bugün

kişi kişiye değişen tartışmaya açık durumdur. *
doğru gibi mi ne? çok pis şüpheye kapıldım bak şimdi.*
(bkz: kötüler bu tarafa)
(bkz: sandalye kapmaca)
(bkz: tespitlerin tespiti)
(bkz: masalların masalı)* *
gençliğinde cadde piçleriyle takılan bayanlarımızın evlilik çağı geldiğinde farkettikleri gerçek.
sosyal ispat denen olgudan kadınların daha fazla etkilenmesinin vermiş olduğu yapay bir umutsuzluk hissidir. zira çoğu kadına göre erkeği birisi beğenmişse mutlaka vardır onun bi özelliği. kendi kararlarına güvenemeyip başkalarının kararını doğru kabul eden bu kadınların bazıları da evli erkeklere rağbet etmeye başlar. ne de olsa evliyse iyidir.
bekar arkadaslariyla felekten bir gece calmak isteyen erkegin, sevgilisi oldugunu hatirlamasiyla dogrulugu su goturmez olan tespittir. "oglum sen gelmiyor musun?" sorusuna, "siz gidin abi" diye boynunu bukerek cevap veren nice erkek vardir su dunyada. iyi olmalari da zaten bundandir, yani cakal olsalar, cevaplari "kanka kacta gidiyoruz" olur.
onlardan birini ben kaptım , gayet mutluyum darısı bu lafı diyenlerin başına diyelim.
yanlış, daha ben varım yahu, en azından "iyi erkeklerin dikkate değer bir kısmının kapılmış olduğu gerçeği" filan olsun bari.
aramaya çalışırsak belki de orada bir yerlerde saklı olduğunu düşündüğüm önermedir. inanmak başarmanın yarısıdır. *
evet bütün iyi erkekler kapılmıştır. peki onları kapan kızlar nerede ? onları kapan kızlar bütün iyi erkeklerin kapılmış olduğu gerçeğine üzülmekle meşgul olsalar gerek. kimse elindekini kıymetini bilemez insanoğlu doyumsuz..
kişisel olan genellemedir aslında.

şöyle bir baktım kimi yazarlar 'ben varım ya' demiş. neymiş o zaman, aramaya devam edilmeliymiş. bulunurmuş. illa ki...

ayrıca iyi erkek herkese göre değişir. ben anlayışlı olsun isterim, öteki zengin olsun ister. hala herkese göre ideal birileri olsa gerek ki millet çatır çatır evleniyor. evlenme çağındaki bağyan dostlarım! arayın lan! mutlaka çıkar birisi...
tamamen bahanedir. evli erkeğe sarkmak için. boşanılan erkekler hangi sınıfa giriyor bu durumda denilesi çok yanlış fikir öbeği. bütün evli erkekler iyi olsaydı onları boşayan kadın da olmazdı.
doğru söze ne denir denilebilecek acı gerçek. (bkz: kimisine acı kimisine tatlı)
pesimist kız kuruları mottosu.
(bkz: bi buldurun be) *
kimseyi bulmamış kız kurusu uydurmasıdır. yerinde olmayan tespittir. bir kere iyi erkek yoktur, ibne erkek vardır yumuşaktır kızın huyuna suyuna gider yavşaktır.
bütün iyi erkekler kapılmamıştır.
bulamayan ya yanlış yerde piç miç vb. arıyordur, ya karşısına çıkan iyilerin değerini bilmemiştir.
ya da kendisi bir işe yaramayan eğlencesiz evleneyimde kurtulayım düşüncesi içinde olan bir kezbandır.
akıllara robbie williams ın supreme şarkısını getiren sözdür.

--spoiler--
and all the best women are married
all the handsome men are gay
--spoiler--
evlenmeye niyeti olmayan sadece bahane bulan kadınların söylediği `,erkeklerinde inanıp evliyim mükemmelim sandığı davranış ve düşünce türüdür.
hatunların efendi erkek yerine piç tercihi gerçeğinden yola çıkılırsa oldukça yanlış olduğu görülen tespittir.
yalandır efendim. * ***
minibüsler de sıkça rastlanan " prensini buluncaya kadar pek çok kurbağayı öpmek zorunda kalabilirsin " sözüne bağlı olarak, en sonunda iyi erkeği bulabileceğine, hatta " benim bir sevgilim var henüz tanışmadığım " sözlerine inanılması gerektiğini anlatan bir gerçektir. sıkıntıya yer bırakmamalı hayatını yaşamalı.
iyi erkekler parktaki banklara benzer ne zaman arasanız kapılmıştır. uygun zamanı kollayın boş zamanını yakalarsınız.