bugün

sözlük yazarlarının itirafları

Zamanı öldürecek meşkaleler buldum ardından hayatı eğlenceli kılacak oyunlar.Acılar çektim. Haziranda eylülde aralıkta. Ve dahi milenyumda. şiirler okudum. Şiir oldum. Şiir yazdım. Yaşım şimdi yirminin sonları. Gidecek yerim yok. Gidecek kimsem yok. Kendime sarkıntılık ediyorum. Bazı oyunlar oyunlar oynuyor bazı kimselerle konuşuyorum. Bu oyunların birisinde, Öleceğim. Bir kış günü. Bir yazdan kalma kış günü. Bir sevgilim var ve ona Diyorum ki ardımdan kitaplarımı ve müsvedde defterlerimi- ki kara olanı en mühimi- fatihe verirsin. Ağlıyor. Arkamdan böyle ağlayıp zırlama diyorum. Sonra neler diyorum. Karanlığa okunan ezanım diye iltifat ediyor, inananalım artık soğuk mevsimin başlangıcına diye teskin ediyorum. Ve tasvir ediyorum. Kar olmayacak. Hayır efendim bu şarkı tam ortasından bitecek. içimde kalacak yaşayamadığım ama bildiğin yaşamlar. Hazırlıksız yakalanacağım. Yağmurla düşler karışık yağdığından yada kanlar yeryüzüne sıçradığından, ölüler güzel kimseler özlenenler dirildiğinde ve ben öldüğümde ölülerle birlik olup geri geldiğimde. örgütleyeceğim ulan öte tarafı. dünyadaki bütün paltoları çalacağız. herkes inanaca soğuk mevsime. Akakiy Akakiyeviç ile çok büyük işler yapacağız. donduracağız dünya insanlarını..