• Bazen çok sevmek hiç sevmiyormuş gibi gösterir seni
  Çok düşünürsün sevdiğini bulamazsın ne gerektiğini
  Düşünürsün ve düşünürsün
  Ama her çok düşünmek haketmediğini düşündürür sevdiğini
  Anlarsın onu çok sevdiğini , kaybetmekten özlemekten korkarsın
  Ve boğar sevgin seni sıkarsın sevdiğini
  Biter herşey ve düşünmez senin bu kadar sevdiğini.
  2 0 ...
 • "insanlar temel olarak yalnızlığı seçmez, yalnızlığa mahkum edilirler." diye cevaplayacağım soru. Muhsin, sen bilmezsin ama biz insanlar sosyal varlıklarızdır. Yani toplumla var oluruz. Evet savaşırız, ölürüz, öldürürüz ama birlikte savaşır, birlikte öldürür, birlikte ölürüz. Hiç mi iyi bir şey yapmayız? Yaparız tabi. Severiz mesela. Arkadaşlarımızı, ailemizi, kadınları/erkekleri severiz. Ama artık sevemiyorsak daha doğrusu sevmemize izin verilmiyorsa yalnızlığa mahkum ediliriz muhsin. Nasıl mı? Bak muhsin. Hiçbir bebek, ben buradan tek çıktım, yalnız yaşayacağım çekin memenizi bayan demez annesine. Biz daha meme emerken birlikteliği anlarız. Daha başlangıçta bir başkasından doyarız yani. Bu doyma ileride ruhsal bir doyuma dönüşür. Ama muhsin eğer artık ruhumuzu başkaları emiyorsa, yalnızlığa mahkum ediliriz. Anladın mı muhsin? Anlamadın mı? Doğru nasıl anlayacaksın ki muhsin, anlasan burada ne işin olurdu?
  4 0 ...
 • "Bir keskin kalem,
  Bir kırık gözlük..."

  Haince öldürüldüğü gün bugün.
  Ülkemizin aydınlık, Atatürkçü yüzü olduğu için katledilen aydınlardan biri. Zanlısı hâlâ bulunamadı, hâlâ suçlular cezasını çekmedi.

  Devran dönmeyecek insanlarımız böyleyken. Hiç umudum yok daha iyi bir Türkiye için. Herkes başarısını bireysel göstermeli.
  Sağcı, yobaz, gerici zihniyete karşı uğur mumcular örnek alınmalı.

  Her zamanki gibi yarın anmada yerimi alacağım. Binlerce insan hiç tanımadığı başka bir insan için ağlayacak.
  Çünkü fikirler bombayla, kurşunla, bıçakla ölmüyor.
  Ne kadar uğraşsalar da anlayamadıkları bu.
  15 5 ...
 • Pişman değilim yaptığım hiçbir şeyden ama black mirror ın adını bir çırpıda yazamayacağım bölümündeki gibi birkaç seçimlik hakkım olsaydı. Farklı sonları sırf meraktan izleseydim istiyorum.

  Farklı bir okul seçseydim?
  ilk işim farklı bir yerde olsaydı?
  Hayatıma farklı insanları alsaydım?
  O konsere gitmeseydim?

  Gibi gibi.

  Farklı sonları görseydim bir şekilde. Keşke.
  10 2 ...
 • insanı boşa giden emeği ve zamanıyla baş başa bırakacak kadar acı bir olaydır. Siz 4 saat boyunca kuantumdan ve bundan dolaylı diğer disiplinlerden bahsedersiniz Ama en sonunda kız "hmm. Pekiii senin burcun neydi ya?" der. Hüsran.

  4 saat anlatılır mı iq demeyin, kuantum bu 4 saat bile az. Zaten bizim de anladığımızdan değil.
  14 1 ...
 • imamoğlu'nun birkaç gün önceki seçim gezilerinden birinde, bir teyzeyle olan diyaloğuna denk geldim bugün. yarısına kadar izledim, sonra sinirden kapattım.

  videonun başında ablam diyor ki; "bu pahalılık nedir böyle, kurtarın bizi" vs.

  biraz ilerledikten sonra imamoğlu'na soruyor aynı abla; "yoksa sen tayyip erdoğan'ın adamı değil misin?"

