tengir budun

1553.
 • çaylak mı oldun çen bebeyim. tengirimmm, seni çok seviyorum noğlurr tengir! sensiz yabamıyom tengir, n'olur geri döğnn tengirr. tengir geri döğnnn. seni çoh seviyom nerdesiiiinn, bi tanem nerdesiinnnn!

  tengir budun
  6 0 ...
 • Dünya denen şu girdapta sırtı yere gelmeyecek insandır. Temeline kendinizi koymadığınız her konuda kaybedersiniz. Şeytana dönüşmeden önceki evrede, bıyık gibi büküle büküle şekle giren herkes bunu bilir. Kendiniz için yaşayın, kendiniz için çalışın, kendiniz için kazanın, kendinize harcayın, kendinize yatırım yapın. Mutluluğu kimseden beklemeyin, onu kendiniz yaratın. Siz bunu yaptıkça zaten kimseye ihtiyacınız olmayacak. Öbür türlü, suiistimallerden suiistimal beğendirirler. alemin enayisi siz misiniz? Değilsiniz di mi?
  5 0 ...
 • Sokağa atsan parayı daha iyidi. Birisi bulur karnını doyururdu en azından.

  Futbolcuların sikinin derdi sizi mi gerdi bilader anlamıyorum.

  Maça gittiğiniz yetmiyor mu dangozlar.

  Ne boş beyinsiniz amk. Evet.
  16 2 ...
 • otomatik arabayı verirsen bunlara olacağı budur. iki santim mesafeden fren diyerek gaza bir yüklenirler okul önündeki çocukların üstünden geçerler, mağazanın önüne park ettiği arabasını çalıştırır çalıştırmaz mağazanın içine dalarlar.

  bazı şeyleri kadınlar yapmamalıdır. bak tsk kadın pilot alımını durdurdu. neden? çünkü pilotluk kadınlara uygun bir meslek değil. bütün saçma kazaları kadınlar yaptığı için ordu kadın pilot alımını durdurdur mecburen.

  geçen sene iran'da düşen türk uçağının pilotu da bir kadındı ve o uçak düşmeyebilirdi....

  neyse anlatacak çok örnek var da sözlüğün kezofeminazileri beni parçalamadan gachayım en iyisi *
  4 3 ...
 • Kadınları anlama konusunda, diğer babalara fark atar.

  Empati yapmayı, kendini kadın yerine koyarak düşünebilmeyi öğrenir.
  Hak vermeyi...

  Karşı cinsle barışık yaşayabilen, egolarından sıyrılabilen, toplum dayatması erkeklik zamazingolarına gülüp geçebilen adamdır.
  4 0 ...
 • Bırakın şu yok izlediği filmlerden Yok okuduğu kitaplardan masallarını. Kültürlü olmakla kaliteyi her zaman paralel tuttuğunuz için nerde bir film izleyen var aha diyorsunuz. Bir insanın kendine yaptığı yatırım elbette kalitesini de etkiler ama karakter denen şey sadece bu yolla şekillenmiyor. Bir insan yalancıysa 1000 tane kitap okusa da yalancıdır. Kaliteli olup olmadığını öyle uzaktan izleyerek anlayamazsınız, dokunmanız iletişime geçmeniz lazım. Bakıyoruz ama görmüyoruz. Uzaktan herkes lord herkes kontes. Öncelikle verdiği tepkilere bakın. Kalitesi hakkındaki en iyi ipucunu bu şekilde yakalarsınız. Her şeye ama her şeye karşı tepkisini izleyin. Tepkiler anlayış algılayış biçimini yansıtır. Bir yere kadar rol yapabilir ancak. Hadi bakim.
  12 1 ...
 • Eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da iftar programında konuştu. Davutoğlu, "Her şey kaybedilir, yeniden kazanılır. iktidar kaybedilir yeniden kazanılır. Ümidi kaybedenin yarını olmaz. Konuşmaktan korkmayın" ifadelerini kullandı.

