bugün

sözlük yazarlarının itirafları

aliağada hıdırellez ve sonrasında termik santral kurulmasın diye eylem için gittim.. geceyi orada geçirdik
ama ne oldu içtik içtik hıdırellez ateşi yakıldı ben ateşin üstüne düştüm üstüm başım parçalandı o kafayla allahtan acısını hissetmiyorum. herkes bi zıvanadan çıktı yani bir ben değil herneyse sonra kendimi tanımadığım insanlar arasında ot tüttürürken buldum.
orda da sendeleyip camın üstüne düştüm bir daha kan revan içinde kaldım.
sonra ne oldu kayboldum.
bu sırada benimle beraber aliağaya gelen annemin etekleri tutuşmuş milleti ayağa kaldırmış ve benim için arama ekipleri oluşturup sokağa dökmüş milleti ( bahsi geçen annemde kafa bir milyon)
elinde sonunda bir taksi bulup kamp kurduğumuz alana ulaşmayı başaran ben kalabalığın isyanına sorgulamasına maruz kaldıktan sonra.
o kafayla herşeyi itiraf etmişim tanımadığım bilmediğim insanlarla gidip ot tüttürdüğümü yani.
herkes duydu dolayısı ile annem de.
ama herkesin sarhoş olmasının faydası dokundu kimse aldırmadı.
ben bilemediğim yerler de düşüp kalkarken annem de kamp alanın da düşüp kalkmış millet sahip çıkmış
sabaha kadar uyumadık içmeye devam ettik miğdemiz de yer kalmayıncaya dek.
içmekten bıksam da soğuğu hissetmemek için içmek durumunda idik sabaha karşı don attık.
herne ise eylem zamanı geldiğinde hepimiz bitap düşmüştük herşey yarım yamalaktı bulanık ve bir çok şey hatırlanmıyordu.
(iyi mi kötü mü) bilemiyorum.
ayıkmakla beraber fiziken aldığımız yaraların acısı da ortaya çıkmaya başladı uykusuzlukta öbür yandan.
öyle böle geçirdik eylemi bağırdık çığırdık. ama farkettiğim tek şey orda beraber bulunduğum kalabalık için de
benim ve annemin ismini herkesin bilmesi bizim ise kimseyi tanımayışımız oldu.
bir anda ünlendim sebebini bilemiyorum. beni bana anlattılar ve ben şaştım kaldım.
böyle zamanlar da götü başı dağıtmamak lazımmış.
eve döndüğümüz de ikimiz de neredeyse ayılmıştık.
annem gece kayboluşumun hesabını sordu ama algılamayacak kadar can çekişiyordum.
elime saplanmış çalık taşları kolumu ve bacağımı kesmiş camlar popom da yanmış bu ara da sanırım hateşin üstüne düştüğümden ötürü.
müthiş bir baş ağrısı uykusuzluk ve okadar yürüyüş bağrışla beraber şişmiş boğaz parçalanmış morarmış ayak ve bacaklar.
insanın kendi kendinin ağzına sıması böyle birşey herhalde şu birkaç günü yatağımda ağrı kesicilerle geçireceğim
bu ara da tam 15 saate yakın uyudum yürüyemiyorum konuşamıyorum kaslarım ağrıyor böyle bir itiraf işte.
ve her zaman yaptığım gibi bir daha içmemeyi düşünüyorum.
güncel Önemli Başlıklar