entry'ler (84)

sagopayı rapçi saymayan yeni dönem mc leri

Çoğu mc yaşı geçtikçe yeteneğini kaybetmese de samimiyetini kaybeder, bu şarkılara da yansır. Sagopa' da bu kervana katılanlardandır artık.

bir yakup idim kendi halimde

Bu sözlükteki insanların mide bulandıran nefretleri karşısında ak olduğum doğrudur, buraya borçluyum bunu da. Ama trollün kimler olduğu bariz belli.

can dündar

Şiirlerini okuduğum zamanlarda bile bana itici gelmiş, vatan haini çakma gazeteci.

akp ye oy verdiği için bin pişman olan milyonlar

Oy vermediği için bin pişman olanlar kadar değildirler. Milyonu da bulmazlar ayrıca.

islam güneşi

Doğuda batacak, batıdan doğacak güneştir.

ahmet davutoğlu

Söylemek istediğim herşeyi söyleyen liderdir az önce. insanlıktan nasibini alamayanlar hâlâ işi siyasete indirgeyebilir.

her kürt vatandaşını hain bellemek

kürt vatandaşlarıyla uzun yıllar beraber yaşayıp, en şerefsizinden en iyisine kadar tanımış biri olarak adaletsizlik olarak gördüğüm durumdur. kimse bu vatan için şehit olan tek bir kürt vatandaşının hakkını ödeyemez. bu düşünce vatanını seven kürt vatandaşını da vatan haini yapar ancak. ülkemde yalnızca insan olabilmenin, tarafsız kalabilmenin, millet olabilmenin tarifsiz zorluğunu kanıtlayan durumdur. sağcısından solcusuna, dinsizinden dindarına komple yobaz bir millet olduğumuzu da gösterir. yazık biz burada neler tartışırken vatan müdafası yapan askerime, polisime, korucuma.

her kürt vatandaşını hain bellemek

Kürt vatandaşlarıyla uzun yıllar beraber yaşayıp, en şerefsizinden en iyisine kadar tanımış biri olarak adaletsizlik olarak gördüğüm durumdur. Kimse bu vatan için şehit olan tek bir kürt vatandaşının hakkını ödeyemez. Bu düşünce vatanını seven kürt vatandaşını da vatan haini yapar ancak. Ülkemde yalnızca insan olabilmenin, tarafsız kalabilmenin, millet olabilmenin tarifsiz zorluğunu kanıtlayan durumdur. Sağcısından solcusuna, dinsizinden dindarına komple yobaz bir millet olduğumuzu da gösterir. Yazık biz burada neler tartışırken vatan müdafası yapan askerime, polisime, korucuma.

ota boka akp yi suçlamak

Genç olmaktan, bunlarla aynı yaşta olmaktan bile utandıran durumdur insanı. Yıllar sonra göreceğiz akp dışında bir parti yönetince ülkenin halini. Hoş fazla uzakta aramaya gerek yok, daha haziran seçimlerinden sonra neler oldu bunları görmek bile yeter. Bu kendini allâme zanneden ergen kafalılar göremediler hâlâ. Ne halleri varsa görsünler.

akp karşıtlarının daha iyi önerisi olmaması

Bu ülkede askere gitmeye, vatanı için canını vermeye kimlerin daha çok gönüllü olduğu aşikâr. istisnalar vardır elbet ama tartışma adabı bilmeyen denyolar insanı çileden çıkarıyorlar. Neyse, düşünceler değişmeyecek madem uzatmanın gereği de yok. Herkes hakettiğini bulsun.

Evet cidden sizinle aynı milletten değilim, bununla da gurur duyuyorum. Adamlık yapıp olgun davranıp bir kez daha sizin kafanızı anlamak istedim ama yok siz kibrinizde boğulmaya mahkum zavallılarsınız. Bu ülkede vatan için birşeyler yapacak adamlar da akp ve mhp grubuymuş, tasdik ettim. Nefreti dahi haketmezsiniz.

Anca küfür edersiniz. Klavyeden ahkam keser, askere gitmemek için üniversite okursunuz karı gibi. Ulan yok sizde vatan sevgisi de yok bırak milleti.

