bugün

entry'ler (442)

gecenin şarkısı

the black keys - too afraid to love you

http://youtu.be/Ft_-5kuYY-E

üniversite

hayal ettiğiniz amerikan pastası ortamı olmayan, ders ve hoca peşinde koştuğunuz, 3 saat ders arası olan, yılların sanki hızlı geçmek için sözleştiği bir mekan. aşık olursunuz o da yalan olur. gözünüzde büyütmeyin. okuyun orası ayrı.

bekareti önemsememeyi medeniyet sanmak

akla 'medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar' dizelerini getiren başlık.

the lord of the rings

harry potter serisinden sonra en sevdiğim fantastik film serisidir. bazen yüzük peşindeki bu maceraları bana türk kızını çağrıştırmıyor değil. türk kızları da bir yüzük için ne badireler atlatıyorlar.

star wars

en sevdiğim bilim kurgu serisi ama yeni bir film daha çekilecek söylentileri ile bokunun çıktığını düşünmeme neden olmadı değil. star wars severlere de ayıp oluyor.

geçmişte sevgilisi olmuş biriyle sevgili olmak

geçmişte sevgilisi olmamış birinin varlığını sorgulatan eylemdir.
günümüzde sevgilisi olmuş mu olmamış mı değil de az kullanılmış olanını bulmak makbul hale gelmiştir.

23 yaşında olmak

'yaşlanıyor muyum lan?' sorusunu akıllara getiren yaştır. hele ki 97'lilerin lise sona geçtiğini duyduğunuz da yaşadığınız şok, 95'lilerin ne ara bu kadar serpildiğini düşünmek vs yani kısacası hayretler içerisinde olmaktır. bizim zamanımız diyebilmektir.

ümit yaşar oğuzcan

şiirleri duygulara tercüman olan adam.

"boynunda bir yer vardır, ben bilirim.
ne zaman oradan öpsem,
değişir gözlerinin rengi.
yanar dudakların,
terler avuçların"

(bkz: her gün seninle)

erkekler

basit varlıklar. en zekisi bile en cahiliyle eş değer yani, çözümlemesi kolay insanlar.

dexter

efsane dizidir. bu dizinin soundtrackleri kadar güzel olan soundtrack azdır. ama senaristlere karşı çok öfkeliyim. o son neydi ya? cidden hiç yakışmadı.

eğitim fakültesi

genelde resmi ve soğuk bir havası oluyor bu fakültenin. her telden insan barındırıyor. kantinleri de kıraathane gibi oluyor. ama ne yapalım demek ki öğretmen olmak öyle lay lay lom bir iş değil eğer hakkını veriyorsanız tabi ki.

uludağ sözlük

yıllar sonra entry girdiğim, ilk göz ağrım olan sözlük.

fransızca

net olarak çok zor bir dil ama ilgisi olan insan öğrenmeden bırakmaz. çünkü ne türkçeyle ne de ingilizceyle dilbilgisi olarak uzaktan yakından alakası yoktur. bu dili öğrenirken fransız filmleri izlemek, şarkılarını dinlemek adapte olmayı kolaylaştırır çünkü ingilizce gibi sürekli maruz kaldığınız bir dil olmadığı için ekstra bir çaba göstermeniz gerekir. şahsen advance seviyesine gelesiye kadar baya çabaladım ama sonunda değdi. merakı olan korkmasın, üstüne gitsin.

yeni türkü

günümüzdeki uyduruk şarkılara bakarsak iyi ki var dedirten grup.

(bkz: böyle gitmez) hele bu şarkı, nasıl böyle olabiliyor ya? fena.

anadolu üniversitesi hazırlık

Anadolu Üniversitesi'ni kazanmış ve zorunlu hazırlık okuyacak arkadaşlara bir şey söylemek istiyorum; WELCOME TO HELL!!! NiHOHAHAHAHO. ...Ve Gandalf'ın da dediği gibi; YOU SHALL NOT PASS!!!

slow motion

yavaş çekim.

dost kazığı

-Dost kazığı- olgusu anlam karmaşası içeriyor zira "dost" dediğin bünye kazık atmaz.

zeki enes akkan

(bkz: actionary)
(bkz: ekşi sözlük)

arkadaş olarak görülen erkek

(bkz: abi seviyosan git konuş bence)

başlıkları alt alta okumak

· milyonda bir ...
· grip olan sevgiliyi yakmak (7) ...