bugün

entry'ler (801)

acil kan ankara

(bkz: up)

acil kan ankara

hacettepe üniversitesi hastanesi kadın doğumda yatmakta olan bir hastaya acil 0 pozitif trombosit ve kan gerekmekte.
yardımlarınızı bekliyoruz sözlük ahalisi.
iletişim bilgileri
halime baran
hacettepe üniversitesi tıp fakültesi hastanesi
kadın doğum bölümü
05465993847

13 kasım 2015 paris te patlama

Fransa'nın siyasi politikaları yüzünden oradaki masum insanların öldürülmesini haklı çıkaran zavallı insanların oldugunu göstermiştir.
Ulan gerizekalı senin ülkendeki hangi politikaya senin sözün geciyo. Adamlar cıksa siz ışidi desteklediniz kahrol düşman diye senin spor salonlarını konser salonlarinı restoranlarını bombalasa aa evet haklılar mi diyeceksin.
Senin cumhurbaşkanın blabla dedi diye gelip de otomatik silahlarla mahalleni tarasalar çoluk çocuk demeden iyi oldu hakettik mi olacak.
Terör nerede olsa terör. Yok ortadogu da da oluyomuş da haber olmuyomuş sen niye açmıyosun başlık da masum insanların öldürülmesine uzülenlere çatıyosun.
Hakikaten ülkenin boku çıkmış bu millete akepe çok bile. O savunuculugunu yaptığıniz ışid evini basıp kafanı koparirsa ne yapacaksin acaba?
Allah o kararmiş kalplerinize hidayet versin.

13 kasım 2015 paris te patlama

Insanımdan insanlığımdan utandıran patlama. Ölenler avrupa'da diye hristiyan diye yaşam standartı bizden yüksek diye ya da ülke politikasını sebep göstererek ölümü terörü katliamı vahşeti cinayeti meşru gören zihniyetleri, insanlık yoksunlarıni kokuşmuş kararmış kalpleri görmeme neden olmuştur. Irk dil din farketmeksizin masum kelimesinin anlamını idrak edemeyen potansiyel teröristleri gün yüzüne çıkarmıştir. O kafa kesen kadın çocuk demeden öldüren vahşilerden ne farkınız kaldı? Sen kim köpeksin de tanımadığın sana hiç bir zararı olmamış dili dini ne bilmedigin sadece eğlenmeye gitmiş insanların ölümüne sevinebilirsin.
Alt tarafı vahşice öldürülen masum insanlar için üzüleceksin onu da beceremeyip kendi nefsinin şeytani dürtülerini gelip buraya kusuyosun.
TERÖRE DE TERÖRÜ MEŞRULAŞTIRANA DA DESTEKLEYENE DE DESTEKLEYENi DESTEKLEYENE DE LANET OLSUN LANET OLSUN LANET OLSUN.

ankara ayazı

Bundan 8 sene evvel tanıştığım insanın açıkta olan yerlerini soguktan yakan kavuran pis bi ayazdir.

kızınız tecavüze ugrarsa ne yaparsınız sorunsalı

O kızcağızın hayata yasamaya dair umutlarını yeniden yeşertmek için elimden geleni yapardım. Tecavüzcüyü de malum organindan sallandırıp idam etmek lazım ama öyle bir adalet yok ne yazık ki. Zalim ile mazlumu ayırt edemeyen kara kalpli kara fikirli insanlık yoksunlarını da Allah a havale ederdim.

aşure

görsel

Bugün 2-3 saat uğraşıp yaptığım ardından komşulara ikram ettigim mübarek ve de muazzam leziz tatlıdır. Bunlar da arta kalanlar.

