bugün

sözlük yazarlarının itirafları

Pek itiraf değil başımdan geçen bir şey, ama telefon kullanmadığımı itiraf edebilirim tam itiraf olması için.

Bugün otobüse bindim, kitap okuyorum. Şoförde de kulaklık var. Baktım kulağıma Katy Perry şarkısı geliyor. Ay, şoföre bak Katy Perry dinliyor ne sevimli ahahaha, falan dedim. Ama o kadar uzun sürdü ki bu durum ay dedim adam döndürüp döndürüp aynı şarkıyı dinliyor. Sonra dedim ki yok ya, bu ses şoförden değil arkamdakinden geliyor. Ay sıkılmadı da aynı şarkıdan. Başka şarkı yok sanki telefonunda dedim.

Neyse, indim tabii kurtuldum uzun soluklu Katy Perry dinlemekten. Dedim bakkala gireyim de su alayım, aynı şarkı orada da çalıyor. Hof, ne çok seviyormuş millet şu Katy Perry'i. Bugün Katy Perry günü mü acaba? Dershaneme geldim, asansöre bineyim dedim, baktım orada da aynı şarkı, müzikli asansör hmmmm. Ahahah, dedim. Kumandam olmadığı için asansörü çalıştıramadım. Çıktım yine aynı şarkı, hoparlörden geliyor. Dershane artık aralarda Katy Perry çalıyor vay be, ilahi bekliyordum ben. Sınava girdim hof, yine aynı şarkı. Bi de kızın birine benim duyduğum sesi sen de duyuyor musun diyorum. Şizofrene bağladım. Sonra baktım herkes bana bakıyor meğersem ses telefonumdan geliyormuş. Bir kötü oldum. Bütün otobüse bakkala,Kadıköy sokaklarına,Fem'e Katy Perry dinletmişim. Kimse de uyarmıyor. Demek ki herkes çok seviyor. işte bunlar hep telefon kullanmadığım için. Telefonu bile unutmuşum. 80lerdeki gibi radyolu yüksek sesle geziyorum. Bir gün yanınızdan müzikli biri geçerse o benim. "Müzikli biri".