bugün

öss kaldırılsın diye feryat eden bilinçsizler

öss'ye çalışmaktan beyni bulanmış kişidir. ha bir de cem uzan'la deniz baykal'da böyle söylüyordu di mi. normaldir. ülkedeki eğitim durumundan hiçbir haberi olmayan, ülke gerçeklerinden ve sorunlarından uzaklaşıp başka şeylere kafa yoran kişiden beklenecek bir önermedir. hayır sen meslek liselerinin önünün açılmasına izin vermezsin 2 milyon kişiye hiçbir mesleki eğitim vermeden sadece üniversiteyi çıkış yolu olarak gösteren bir sistemi desteklersin, insanları üniversite okumaya mecbur kılarsın ama bu kadar kişinin adil bir şekilde yerleşmesinin tek yolu olan merkezi sınavın yanlış olduğunu söylersin. e biz de buna güleriz. öncelikle ortaöğretim öncesi gerekli rehberlik hizmetlerinin tümünü uyguladıktan sonra gereken yönlendirmeleri yap. sonra ortaöğretimde kişileri üniversite okumasa da birşeyler yapabileceği mesleki eğitimi ver, sonra git işçi emekçi haklarını koruyan düzenlemeler yap sonrasında üniversite ölüm kalım meselesi haline gelmez zaten. böylece gençler öss stresiyle boğuşmaz. insanlar da liseden sonra iş güç bilmeyen, üniversite okumazsa vasıfsız kalan kişiler olmaz. yani önce bir şey kalksın diye bağırmadan önce altyapıyı ayarlamak lazım. şu şartlar altında yaklaşık 1.5 milyon vasıfsız kişinin adil bir şekilde üniversiteye yerleşebileceği tek sistem öss'dir.