bugün

okan bayülgen

eğer kendisi sözlüğe saygı gösterip umursamasaydı sözlük yazarları bu kadar çok ve rahat eleştiremezdi. en fazla enty girilenlerden biri olması bizi umursamasıdır. belki de kendilerini umursayan birinin bu dünyada olduğunu farkeden bazı yazarlar içlerinde biriken bütün negatifliği bu başlık altına enty girerek atıyorlardır. (bkz: ben) kendisini sevenlerin her geçen gün biraz azaldığını zanneder sözlük yazarlarını okuyan. aslında işin aslı öğle değildir. okan bayülgen ve beyazit öztürk'ün reytin veren seyircisi devir daim yapmaktadır sürekli. orta okulda fanatik olarak izlemeye başlar üniversiteye kadar gider. çocukluğunda büyük hayranlıkla onları izleyen biz sözlük yazarlarıda şimdi -bizim artık çocuk olmamamızdan dolayı- aynı zevki alamadığımız için geçirdikçe geçiririz. evet şunu da eklemek lazım ki okan bayülgenin ciddi ciddi yaşlanmıştır. bunu da işin içine katmak lazım. görünür bir şekilde performans düşüklüğü gözlenmektedir. mesela geçen seneden bir program indirdim geçenlerde. ve inanamadım... sadece 1 sene... okan bayülgen ne kadar komikmiş eskiden dedim. nese... biz hep takipçisiyiz... bizi salladığı sürece acımasızca eleştirmeye devam edecez... beyaz gibi bir yapmacıklığın yanında her zaman harika bir alternatif olarak kalacak... her ne kadar kendisi dahi zaman zaman çok yapmacık olsada...