eşin hamile olması

Hayat arkadaşının aşık olduğun sevdiğin kadının karnında bebeğini taşıması hadisesi. Onun çektiği aciları çeken nazını kaprisini gülerek karşılayan hatta sevimli bulan koca candır. Hele de aşırı empati duymaktan hamilelik semptomlarını esiyle birlikte gösteren (mide bulantısı baş dönmesi aşerme vs.) erkek baş tacıdır.
bkz.(benim canım kocam)

yazarları an itibariyle mutsuz eden şeyler

mutsuzum sözlük. Bugün çok sevdiğim birilerini trafik kazasında kaybettim. daha gencecik bir çift bir de dogmamış bebekleri... trafik kazası mı demeli trafik terörü mü yoksa cinayet mi bilemedim. ama bu güzel iki insan ve yavruları daha annesinin karnında onlarca kişi dogacagı günü iple çekerken... söylemeye dili varmazken insanın bazı şeyleri hayat öğretiyor yaşatıyor ve gerçekleri vuruyor yüzüne... inanmam kabullenmem saatler aldı haberdeki tüm bilgiler onları işaret etmesine rağmen... sabah yola çıkmadan yüzünde kocaman gülümsemesi ile çekildigi fotoğrafı görünce insan,yorucu bir yılın ardından hak etmiş olduğu güzel bir tatilin dönüşünde sorumsuz bir kaç şoför yüzünden yiten canlar ve geride bıraktıkları... hayaller umutlar planlar... dogacak oğullarını bekleyen dedeleri nineleri... ölüm ne kadar da yakın hayat ne kadar da kısa ve bu dünya tüm şatafatı acısı ve sevinciyle ne kadar da boş... sözlük içim acıyor...

üniversite okuma boş ver diyen arkadaş

üniversite okumuş arkadaştır.

allah her yerdeyse allah katı neresi

(bkz: bennasılateyisoldumdatkam)

fetih 1453

anlatılan fatih sultan mehmet ve istanbul'un fethi mi, ulubatlı hasan mı tam olarak kestiremediğim ama çağ kapatıp çağ açan bir olayın basit bir savaş filmi gibi lanse edilmeye çalışılmasına bozulduğum filmdir. film'in arka fon müzikleri daha osmanlı tarzı yapılsaydı keşke dedirten filmdir. en sonunda fatih sultan mehmet'in kilisedeki kızla çizdikleri mutlu portrenin aşırı derecede bayağılık kattığı meğer beklentilerim ne yüksekmiş diye düşündürten bir filmdir.

anında moral bozan şeyler

birinin görücü demesi.

ankara da kar yağışının hala devam etmesi

son derece istikrarlı bir kar yağışıdır. dün öğlen saatlerinde başlayıp aralıksız devam eden, yolları buz pistine çeviren, odtü'ye bile tatil ilan ettiren kar yağışıdır. yarın da tatil ettirsindir.

öğretmenlerin artık 3 ay yatamayacak olması

o zaman maaşı da artsın dedirten olaydır. avrupa ülkelerinde maaşı en iyi olan mesleklerden biri öğretmenlikken türkiye de binlerce öğretmen ek gelir için lise mezunlarının yapmayacağı işleri yapmak zorunda kalıyorlar. eğer o ülkenin çalışma sistemini getiriyorlarsa maddi açıdan da gereğini yapmaları gerekir.

ataması yapılmayan öğretmenler

zamanında boş kadro var diyerek eğitim fakültesi dışındaki tüm lisans mezunlarını öğretmen diye atayıp, eğitim sisteminin içine edip şimdi de donanımlı,bilgili öğretmenleri başka meslekler icra etmeye zorlayan durumdur.
su ürünleri mezunu olup sınıf öğretmenliği yapanlar var misal.

ankara nın en güzel yeri

(bkz: hamamönü)
(bkz: papazın bağı)
(bkz: odtü fizik çimleri)

hiçbir vasfı olmamasına karşın ünlü olan kişiler

(bkz: yılmaz özdil)

sözlük yazarlarının itirafları

itiraf edecek bişeyim yok olsa da buraya itiraf etmem zaten çok saçma.
neyse ne diyodum sütlaç güzel bi tatlı. hı hı evet.

küçükken okunmuş kitaplar

(bkz: çocuk kalbi)
(bkz: pal sokağı çocukları)
(bkz: gümüş patenler)
(bkz: ömer seyfettin hikayeleri)