bugün

bu devirde hala burçlara inanan var

elinizin altında internet var kardeşim açın izleyin okuyun astrolojiyi cıkaran mö 2yy da batlamyus o günden beri zerre ilerleme yok. düşünün evrenin merkezine konulan insan ve onun etrafında gezegenler.insan nerede dünyada çevresindeki gezegenler 23derece 27' kaydırın çünkü o zamanlar dünyanın yörüngesinden eksen eğikliğinden fln haberi yoktu kimsenin e bütün evren 23 derece 27 dk kaydı. gördüğünüz gibi tamamiyle zırvalık.az çok psikolojiye meraklı biri olduğumdan yazılanlarla sizin özelliklerizin paralellik göstermesi psikolojide ' barnum effect ' diye geçer. yani insanlar kendi özelliklerini inandıklarıyla örtüştürme eğilimindedirler. ben bunu küçükken bilinçsizce kötü notlar aldığım dersler için uygulardım ve o dersten yüksek notlar alırdım. yani işin gizemini bir tarafa atıp mantıkla düşünmeye başladığımızda bu saçmalıktan sıyrılıp günde 10 dakika hatta bazen yarım saat ayırdığımız zamanı daha verimli kullanabiliriz. basitçe bir hesap yapalım 10 dkdan 3600 dk alsak 40 yıl desek 2400 saat yapar o da 100 gün demek ömrümüz boyunca 100 gün tasarruf etmiş oluruz, saygılar.