  "değilim" diyor imamoğlu. abla da yapıştırıyor cevabı; "o zaman benden sana oy yok!"

  baştaki pahalılıktan şikayet eden teyze gitmiş de başka bir abla konuşuyor zannedersiniz. sinirden videoyu kapattıran diyalog ise şu:

  (t: teyze, i: imamoğlu)

  t: "o zaman sen hangi partidensin? yoksa o sakallının partisinden mi?" (küçümseyici mimikleriyle bezediği ve kastettiği kişi, yüksek ihtimalle temel karamollaoğlu)
  i: "hayır, chp'liyim ben. senin oyuna talibim."
  t: "sana oy vermem, sen tayyip'ten değilmişsin."
  i: "az önce pahalılıktan şikayet ediyordun, nasıl çözülecek bu sorun oy vermezsen?"
  t: "ne alâkası var, tayyip erdoğan yüzünden mi yüksek bu fiyatlar?!"

  yok teyzecim, sen de tayyip erdoğan da kusura bakmayın. 16 senedir bu ülkenin başında petric var çünkü.

  hepinizden özür diliyorum, bu hayat pahalılığı benim suçum!

  devamında teyze, fiyatların yüksekliğini "kar, dolu, boran, mevsim şartları" vs. gibi unsurlara bağlayacak gibi oluyor da ben sinirden videoyu kapatıyorum.

  kar yağdırdığı için allah'ı eleştiriyorlar da, yine de tayyip erdoğan'a toz kondurmuyorlar!

  aynı ablayı yanılmıyorsam a haber daha sonra, "imamoğlu'na haddini bildiren yürekli kadın(!)" etiketiyle haberlere çıkarttı.

  öyle saça böyle tarak demiş atalarımız.

  o a haber ki, dün kazaara başka bir sokak röportajında "güya" 90'ların chp belediyeciliğini eleştirtmek için bir vatandaşa mikrofon uzatıyor. o abimizin söylediğine de kulaklar inanamıyor; "ya abicim, 90'larda araba mı vardı istanbul'da allasen, ne gezerdi araba falan?"

  haklı, o zamanlar taksim'den şişli'ye eşekle gidiyorduk tabi! gençler siz nereden bileceksiniz?!

  tıpkı 24 haziran seçimleri öncesi bir canlı yayın esnasında vatandaşların kendisine yönelik eleştirileri dinletildiğinde, bu eleştirilerin bir tanesine dahi yanıt vermeyip "vatandaşlarıma teesüf ediyorum, bizden (2002'den) önce evlerde buzdolabı bulabiliyor muyduk, fırın bulabiliyor muyduk?.." diyen recep tayyip erdoğan tarzı bir cevap oldu doğrusu!

  haklısın reis, senden önce uganda'ydık biz, sayende medeniyetle tanıştık!

  peygamber-i zişan efendimiz (s.a.v) ne güzel buyuruyor; "toplumlar nasıl bir hâl içindeyse, yöneticileri de aynı hâl içinde olur!"

  sizi bilmem ama, günümüz türkiye'sinde benim iliklerime kadar hissettiğim bir hadis-i şerif bu.
  5 0 ...
 • Annedir.
  Gidendir.
  özlenendir.
  bir daha hiç kahvaltı hazırlayamayacak olandır.
  ben gidip biraz içeyim en iyisi. restart edemedim kendimi.
  12 1 ...
 • karslıları yavaştan tedirgin eden durumdur. daha 4 5 yıl önce adı sanı bilinmeyen bu soğuk memleketin popülerliği doğu ekspresi ile patlamaya geçmiş durumda. sıcak çikolatasını kahvesini kettle'ını alan doğu ekspresine binip kars'a doğru yol alıyor.

  biz karslıları tedirgin eden asıl şey şu; ölecek miyiz lan, doğru söyleyin? bizim görmediğimiz bir şeyi mi gördünüz bu şehirde? bir yerlerde altın günü falan çıktı da bizim mi haberimiz yok? petrol yatağı falan mı var? ölüm döşeğine yattık da bizim mi haberimiz yok? Şehre bizim haberimiz olmadan nükleer santral kuruldu da o mu sızıntı yapıyor? Zombi virüsü mü yayılıyor?

  kars olm bu. soğuk bi memleket. nüfusu 287.654. soğuktan k*çı donan adamlar artık istanbul'a, ankara'ya, izmir'e göç ediyorlar.
  12 0 ...
 • benim başıma gelmişti bu.

  4 tane keko kadıköy de yürürken laf attılar. kızı yakınlardaki bir kafeye bırakıp bunlar yanına döndüm
  hayırdır siz ne iş dedim. sana mı soracağız oglim minimalinda bir cümle kurmak üzereydi ki bağıra bağıra "bu vatan bölünmez! şehitler ölmez" tadında cümleler kurup birine daldım saniyesinde insanlar bu dördünü lince başladı en son amcanın biri "hadi apon gelsin alsın seni pkk pici" deyip elemanı tokatlıyordu.
  21 1 ...
 • tüm diğer yeşilçam karakter oyuncuları gibi, çocukluğuma, fakir ama gururlu, çirkin ama sevimli, tatlı mı tatlı tebessümler bırakmış değerli oyuncu.

  hala dostluğa, aşka ve mutlu sonlara inanabiliyorsak, kumandayı elimize aldığımızda intikam dizileri yerine bağışlayan yaşar usta klasiklerini tercih edebiliyorsak sizlerin sayesinde...

  allah rahmet etsin.
  17 2 ...