürecek filipin-amerikan savaşı başlamıştır.

  amerika'ya karşı bağımsızlık mücadelesi veren filipinli yerli direnişçiler içinde müslüman halk da vardı.
  vakti zamanında adalarda hüküm süren sulu sultanlığı'nın bakiyesi müslümanlar ve moro müslümanları da filipin direniş kuvvetleri ile birlikte bağımsızlık mücadelesi vermekteydi.

  işte bu duruma istinaden de amerika, islam dünyasının halifesinden yardım talebinde bulundu.
  2. abdülhamid'de amerika'nın talebini geri çevirmeyerek, filipinli müslümanlara "abd'ye karşı direnmemelerini" nasihat eden bir mektup yazdı.
  abd ye karşı ayaklanan müslümanları uyaran halife

  yeryüzündeki bütün müslümanların hamisi olması gereken halife, amerika ile beraber hareket etmiş, filipinlerdeki müslümanlara "akıllı olun" çağrısında bulunmuştu.

  peki moro müslümanları halife'nin çağrısına uymuşlar mı?
  tabi ki uymamış, mücadeleye devam etmişler.

  uzun yıllar sömürge olarak kalsalar da, ikinci dünya savaşında japon işgaline uğrasalar da mücadele azimlerini kaybetmemiş, 2. dünya savaşından sonra da hakettikleri bağımsızlıklarını kazanmışlardır...

  işte bu ve buna benzer pek çok tarihi olay bize gösterir ki "ümmetçilik bir zehirdir..."

  şuraya kaynak da ekleyelim;
  http://www.wikiwand.com/e...erica_and_the_Philippines
  http://www.wikiwand.com/en/Moro_Rebellion
  10 4 ...
 • yetmiş kere yazdık gine yazalım:

  -- 1973'te 1.ci petrol şolu oldu.. petrol fiyatları bir gecede 4 katına çıktı.. bu sadece türkiye'de değil bütün dünyada oldu..

  --1979'da ikinci petrol şoku oldu.. petrol fiyatları bir kaç ay içinde üç katına çıktı.. bu da sadece türkiye'de değil dünya çapında oldu..

  70'lerle ilgili fotograflara bakarsanız başta abd ve avrupa ülkeleri olmak üzere her yerde kuyruklar görürsünüz... türkiye'ye özgü bir şey değil yani..

  ama bunu sanki sadece türkiye'de olmuş ve ve sadece ecevit'in beceriksizliği yüzünden olmuş gibi sunmak için tam bir dinci orospu olmak gerekir.. ki o ecevit o yoklukta kıbrıs çıkarmasını yapmış, kıbrıs'ta soykırıma uğramak üzere olan türkleri kurtarmıştır..

  bu dinci fahişeler için türkiye dar'ül harptır, her türlü yalan ve hile mübahtır.. çalınan ve zimmete geçirilen herşey de ganimettir...

  yahu bu aynı yobazın aynı minval üzerine açtığı belki de kırkıncı başlık.. rastgeldiklerime cevap verdim.. her seferinde bi taşın gerisine sinip biraz bekliyor, sonra farklı kelimelerle aynı başlığı tekrar açıyor..
  14 1 ...
 • Klavye ardına gizlenerek, kahramanlık yapan kavanoz pehlivanlarına ders olacak nitelikte bir olaydır.

  Ünlü olmamıza gerek yok, ağzından salyalarını akıtarak, kişilik haklarına saldıran, hadsizlik sınırlarını aşan, hakaret eden, saygısızlığı alışkanlık haline getirmiş her kendini bilmezin karşılaşacağı durumdur.

  Gerek sözlük içi, gerek sözlük dışı, Milletin karısına, kızına, o..pu, kaşar, yollu...vs ağır ithamlar ve hadsizlikte bulunan her kuş beyinli saykonun bu hadiseyi dikkate alıp, kalemini edeple kullanması gerekir.

  Sonra vay efendim uzlaşalım, vay efendim özür dilerim, yapma etme, kuzenim yazmış gibi zamazingolarla iki paralık olmayın!
  Herkes haddini bilecek!
  Nokta!
  11 3 ...
 • " her kişi ve her konuda bir fikri olan nesil' in düştüğü acı durum."
  araştırmaz...
  sorgulamaz...
  anlamaz...
  iş sallamaya geldi mi... istanbul surlarını döven fatihin topu gibi...
  sosyal mecrada sallar gider...

  not: 40 küsur yaşında olman, okur yazar olman sana küfür- hakaret- iftira atma hakkı vermez.
  önüne gelene terörist- vatan haini- pkk' lı- fetöcü demen,
  seni; bu tür alçaklıkları aklayan soytarıdan başka birşey yapmaz. kendine bunu yapma...
  6 0 ...
 • Yalnız olmak biraz şey bir durum... Gecenin yarısı kendimi hastaneye kaldırttığımda yanımda kimse olmadığı için biraz buruk hissettim ama aynı zamanda kimseye rahatsızlık vermediğim için de memnundum. Ya da gece ağrıdan inlerken kimse yanımda çaresizlik içinde beni izlemek ve dinlemek zorunda kalmadığı için de memnundum ama nefes bile alamazken ambulansa yol tarif etmeye çalışırken kendime biraz üzülmedim değil.
  7 0 ...
 • Kişileri, isimleri, silüetleri, sözleri unutabiliyorsun ama hissettirdiklerini unutmak sonsuza dek sürüyor maalesef... Hatırlatan en basit her şeyden uzak durmak belki bir nebze işe yarıyor. Yediğin yemekten tut, dinlediğin şarkıya, tuttutuğun takıma bazen bir kediden bile...
  11 4 ...
 • kısa bir süre öncesine kadar benim de aralarında bulunduğum güruh.
  sonra araştırdım tabi neyin nesi de ülke gündemine oturdu amk dedim ve girdim internete...
  sonra dedim ki:
  ulan sizin ananızı,avradınızı,beyin damarlarınızı, ırzınızı, şerefinizi, haysiyetinizi...
  1 0 ...
 • burda yazılanların hiçbiri.
  samimi, içten bir sevgiyle yapılan tüm davranışlar. soğuk, maço, barzo olup onun hayatına karışmak değil. onun yerine karar veren bir anne-baba olmak değil. ona güvendiğinizi de belli eden tüm davranışlar.
  ve hayallerine giden yolda ona çiçek atan davranışlar.
  3 0 ...
 • Sağlıklı bir insanın başka bir insanı daha doğrusu o insanın hissettirdiği duyguları, yaşanılan anları unutması mümkün değildir. Onlar hep hatırlanmak üzere orada olurlar ve bir müzikle,kokuyla veya bir mekanla yeniden yaşanmış gibi hissettirebilir. Bir insanı ancak düşünmeyerek yani farklı şeyler düşünerek, zihninizi onunla meşgul etmeden anılarından uzak kalabilirsiniz. Bunun en iyi yolu da o kişiyi hatırlatan her şeyi yok etmek. Tabii yapı olarak fazla duygusalsanız uzun sürer.
  6 1 ...
 • 60 alsam geçeceğim finale 56 verip ortalamamı 48'de bırakan hocayla akraba olabilir.
  çok ağırıma gidiyor ya. keşke finale hiç girmeseydim de öyle kalsaydım.

  ya 3 gündür sisteme girip duruyorum belki acıyıp değiştirmiştir notumu diye. bu çaresizlikte kaçıncı seviye be?

  bütlere çalışıyorum gecenin bir köründe. mutlusunuz dimi hocam. evinizde şöminenizin başında şarabınızı yudumluyorsunuz.
  6 3 ...