bugün

entry'ler (24)

ablanı sikeyim dünya

Ömrümde duyduğum en güzel küfür. Belkide merhum Şarapçı Orhan reisin etkisidir.

islama saldirarak orgazma ulasan ezik

islam adı altında sağa sola saldıran angut kadar zararlı ve tehlikeli değildir. Ancak yinede inceden bir tiksinti getirir

sözlük yazarların kullandıkları ilk arabalar

1991 toyota corolla xl 1.6
hala kullanıyorum. ihtiyar beni bırakasıya ben onu bırakmam.

marmarayı çılgınlar gibi kullanan solcu

yazılanlardan anladığım kadarıyla, ortamdaki sığ insan oranı korkutucu boyutta. fikri olduğunu, kendini ifade edebildiğini düşünen insanlardan oluşan bir zümrede bu kadar darlık tehlikeli. bu entrydeki mantıkla yarın öbür gün başa gelebilecek her hangi bir karşıt ideoloji mevcut hükümetin yaptığı her şeyi yıksın yerine kendisi benzerlerini yapsın ve o ideoloji karşıtları bunları kullanmasınlar. yıllardır bu devranı böyle devam ettirmiyor muyuz? toplumsal fayda nerede? sokaklarda anırdığın millet kavramın, birlik söylemin nerede? sizler gibi tipler olduğu için 2 adım ileri 1 adım geri gidebiliyoruz ancak. üstüne ne koyabilirim. nasıl geliştirebilirim mantalitesine bir erişemediniz? sağcı oldunuz solcu oldunuz ama o ideoloji yobazlığınızdan sıyrılıp önce insan olamadınız siz azalıp bitmediğiniz sürece o gelmiş bu gitmiş farketmez. arzu ettiğiniz gelecek gelmeyecek.

bilgi üniversitesinde bıçaklı tekbirli saldırı

Dinine hizmet ettiğini sanan, zeka seviyesi ortalamanın altında olan, sadece ülke değil dünya için bile zararlı homo sapiens güruhu. Yularlarını tutan namussuz ile birlikte helak olmaları dileğiyle.

voldemort vs gandalf

Biri bağlı bulunduğu evrende demigod öteki ise yüzsüz liseli. Böyle vs olmaz olsun

sadık hidayet

(bkz: Behçet Necatigil) yazar hakında 'Çünkü Hidayet, benim için, devletlerin, rejimlerin sınırları içinde edebiyatın bağımsız ve yıkılmaz cumhuriyetler olduğunu bir kez daha hatırlatmış, mutsuzluğunda ölümsüz mutluluğa erişmiş sayılı yazarlardan biri oldu.' Kelamını sarfetmiştir. Saygıyı hak eder.

anayurt oteli

Kitabını okumak filmini izlemekten daha anlamlıdır. Baş kahramanı alabildiğine ezik, sapkın ve nefret edilesidir. Korkunçtur ki Zebercet gerçektir. Sağda solda görebilirsiniz.

bilgisayarda oyun var mı diye soran misafir çocuğu

Ne bekliyorsunuz acaba,

- abi rapor hazırlıcam office kurulu mu cihazda?

Diye mi sorsaydı. Bozuk de geç. Ya da eve çocuklu adam çağırma.

ölmeden önce son sözünüz ne olurdu

Çok şükür.

thynin 5 5 saat rötarı üzerine çıldıran yolcu

Cahil cüheyla insanların gariban hostesler üzerinden giriştiği ego tatmini. Aynısını Avrupa yahut Amerikada yaptığı takdirde götüne jop sokulacağının bilincinde olmadığından ve metro otobüs firması vizyonu ile uçuş operasyonunun yürütüldüğüne inandığından anca ayı gibi bağırır, küfreder hatta saldırabilebilir. Videodaki villianların tüm sülalesine kafam girsin. Çirkinleştiğim için özür dilerim zira çok sinirlendim. Saygılarımla

suzan suzi

aşağıda alıntıladığım şekilde yürek burkan bir hikayesi bulunan efsanevi türkü. yanlış hatırlamıyor isem bu hikaye (bkz: ekmek teknesi) adlı dizide (bkz: heredot cevdet) karekteri tarafındanda anlatılmıştır. ayrıca (bkz: beynelmilel) filminde de ilgili sahnesi ile beraber oldukça etkili yorumlanmıştır.

diyarbakır'ın güneybatısında, dicle nehri kenarında, kırklardağı vardır. bu kırklardağı'nın arkasında kırklar ziyareti vardır. çocuğu olmayanlar, buraya gelip dilek dilerlermiş.
bir süryani zengin ailenin de hiç çocukları olmuyormuş. kadın, kırklar ziyareti'ne gelip dilek dilemiş, adak adamış. bir kızı doğmuş. adını suzi (suzan) koymuşlar. her yıl doğum gününde, annesi onu süsler, giydirir ve kırklar'a götürerek, bir kurban kestirirmiş. suzan böylesine bin nazlarla büyüyüp, güzel bir genç kız olmuş. müslüman komşularının oğlu adil'le, birbirlerine âşık olmuşlar. yine bir doğum yıl dönümünde, annesi suzi'yi, hizmetçilerle beraber kurbanını kesmek üzere, kırklar ziyareti'ne göndermiş. arkalarından habersizce adil de gelmiş. hizmetçilerin kurban kesme telaşından yararlanan suzi, adil'le beraber, dağın arkasına dolanmışlar ve orada beraber olmuşlardır.kırklar ziyareti, bu beraberliği bağışlamamış ve ziyaret suzi'yi çarpmış. kız on gözlü köprü'nün orada, dicle'de boğularak ölmüş. suzi'nin ölümünden sonra, adil de aklını yitirmiştir.”

en yakındaki kitabın yazarı

(bkz: Yuval noah harari)
(bkz: yusuf atılgan)

ps: evet. kitaplar üst üste durmakta

udon no kuni no kiniro kemari

bazen göz yaşı akıtan, bazen kahkahalara boğan ama eninde sonunda yüzlerde sımsıcak ve kalpten gelen bir gülümseme bırakan tatlış mı tatlış anime

(bkz: seinen)
(bkz: slice of life)

çocuk sevmeyen kız

Çocuk yetiştirmeyi bilmeyen ve nasıl çocuk yetiştirildiğini öğrenme gayreti olmayan insanların yetiştirdikleri çocukları göre göre içindeki çocuk sevgisi körelmiştir. Kim ona haksız diyebilir ki?

başak burcu kadınına aşık olmak

Sizin aşık olmanız pek bir şey ifade etmez ona, ama eğer o sizi isterse, işte o zaman onun hayatına girebilirsiniz. Sizi daha çok isterse çok yüksek ihtimalle sizi kocası yapacak ve her geçen gün kendisine hayran bırakacaktır.

akit tv

Bölücü kanal örgütü.

laptop önerileri

Direk model öneremem zira ihtiyaca göre değişir lakin marka olarak toshiba yahut lenovo insanı fazla üzmezler.

kestane

Olsa da yesek dediğim meyvedir. Köz üzerinde olanı makbuldür ama haşlamasının da gideri çoktur. Bir de şekeri vardır ama bu başka bir hikayenin konusu.

insanı umutla dolduran şeyler

the cranberries - just my imagination

http://www.youtube.com/watch?v=SHoHIL2ABVQ