bugün

entry'ler (6)

recep tayyip erdoğan a hakaret etmek

kendisinden pek haz etmememe rağmen taşıdığı ünvan ve oturduğu makam göz önüne alındığında yapılmaması gerekli olan eylem. adam siyasetçi sonuçda. bugün başka yarın başka konuşmak, inkar etmek, kandırmak, iktidar gücünü ve her türlü imkanlarını kendi lehine kullanmak gibi daha bir sürü şeyi yapıp sırf hitabet gücüyle ülkenin yarısını kendi tarafına çekebiliyorsa bana göre başarılıdır efenim. Ama şu suriyeliler meselesinde inat etmeye devam ederse sonu yakındır. (bkz: inşallah)

yemek sıçratmak

istisnasız sadece beyaz gömlek ya da tişört giydiğiniz günlere denk gelecek olaydır. o gün yemekte mutlaka sulu yemek vardır ve ne kadar sakınırsanız sakının (bkz: merak etmeyin o sizi bulur)

suriyeliler e vatandaşlık referandumu

hiç sanmam ama eğer gerçekleşirse hazret'in kaybedeceği ilk seçim olur hem de ezici bir hezimetle. bu zannediyor ki vatandaşlık verince bana oy verecekler. lan bu adamlar hain oldukları için ülkelerinden sürüldüler. vatanını satan seni mi satmayacak. parti kursalar barajı geçecek sayıya ulaştılar zaten.

alevi kızıyla evlenen hanifi erkek

bir arkadaşımın gerçekleştirdiği eylem. kızın ailesinin rızası olmadığı için kaçtılar. bir müddet sonra evlendiler, aileler barıştı, çocukları oldu falan derken 10 yılı devirdiler ve gayet de mutlular. iki insan birbirini sevdikten sonra ya ne olacaktı aga. kızın alevi olduğunu tanıştıktan çok sonra öğrendi eleman. ne yapacaktı yani sevdiği kızı sen alevisin diye bırakmak daha mı doğru? zaten bildiğim kadarıyla hanefi meshebine göre alevilerden kız alınır ama alevilere kız verilmez diye bişey var. (yanlış biliyor olabilirim tabi).

winstona 10 tl vermek

sigara almaya çoğunlukla yeğenini gönderen ve her defasında 1 tl bahşiş veren biri olarak zaten 10 tl olduğunu kabullendiğim enayiliktir. enayiliktir diyorum çünkü sigara kullanmak hem sağlık hem de bütçe açısından en hafif tabirle enayiliktir. benim için eski fiyatından tek farkı, bahşiş ortadan kalkacağı için artık markete kendim gitmek zorunda kalışım olabilir. 11 tl olduğunda inşallah bırakırım ya da en kötü ihtimalle marka değişitiririm. kısacası winston için 10 tl normal ama 11 tl çok para.

alex de souza nın survivor a katılması

bu tür basit işlere bulaşmayacak adam gibi adam olduğu için katılacağını sanmam. turabi gibi bir hanzonun birinci çıkarıldığı bir yarışmada büyük kaptanın yeri olamaz.