bugün

baş örtüsünü çene altından bağlamak istememek

uygulama turnusol kağıdı olacakmış. hmm. - tabii bu işin çözülmesini isteyen biri olarak, bu işin anayasayla çözülmeyeceğine inanıyorum ya orası ayrı mesele-

peki bu başörtülü hanfendiler bu fiyongun altından ayrı bir iğne ile bağlarlarsa ne yapacaksın? kampüse senin dediğin gibi çenealtından fiyonk yapıp girdi diyelim...öyle ya kampüsler büyük mekanlar, fakültesine gidene kadar tekrar aynı şekilde bağladı, ne olacak? gören şikayet etsin mukabilinden yazılar mı asacağız, yoksa mobese sistemi gibi kameralar koyup "aha bak bak bak şimdi değiştirdiği şekli" türünden mallıklar mı yapacağız.

turnusol demişken, evet bu tüm akademisyenler için de iyi bir turnusol olur aynı zamanda. ekseriyetlerde türbanla üniversiteye girerlerse üniversite kapılarını kapatırız, yok efendim notlarını düşük veririz saçmalığı içerisinde olanlar için. bu aynı, komünist bi' öğrenci benim dersimden geçemez, ben ne düşünoyorsam aynısını düşünmek zorundadır despotluğudur. bu tip davranışlarda olanlar isterlerse prof olsunlar gözümde turnusolun ham maddesi kadar bile değerleri yoktur. *