Eleştiri konusunu kim açtı ki. Varsa daha iyisini öner diyorum. Bugün paris' te bile bomba patlıyor, hertürlü önlem alınsa bile. Ülke terörist kaynıyor, kendileri bomba yapıyorlar. Ulan asker polis canı pahasına elinden geleni yapıyor. Daha iyi önlem nasıl alınır bunu bilmek için işin içinde olmak lâzım. Terörün üstüne gittikçe bir şekilde geliyorlar işte. Aylardır temizlediği binlerce teröristi akp' e atfetmezsiniz de bunlar koz olur size.

Atatürk' e şirk koşulmaz diyerek onu tanrılaştıran bir adamı siyasi anlamda ciddiye almam. Ayrıca siyaset adamı olamayacağını herkes bilir pamukoğlunun.

Deşiyorum, beynimi zorluyorum, saygısızlık etmeden bu insanlar benim milletim ulan diyorum kendi kendime, önerilerini soruyorum ve yine sadece nefret söylemleri alıyorum. Ötesi yok. Galiba böyle de gider bu iş. Zamanında padişahı tahttan indiren paşalardan birine sormuşlar, tahttan indirdik şimdi ne yapacağız diye. O da bilmiyorum, tahttan indirdikten sonrasını hiç düşünmedim demiş. Şimdi padişahın tayyip mi diyecek kadar öküzler bile çıkar. Herneyse. Galiba akp nefreti milliyetçilik duygularını kör etmiş, hayal dünyasında yaşar olmuş bazıları.

Edit : anca eksilerler gördüğünüz üzere. Daha iyi cevapları yoktur.

Edit : başlığın asıl amacını idrak edemeyip hâlâ sadece eleştirip sadece nefret kusan ve beyinlerini ileri derece kullanabildiklerini düşünen bu zatlar, hâlâ öneride bulunamadılar. Eleştiri, küfür üzerinden devam ediyorlar. Daha iyisi olmadığından ziyade, böyleleri varken daha iyisini haketmeyeceğimize de inancım tam artık. Sevgili moronlar, ben size eleştiri yapmayın demedim, varsa daha iyisini önerin dedim. Anlamanız için biraz daha kolaylaştırayım isterseniz. Chp mi? Neden chp ? Mhp mi ? Neden mhp ? Hdp diyen varsa yazmasın bile zaten, defolsun gitsin ülkeden. Pamukoğlu da siyasetçi falan değil ayrıca, saygı duyduğum bir komutan olarak kaldı benim için. Başka da yok işte. Kendiniz dahi öneremiyorsunuz.

ankara saldırılarını chp ye yüklemek

Tepkiler akp' e geldiğine göre muhalif taraf chp' e yüklemek daha mantıklıdır. Keza hdp ile kolkolaydılar.

ak partinin alternatifi olmaması

Varsa fikirleri alalım. Yoksa eksilemeye devam edin, anca onu yaparsınız.

ak partinin alternatifi olmaması

Seçim öncesinde diğer partilere oy verecek insanlardan 300' e yakın insanı dinledim. Kendi çapımda anket yaptım denebilir. Bu kişilere sanalda konuştuğum insanlar da dahil tabi. Tarafsız bir şekilde dinledim, yanlışsam düşüncemi değiştirmeyi düşündüm. Hiçbir tatmin edici neden sayamadılar, sadece bir tane arkadaş eğitime daha çok önem vereceğini düşündüğünden dolayı başka bir partiye vereceğini söyledi. Onun dışında hep saçma nefret söylemleri. Yoktur, bu ülkede şuan akp' nin alternatifi yoktur. Varsa yine dinlemeye hazırım. Ama akp karşıtı olanlara şunu hatırlatayım, ağzınızda kendi milletinize karşı böyle iğrenç aşağılamalar, küfürler olduğu sürece kendi samimiyetinizden dahi şüphe edin. Bu gece gerçekten sizin mide bulandırıcı nefretinizi görünce akp' e sempatim arttı.

akp den istifa beklemek

Şu kendi milletine ağzı alınmayacak küfürler eden, beyin yaşları 9'u geçememiş, klavyeden nefret kusan ama eminim askere gitmekten bile kaçacak kadar korkak iki yüzlü tipleri görünce bende bekler oldum. Bunlar en kötüsünü hakediyor. Kötünün iyisi dahi fazla bunlara.

kürtlerin ankara daki patlamaya sevinmesi

Kürt' leri genellemekten vazgeçin artık. Orada ölen kürtler de vardır belki. Şehit olan kürtler de var bu ülke için. 10 yaşında iki çingeneden sopa yiyip ağlayan çocuklar gibi her kürt' ü bir tutmayın.