bugün

akp çaldığı paralarla ne yaptı listeli

Mesele ne kadar çaldığı ya da bu paralarla ne yaptığı değil sen hala anlamadın mı?
Mesele örtülü ödeneğin bakanların hizmetine verilmesi.
Mesele terörist ihbarına polisin daciayla gidip şehit olurken senin milyonluk zırhlı araçlarla gezmen.
Mesela TÜBiTAK aracılığıyla bilimsel araştırmaların ve pozitif bilimlerin önünü kesmen.
Mesele yargıda adaletin kalmaması hiçbir cezaya (hükümeti eleştirmek hariç) caydırıcı cezaların verilmemesi.
Mesele dış politikaların terörizme silah yardımı yapan adamların elinde olması.
Mesele çalışanın insanı şartlarda çalıştırılmayıp hak ettiğinden düşük ücret almasının önünü açman.
Mesele -hala- anayasal hak olan toplantı ve gösteri yürüyüşleri hakkını kullanan insanların üzerine biber gazı boca etmen.
Mesele ülkedeki çifte standart. Toplumun bir yarısı istediği her imkana senin sayende ulaşırken geriye kalan yarısının hiçbir imkana senin yüzünden ulaşamaması.
Mesele her yıl değişen eğitim müfredatıyla donanımlı bir nesil yetiştirememen.
Mesele imam hatip bahanesiyle teknoloji üreten bir Türkiye yerine ara eleman ülkesi yaratmaya çalışman.
Mesele kişisel koltuk çıkarların ve iktidar hırsınla ülkeyi fiilen birkaç parçaya bölmen.
Mesele Dolmabahçe'de Oslo'da halktan gizli konuştuğun adamları şimdilerde düşman ilan edip oy devşirmeye çalışmandır.
Mesele yıllar yılı ülkenin içini el ele kol kola çürüttüğünüz cübbelileri ekonomik çıkarlarınız çatışınca terör örgütü ilan etmenizdir.
Mesele ülke ekonomisinin verdiği açığı kapatmak için kaçak altın ticareti yapmanızdır.
Mesele insanların özel hayatına burnunuzu sokmanızdır.
Mesele insanların cebine girecek parayı insanlar göremeden vergi diye süsleyip almanızdır.
Mesele ülkenin spordan sanata siyasetten bilime her alanda boğazına kadar çamura batmasıdır.
Mesele yıllardır müslümanı oynayıp Alevilerin haklarını gömlek cebinizde belki oy lazım olur umuduyla saklamanızdır.

Özet geç diyorsan mesele ülkeyi boğduğunuz kör karanlıktır. Para sorun değil bu millet para olmadan götüm götüm kaçtığınız Avrupa'nın yarısını bu topraklardan silip attı.

Mesele ülkeyi boğduğunuz zihniyet
Sen hala anlamadın mı?