bugün

ay ın ikiye yarılmasına inanıyor musun

aslında cevabı inancınıza göre değişir.
ama benim cevap vermek istediğim farklı ama bununla bağlantılı bir nokta: peygamberlerin kendi kendini veya inananların onu ilahlaştırması üzerine.
peygamberler, gönderildikleri kavimlerce hep dışlandılar, "yalancı"* damgası yediler. kolay değildi onlar için, bir adamın "ben peygamberim. tek bir yaratıcı, yani allah tarafından gönderildim." demesi üzerine kendi inandıklarından vazgeçmeleri. e, doğal olarak da her birisi onlardan şu ayette bahsedildiği gibi bir istekte bulundular:
- Dediler ki: Ey Hûd! Sen bize açık bir mucize getirmedin, biz de senin sözünle tanrılarımızı bırakacak değiliz ve biz sana iman edecek de değiliz. (hud suresi, 53. ayet)

mucizeler, peygamberlerin istediği her an yapabileceği şeyler değil. allah'a dua ederler, allah da dualarını kabul edip mucizler göstermesine izin verirdi.
yani ortada "bu mucizeyi peygamber kendi istediği için yaptı" gibi bir durum yok. hepsi allah'ın istemesiyle vuku buluyor.
bunu da her müslüman bilir zaten. bunu bilmeyenler sadece dinden uzak, dinsiz olanlardır.

yukarıdaki ayet var ama aynı zamanda şu da var:
-7:132 - "Ve sen büyülemek için her ne mucize getirirsen getir, biz sana inanacak değiliz," dediler.

ortada bir görememek, görme tenezzülünde bulunmamak ama her şeyi eleştirmek var kısaca...