bugün

uludağ sözlük günlüğü

.... Sözlük,

Bugün ne mi yaptım? bugün ne yaptım? sabahın 10 ununda dışarı çıkıp dolaşmaya başladım. tavaf edebileceğim bir park buldum. etrafında dönmeye başladım. sesli bir şekilde konuşup sövüyordum herşeye. kimse yoktu benden başka. tek başımaydım. sonra güneşi farkettim. o koskoca şeyi dışarı çıktığımdan yarım saat sonra farkedebildim. başımı kaldırıp bununla aptalca diyaloglara giriştim. hiç cevaplamadı beni. ne dediğini anlamıyordum sadece aydınlatıyordu gezegeni. ısıtıyordu da az biraz. yürümeye devam ettim. istanbul da kar tutmuştu hafiften. hatta baya iyi tutmuştu. ayağımla salakça şekiller çizmeye başladım ama subliminal mesaj kaygısı güttüğümden hepsini sildim. sonra karların üzerine "gerçek yoktur" yazdım. büyükçeydi bu yazı. karşısına geçip bakmaya başladım. acaba "gerçekten" gerçek diye birşey yok mu diye düşündüm. en azından sahip olamıyorduk ona. her an elimizden kayıyordu. ya da biz gerçek diyerek başka birşeyi kast ediyorduk. anlayacağınız derin bir felsefi bilgim yok. sadece bir kaç felsefi kitap okumaktan ibaret felsefi bilgim. yürümeye devam ettim o sıkıcı parkta. eve geldim. uyumaya çalışıyordum ama olmuyordu. 10 sene boyunca uyuyabilsem keşke. uyandığımda çoğu şey değişmiş olsa. bilgisayarın şu dönen sandalyelerinden almış peder. kendisine de leptop alıyormuş. ne gereği varsa. ama bu sandalye hoşuma gitti. shape of my heart eşliğinde dönüyorum uzun bir süredir. feci şekilde midem bulandı. kapanışı leonla yapacağım sanırım. onu izledikten sonra uyumaya çalışacağım. ama bu zor olacak. böyleydi bugün. diğerlerinden çok farklıydı. arka plan değişmişti çünkü. kar vardı. onun dışında eylemler aynıydı elbette. yoksa siz hergünü farklı mı yaşıyorsunuz? hergün birbirinin aynısı değil mi?
Söyle sting. şu muhteşem şarkını söyle. devam et piç kurusu. çok iyi gidiyorsun.