  Yeni parti kuracağı iddia edilen Ahmet Davutoğlu, Ankara Dostları Platformu'nun iftarında konuştu.

  Son günlerdeki politik gelişmeleri değerlendiren Davutoğlu, "Dost yüzler gördüm zor zamanlarda yanımızda olan ahde vefa gösteren, hiçbir zaman dürüstlükten ayrılmayan dostları gördüm. Bazı şeyler, değeri kaybolduğunda anlaşılır ve hissedersiniz ki, o şeyi ikame etmek mümkün değildir. Gerçek dostlar birbirine güzel şekilde, övgülerle konuşanlar değil, birbirine hakikat üslubunca ve usulüyle konuşanlardır. işte bugünlerde belki de kaybettiğimiz değerlerin başında dostluk geliyor" dedi.

  Dünyanın büyük bir devinim içinde hareket ettiği günlerden geçildiğini söyleyen Davutoğlu, 'ahlaki erozyon' uyarısı yaptı: "Hem dünyada karamsarlık var ve maalesef hem de ülkemizde. Son dönemde nerede, kiminle karşılaşsanız, psikolojik olarak bir karamsarlığın etkisi altında olduğunu görüyorsunuz. Ekonomik krizler, gergin siyasi söylemler ve hepimizin karşı karşıya kaldığı ve görmekten büyük üzüntü duyduğu ahlaki erozyonlar bir karamsar atmosfer oluşturuyor. Eğer dünyanın bu kaotik döneminde insanlığa bir mesaj ileteceksek önce psikolojimizi düzelteceğiz. Bize her şey yakışır, ama asla beis ve karamsarlık yakışmaz. Her şeyi kaybedebiliriz, tekrar kazanırız. iktidar kaybedilir tekrar kazanılır. Bir tek şey var ki, kaybedildiğinde ikame edilmesi mümkün değildir. O da ümit, ümidini kaybedenin yarını olamaz. Ümidi oluşturacak olan şey; korkular, dürtüler değildir. Ümidi oluşturacak olan şey; ortak referanslara sahip bir toplumun yeni bir vizyon üretmesidir. Vizyon üretmek ise düşünce özgürlüğüyle olur. Bize en aykırı bile olsa, üretilen her düşünce berekettir."

  Davutoğlu, ortak referansların toplum açısından önemine işaret ederek, şöyle devam etti: "Beni son dönemde, bir ilim adamı, bir devlet adamı olarak ama en fazla da bu ülkeye aşkla bağlı bir vatandaş olarak en çok kaygılandıran hususlardan bir tanesi de ortak referanslarımızı kaybetmiş olmamızdır. Bir toplumu bir arada tutan temel unsur ortak referansların mevcudiyetidir. Hepimizin mahallelerimizden çıkmamız lazım. Gittikçe kendi mahallesine sığınan topluluklar, bir nesil sonra parçalanırlar. Ben bunu Irak'ta gördüm. Bağdat'ta, Musul'da mahallelerin nasıl bölündüğünü gördüm. Bizim geleceğimizin en önemli teminatı son dönemde iyice içine kapanılan bu mahallelerimizden çıkmamızdır."
  1 0 ...
 • imrendiğim yaşamdır. Mesleğim gereği (bkz: arkeoloji) çalıştığım yerde bulunan köylülere bakıyorum çok mutlular çok neşeliler. imreniyorum hem de fazlasıyla.
  1 1 ...
 • Bir kere devlete olan güven kalmadı. Misal ben sınavlarda hak yenmez sanardım en alası yeniyor dindar gecinenler tarafından. Akp militanı olmayan devlet kurumlarına alınmıyor. Fetoyu savunuyorlardı 1 gecede terörist ilan ettiler. Böyle adamların yönettiği ülkenin neyine güvenceksin. Ellerinde oyuncak oldu türkiye.
  3 0 ...