bugün

selçuk üniversitesi

an itibariyle kayıt olduğum ve kampüsünü beğendiğim üniversitedir. hafif dağınıktı sanki.bir de çok sıcaktı hava ondan rahat hareket edemedik. binaların yapısı gayet hoş.tıp fakültesine torpil geçmişler ama bu konuda *.çok sevgili alaaddin yurdunda kaldığım için kışın o karlı havada iletişim fakültesine nasıl inicem, kıçımı başımı nasıl kırmıcam diye şimdiden düşünüyorum. atatürk yurdu olaydı keşke. onlar da fiyat konusunda hafif abarmışlar gibi geldiç. dört kişi bir odada kalıyorsun ve 2 milyara yaklaşık para alıyorlar, ilginç.ödemek istediler bana sordular ama ben paraya acıdım.hem yemekler de dahil değil. yani aç kalmam olası. fakat gel geleim alaaddin yurdunda 8 kişi nasıl kalınır,ne çeşit rezillikler olur,oda arkadaşlarım ne çeşit insanlar olucaktır, çeşitli endişelerim var. başıma gelen harika olay ise tamam size bişeler ayarlarız diyen adamın.4.kattan arka tarafa * bakan bir odayı uygun görmesi. hayatım boyunca çok şanslı bir kişi olduğum için(!) buna da şükür dedim. belki oda arkadaşlarının kafadarlığı böyle ufak tefek şeyleri görmezden gelmemi sağlar. zaten olmassa yer değiştirirsin sonraları dedi adam. tabi başka bir olay ise sen kalk ta kuşadasından buralara gel. yalnız başına çevre edinmeye çalış.zor iş.bir de işin üzüntü ve hasret kısmı var ki terkedip gelmem inşallah diye korkuyorum.her ne kadar alışveriş merkezleri ve zafer caddesi gözümü hafif hafif boyasa da aile özlemi yüreğine oturur adamın.çok dertliyim sözlük çok.ne yapıcam ben.24'ü başlıyor koşu artık gelişmeleri buralara yazarım sözlük. hakkını helal et.*