bugün

sanatta utanma olmaz

duyduğum en saçma iddialardan bir tanesi. tıpta utanma olmazdan esinlenip söylemiş olmaları da ayrı bir iğrençlik. neymiş efendim resim çizerken modelin (model mi deniyor bu zıkkıma bilmiyorum) soyunması, çıplak olması falan utanma sebebi olamazmış. duyan da sanır ailecek soyunup poz veriyorlar. ben böyle large bir tutum görmedim. filmler de böyle. güzel vücudu olan hatunları kandırmak amaçlı olduğunu düşünüyorum bu iddianın. amaç para kazanmak ama şehveti ön plana çıkartarak. abi cidden anlamıyorum yani bu hatunlara salak deyince de kızıyorlar (hepsi değil, kastımı anladınız) birde. beynini kullanmak varken neden fiziğin? bunu yapınca kimseden saygı beklememelisin. bu gibi tutumun ancak ergenlere akşam fantezisi olur, başka bir şey olmaz. ha bir de ergen kalmış beyinlere.

aksini düşünsek, yani sanatı bir kadının iffetini koruyarak ve en ufak bir çağrışım dahi yapmadan icra ediyorsa! şahsen ben karşısında saygı ile eğilirim. "helal olsun bu işin ehli böyle olmalı. sanat, insanlara ahlaksızlığı ve şehveti çağrıştırmamalı, aksine toplumda olumlu etki yapacak konuları ele almalı." derim.

tanıma gelince; böyle sanatı keçiler de yapıyor aga. ondan ona, ondan ona en kralını hemde size göre.
güncel Önemli Başlıklar