bugün

kız olduğunu belli etmek zorunda mısın

belki de sözlükte benim gibi çoğu bayan yazarlara yöneltilen sorudur.

"aga kız olduğunu belli etmek zorunda mısın?" bir de böyle agalı magalı yazarlar. deli ederler.

neden kız olduğumu saklama gereği duyayım? neden bir entry girerken "aman dur şöyle yazmiyim. yazarsam kız olduğumu anlarlar. mazallah toplumda kaosa neden olurum." diye düşüneyim?

erkek yazarlar;

"uff taş gibi hatun.", "kilolu kızlar tayt giymesin midemiz bulanıyor.", "sıla gibi sevgilim olsun on trilyon borcum olsun." tarzı yorumlarda resmen ben erkeğim diye bas bas bağırırken iyi.

neden bu ataerkil düşünce?

eğer sözlükte bayan olduğumu saklayacaksam veya buna ekstra özen göstereceksem neden yazayım burda. cinsiyetimden utanıyormuşum gibi.

ya da bayan olduğumu belli etmem veya "penisim yok" demem erkek yazarlara neden dokunuyor? neden rahatsız oldunuz? erkek erkeğe yazmak istiyorsanız yukarda çıkış butonu var.

bazı şeyleri sadece kendinize mi hak görüyorsunuz acaba? toplumda bayanlara biçilen rolün sözlükte de mi biçilmesini istiyorsunuz?

biliyorum çok soru sordum ama iyiden iyiye can sıkıyorlar.

tabiki bu aptal mevzuya takılmayan bazı erkek yazar arkadaşlarımı tenzih ederim.

akışına bırakırım. bir entryde cinsiyetimi belli etmem gerekirse ederim, üzerinde durmam, yazar geçerim.