bugün

recep tayyip erdoğan ın şimon peres e verdiği ayar

ntv'den izlediğim ve içimin yağlarını eriten andır. ret doğruyu söylemiş ve israil'in katliamlarını yüzlerine vurmuştur. ancak ilerisi için endişeleniyorum. 1915 olaylarının soykırım olarak niteleyen karar tasarısının abd senatosundan geçip obama tarafından onaylanacağından, imf'in bize kredi vermeyeceğinden, sıcak paranın ülkeden kaçacağından * ve dolayısıyla ülkemizdeki krizin etkisinin 2001 krizini aratacağından endişe ediyorum. ayrıca abd ve ab'nin, akp'nin altını oyacağından ve akp'yi gözden düşürecek girişimlere başlayacağından emin olabilirsiniz.

rte'nin ayarı güzel de aynı ayarı hava sahamızı ihlal eden yunanistan'a, süleymaniye'de askerimize çuval geçiren abd, barzani ve talabani'ye; 1915 olayları yüzünden bizi soykırımla suçlayan, doğu anadolu üzerinde hak iddia eden ve dağlık karabağ ve laçin koridorunu işgal eden ermenistan'a ve kuzey kıbrıs'tan vazgeçmeyen rum kesimine vermesi gerekmez miydi ? umarım rte'nin kaderi; kırım savaşı'nda 1849'da macaristan'daki isyanı bastırmasına yardım eden rusların eflak ve boğdan'ı işgaline karşı çıkması ve osmanlı'nın müttefikleri ingiltere, fransa ve sardinya'yı yeterince desteklememesi yüzünden hem rusya'yı karşısına alan, hem alman birliğini kurmak isteyen prusya ve italyan birliğini kurmak isteyen sardinya'ya karşı yalnız kalan ve bu yüzden almanya'dan kovulan ve güney tirol * ve trieste hariç italya'daki topraklarını kaybeden avusturya-macaristan imparatoru franz joseph'e benzemez.