bugün

ben bu yazıyı babama yazdım

Yemedin yedirdin, giymedin giydirdin. Bu yaşıma getirdin, hakkın ödenmez ki.
Gençtir dedin hiç bir şeyden eksik etmedin. Benden beklentin de olmadı ,ihtiyaçlarımı karşılarken yüzüme vurmadın.
Maddi manevi yanımda olduğunu bilmek güzel. Allah razı olsun senden.
Peki her şey bu mu baba?
Üniversite tercih döneminde şehir dışını yazamazsın, yazsan da gidemezsin dedin. Ben de mizaç olarak yırtık değilim ya, otoritesine kayıtsız şartsız teslim olduğum adamın sözünden çıkamadım.
Üniversitenin ilk yılında arkadaşlarım ya eve çıkmıştı ya da yurtta kalıyordu. Bir araya geldiğimizde evimiz her yere uzak olmasına rağmen 6'da nerde kaldın diye arıyordun.
Gel zaman git zaman 6'yı 9'a çekebildim. 9 da konserdir, bahar şenliğidir gibi ekstrem durumlar ha.
Her zaman için geçerli değil.
Ne kadar müdahale etsen de ben istedikten sonra yapamayacağım şey yoktu be baba. Yaşıtlarımın ne naneler yediğini bilsen beni öpüp başına koyardın. Niye biliyor musun ?Düşüncesinin bile seni çıldırtacağı envai çeşit fırsat geçti elime. Bir çok yanlışı yapabilirdim sizinle yaşamam engel değildi. Yeter ki kafama koyayım.
24 yaşındayım hala 10 gibi bir saatte eve girmem senin için geç.
Böyle ufak tefek şeyler problem değil, çözülür de. Mesele ne biliyor musun? Bu kadar özgürlüğüme düşkünken gösterdiğin aşırı korumacı tavır. Zarar veriyor.
Bir gün olsun arkadaşımın evinde kalamadım mesela. içimde kaldı evet. Var böyle kuralların.
Bana güveniyorsun, ortalık kötü evet.
Ben artık kendime güvenmiyorum baba ?
Özgüvenim sayende yerlerde. Sana göre ben; onu yapamam, bunu beceremem, öteki kesinlikle bana göre değil. Şu saatte gelmeliyim, buraya gitmemeliyim vs.vs.
Bazen söz geçirmek için dünyaya getirildiğimi düşünüyorum. Otorite tatmini.
Bu saatten sonra ses çıkaramıyorum. Gücüm de yok, zamanında alıştınız da.
Sizin normaliniz bu ya, farklı şekilde tepki versem raydan çıkmış olurum.
Sinirli adamsın. Kolay şeyler yaşamamışsın. Anlayabiliyorum.
Maddi olarak değil ama manen çok ezdin beni. Çok yordun.
Bazen tehditler ettin, üstüme bile yürüdün. Sinirlendiğinde hakaret ettin . Biliyorum hiç biri gerçek düşüncen değil bi anlık gazla söyledin ama belli bir yaştan sonra zor be baba. Koyuyor gerçekten.
Keşke biraz anlasaydın beni. Biraz daha sakin olsaydın. Ezmeseydin bugün özgüven problemi yaşamıyordum. Yine de eksik olma baba. Canın sağ olsun.