bugün

dedem beni korkuttu hikayeleri

beni aglatan tek kucuk iskender kitabi..
icinde yuzu bozuk uc oglan tragedyasi vardir ki, fena..
hele bir de soyundun mu kirik bir camsin gozlerine bicak du$mu$ der ki iskender, daha fena..
bir de bir de, tabu sabahinda basin toplantisi var, "madagaskar ve a$k cok uzakti" cumlesinin gectigi; en fena!

$airin ikinci yeni'ye degil de, beat generation'a daha yakin oldugunu anladigimiz kitapta; $iirler, uzun nesirler, uc tanimlamalar mevcut. okuru saran, onu imgesel bir betim pembeliginin ortasina bırakan; zaman zaman golden shot duzeyinde duygusal hematomlara gark eden, bazı bazı da ilceyken il olan yalnızlığında* pur ciplak birakan dizeleri sıralami$ iskender.
`
duasiz hayatlara fevkalade bir kan oturacakti` diyerek kanatan adam,
ehrimen ve arkadas ile uzuyor, tarot ile kafalari kari$tiriyor, yuzu bozuk uc oglan tragediasi'yla oldururken de mutlak bir muglakligin alelâde serinliginde konaklatiyor gri hucrelerimizi.. a$ktan ve olumden; matemin tepkisiz beyazligindan; kaybedilenlerin ve yarim kalanlarin, tamamlananami$ evrimleriyle du$lerimize kurdan olan tala$tan hislerimizin nukseden agrilarindan; muzik denen ilahi kostegin/destegin etkisiyle doğan kriminal yanlarimizdan bahsediyor en edepsiz edebiyatiyla.
güncel Önemli Başlıklar