bugün

kuran da çeliski aramak ve bulmak

burdan bu sonuç mu çıkar denilecek, entry uzun yzarak bir kafa karışılıgına ulaşma dilegidir bu ancak.

samimi ise bu sorgulama dogruya dogru bir adım ise benim konu ilgili söyleyecegim şey şudur, tevratta zebur daincil de allah kelamı kitaplardır, tıpkı kitabımız hz kur an gibi, bundan dolayıdır ki, hz isa da , hz musa da bizim peygamberimizdir, tıpkı kur an da bahsi geçen 125 bin peygamber gibi, hepsi de efendimiz gibi aynı islam ahlakı üzere gelmişlerdir ve aynı islam inancı üzere gelmişlerdir, ayrı din degildir, onlar tahrif edilmişlerdir, kur an ın tahrif edilemeyecegini allah kur anın da vaad etmektedir, kıyamete kadar kendi korumasında olacagını.
hz ibrahim in dini de, hz isa nın dini de aynı allah ın gönderdigi islam dır. bunun delillerinden bir tanesi şimdi aklıma gelen, kur an da bahsi geçen fil vakası dır mesela, orda develerine sahip çıkmak için ebrehe nin karşısına çıkan mekke li kişi peygamber efendimizin dedesi abdulmuttaliptir. orada ebrehe nin,

"yahu adama bak, ben kabe sini kuşatıyorum yıkacagım, adam develerinin derdinde", demesi üzerine, abdulmuttalip in,
ben sadece develerimin sahibiyim ve ondan mesulum, orası haram dır ve onunda bir sahibi vardır, sahibi onu korumaya muktedirdir" demesi vardır ve bilinen ebabil kuşlarının fil ordusunu yerle bir etmesi olayı olur daha sonra, buradan anlaşılacagı üzere o insanda allah inancı vardır, tek olan allah a iman etmiştir, ayrıca o dönemde peygamber efendimiz dogmadan da namaz a benzer bir ibadet oldugu aktarılır, yani diyecegim, çok uzun entrylşer yazarak kafa karıştırmaya çalışarak bir yere varamassınız, allah vardır ve birdir, peygamber efendimiz onun kulu ve elçisidir demeden kurtuluşunuz yoktur, bir gün tüm insanların girecegi bir toprak altı vardır, hocanızı özenle seçmek zorunda kalmadan bırakmak lazım bu işleri, dedeniz yanılamaz mı neden bu davayı sürdügünüzü anlamıyorum.