bugün

joan baez hanımefendi ye cevap

Bir zamanlar 68 kuşağının simge özgürlük savaşçısı sanatçı aktivistlerinden olan dünyaca ünlü amerikalı folk müziği sanatçısı Joan Baez'in Türkiye için "ben böyle tehlkelisini görmedim" diyerek beyanat verip konserini iptal etme yanında Türkiye'yi en tehlikeli ilan ederek, tüm şiddet ve vahşetin kaynağı emperyalizmi gözardı edip dahası bunun yıllardır mağduru olan güzel ülkemizi karalayarak ezene karşı bize umutsuzluk ve yenilgiyi kendi tavrı ve söylemiyle dayatmasına ; aklı fikri ve vicdani hür bir bireyin cevabıdır.
Joan Baez'in ilgili röportajı şu http://haber.sol.org.tr/k...ikelisini-gormedim-162694

Joan Baez Hanımefendi'ye şöyle bir cevap vermek isterdim; biz de insanlık tarihinde Amerika kadar tehlikelisini görmedik ; insanlık suçu atom bombasını yapıp iki şehrin üstüne atan tek ülke bundan yıllar sonra atom bombası yapılıyor diye başka bir ülkeyi istila edip yıllarca halkını ve tüm zenginliğini sömürdü ve atom bombası yapıldığı sözünün de yalan olduğu ortaya çıktı. Yani neymiş bu dünyanın atom bombası emperyalizm ve onun açık&gizli yandaşlarıdır, biz doğa, insanlık ve hayvanlık alemi olarak BU KADAR TEHLiKELiSiNi görmedik. Tüm savaşların, terör örgütlerinin kaynağı da emperyalizmdir. Yoksul halk ölüp tüm değerlerini kaybederken savaş, darbe, terörizm , insanlık ve doğa katliamından maddi kazanç sağlayan her zaman EMPERYALiST ağa babalardır bu da böyle biline ...
güncel Önemli Başlıklar