bugün

sözlük yazarlarının anıları

allah rahmet eylesin cok sevdiğim Elazığlı bir tarih hocamız vardı mustafa hoca herkese kara oğlan derdi muzip tatlı sert biriydi. ders anlatırdı fakat biraz burnu tıkalı gibi konuşurdu söyledikleri pek anlaşılmazdı .ben anlardım ama bir gün okulun tüm sınıf başkanları bende dahil toplanmışız okula başkan secicez Erdal hocada bizim mustafa hocayı görevlendirmiş mustafa hocada bu tip angarya işleri pek sevmezdi . her neyse biz mustafa hocayla beraber seminer salonuna doğru gidiyoruz tabi mustafa hoca öfkeli söylene söylene işte bu erdalın amına koyayım, iş çıkardı, kazık çaktı okula ne zaman gidecek bu yavşak nidalarıyla söylene söylene salondan içeri girdi.

her neyse salona girdik mustafa hoca eline mikrofonu alıp kağıttan sıkıla sıkıla başkan adaylarına ve seçmenlere başkanlık seçimindeki prosedürleri anlatırken cok bilmiş bir kız cıktı okulun popüler isimlerinden birazda haraketli bir kızdı mustafa hocada mutasıp biriydi hoppa tipleri sevmez okulda kim ne yapıyor iyi bilirdi her neyse kız "pardon ama ben anlattıklarınızdan bir şey anlamıyorum" demesin mi mustafa hocaya. mustafa hoca durdu durdu sessiz kaldı bir süre sonra senin ananın amına goyayım, orospu demesin mi salon bir an buz kesti bir kısım gülüşmeler oldu kız pardon yine anlamadım değince mustafa hocada otur yavrum otur yok bir şey dedi. hala unutamıyorum aklıma her geldiğinde kahkayı patlatırım.