bugün

türkiye nin büyük bir kısmının atatürk ü sevmemesi

ben hep diyorum bir insan her şeyini borçlu olduğu büyük insan olan atatürk'ü sevmeyebilir anlarım, bir insanı herkesin sevmesine olanak yoktur zaten severse ortada bir sorun vardır. hz muhammed'i bile sevmeyen bir dolu insan vardır. ancak sevmeyen insan sevmeyecekse bile biraz zekice gerekçeler ortaya koymalı ki diğerleri de en azından bir parça da olsa düşünmeli, kendi kendine "ya bunu söyleyenler acaba 10 mu yoksa 12 yaşında mı diye sormamalı". uzağa gitmeye gerek yok şimdi madem büyük kısmı atatürk'ü sevmiyor şu başlıkta nerde o büyük kısım? yok varsa öyle büyük bir kısım ben hangi ülkede yaşıyorum? birde meb yüzünden atatürk'ün sevildiğini iddia edenlere de şunu söylemek istiyorum. asıl siz o küçük yaşta size dayatılanların etkisinden çıkamadığınız için bugün böyle düşünüyorsunuz, işte bunun adı yobazlıktır. ben aslen konyalıyım akrabalarımın çoğu konyada yaşamakta olup, çoğu da başörtülü * olmasına rağmen atatürkçüdür. çünkü onlar bilirler ki atatürk'ün dinle alıp veremediği yoktur aksine herkes dinini özgürce yaşasın diye laiklik getirilmiştir. ben burdan hemen bir anımı da anlatayım. ilkokulda anadolu lisesi sınavları için 5. sınıfta bedava kazandığımdan bir cemaat dershanesine gitmiştim ki ilin başarılı dershanelerindendi. sınava yaklaşıldığında iki hafta yurtlarında kalmamız gerektiğini söylediler. tamam dedim farketmez gittim kaldım, sabahın 5inde uyandırılıp namaz kılmak zorunda olduğum söylendi, ben bilmiyorum ve kılmayacağım dedim zorladılar üzerine kılmazsam bana yardım etmeyeceklerini söylediler ve her gün namaz sonrası sohbetlere de katılmam gerekiyormuş. ilk gün yalandan namaz kıldım ve sohbetlerine katıldım ki orda zaten anlıyorsun insanlar nasıl yanlış bilgilerle donatılıyor. sonra haliyle dershaneyi bıraktım. o yüzden atatürk'ü sevmiyorsan sevme arkadaşım, senin sevgine zerre kadar ihtiyacı zaten yok.
güncel Önemli Başlıklar