bugün

evlenme teklifi diyaloglari

Eşime evlenme teklifi etmeden önce ona küçük bir oyun oynamak zorunda kaldık. Bilen bilir kömür limanındaydık o akşam. Kamp yapıyorduk ve eşimin doğum günüydü. En sevdiği kuzeni de o zamanlar asker. Doğum günü partisi hazırlığı adı altında bir şeylerden şüphelendi ama evlenme teklifi hazırlığı olduğunu anlamaması için onu bir şekilde oradan uzaklaştırmamız lazım... söz konusu liman da şehir merkezine uzak bir yer, en az bi 10 km var yani... neyse bir şekilde uzaklaştıracaz ama nasıl falan derken aklıma "murat gelecek" demek geldi. Murat geldi gidip onu almamız lazım falan diyerek onu da alıp yola çıktım ben. Arkadaşlar da hazırlığı tamamlayıp bana haber verecek bu arada. Neyse çıktık biz yola, gittik bi 6-7 km. Arkadaşlar aradı, hazır gelin diye... durdum dönüyorum, bizimki sordu noldu diye. Dedim murat aradı, gelmenize gerek yok ben bi araba buldum onunla dönüyorum dedi. Anam bir sevindi bizimki...

Neyse yaklaştık mekana. Bizimkiler mumları yakmış masa falan kurulmuş. Her şey hazır. Biz geçtik masanın başına;

- aşkım?
+pasta falan yok? Murat nerede?
- pasta yok evet doğum günü partisi değil çünkü bu...

(Gülüşmeler)

+ murat nerede?
-(yüzüğü çıkartarak) aşkım?
+ haydaaaa...
-benimle evlenir misin?
+ ya tamam da murat?
-sikicem muratı şindi yok murat falan ya?!
+e murat gelecek dediniz? Gelmicek mi? Ya bi şey olduysa?
- murat yok aşkım. Murat yalandı.
+ama yaaa murat gelcek diye bekliyorum ben!
-ah be güzelim...
+neyse evleniyim bari hahaha...
- evlen bari...

Murat'ın teskeresine 3 ay vardı şehit olduğunda. Allah rahmet eylesin. Bizimlesin kardeşim biliyorum. Seni çok seviyorum.