bugün

kızlar tarafından sevgili olmaya layık bulunmayan, fakat yine de ayrılmadıkları erkek. bir örnek vereyim mi? ben.
cansu'yla üç sene önce tanıştım. aşık olmuştum ona. bir gün duygularımı açtım. benimle çıkmayı kabul etmedi, ama dilersen arkadaş olabiliriz dedi.

arkadaşlığımız önümüzdeki ay 3. senesine basıyor. cansu sevgilisinden ayrılıyor, ben teselli ediyorum. yeni sevgilisiyle mutlu oluyor, seviniyorum. yeni sevgilisi aldatıyor, ben teselli ediyorum. sevgilisi köpek muamelesi yapıyor. beraber ağlıyoruz. üzülme, diyorum. sen daha iyilerine layıksın diyorum. bir gün "o" gelecek ve elinden tutacak diyorum. diyorum, diyorum, diyorum... bir gün "o" geliyor. ama "o" hiçbir zaman ben olmuyorum.

ne dersiniz arkadaşlar? birgün beni arkadaş yerine sevgili olarak görür mü?
bak hocam, sana şu nacizhane kelimeleri yazmam gerek. kesinlikle montla sıçmalısın bundan sonra.
(bkz: abi seviyosan git konuş bence)
"bir derdim var artık tutamam içimde" yazarı.
dertleşecek kimse bulamadın mı söylemini akıllara getiriyor kendisi.
(bkz: cansu yu sikeyim sana bir şey olmasın)*
bir ihtimal yedekte bekletilen erkek olabilir.
bu tur bir iliski sana zarar veriyorsa tekrar konusarak tum acikligiyla sana uygun olan sey ne ise onu talep etmeli eger karsi taraf bunu acikca reddettiyse de aranizdaki hukuka son vermelisin.acidir,ama bir kez acir.gecer,iyilesirsin,kendini koruyabildigin ve acik yureklilikle hislerini paylastigin icin de kendine saygin artar.sonuc olumsuz ise de yarani tamire baslamis olursun,kabullenir goguslersin.
kizlar tarafindan sevgili diye kola takilip, sikimsonik bir sebeple hayatindan cikarmak zorunda kalmasindan korkulan erkektir. *
kendisine akıl vermenin çok çok kolay olduğu erkektir ama kendisi unutmamalıdır ki "bekara karı boşamak kolaydır".
evet herkes atar tutar, bırak sevme vs...
öyledir kanka çünkü sana kendi hayatımdan örnek vereceğim.

aratmaz-kanka falan bu ne samimiyet olm.
thebountyhunter- sikertme belanı da dinle gerizekalı!
aratmaz- tamam abi..

şimdi kardeşim bilirim, kopamıyorsun.
belki o da sever diyorsun.
sonradan pişman olmak istemiyorsun, daha fazla dursaydım yanında belki severdi diye düşünüyorsun.
onu yad ellere bırakmak sana koyuyor.
seviyorsun çünkü sevmişsin, aşık olmuşsun.

ama ne yazıkki bu hislerini bilmeyen bir "küstah" var karşında. ne yapayım diyorsun. seviyorsun birşey deme hakkımız yok bizim ama kankam olduğun, sözlük kardeşliğimiz bulunduğu için, aramızdaki hukuka binaen konuşuyorum ve diyorum ki:

bitir. çat diye oturmasın bu bitir lafı. kıza git ve söyle, bu güne kadar yaşadıklarını söyle, bu günden sonra bu sürecin zor olacağını söyle ama bunları söylerken de kızdan bir karşılık bekleme derdin olmasın. üzüleceksin. bu işin kuralı bu üzülmek ama bir yandan da sevineceksin. başka erkeklerle görmeyeceksin artık onu.
unutmamaya da uğraşmayacaksın ama unutamayacaksın...

unutacaksın kısaca göstermelik olarak. silme telefonunu, fotolarını ama yine de çıkar hayatından. biliyorum zor çok zor ölmeni istemek bile daha kolay belki ama işin aslı bundan ibaret kardeşim.

için rahat olsun, sen sevmişsin ve bunu söyleyeceksin ona illa ki de. söyle ve karşılık beklemeden..
bu zamana kadar karşılıksız sevdim seni de bundan sonra da unutmaya çalışacağım de. hislerini dök.
yüzüne karşı söyleyemedin mi mektup yaz güzelce. herşeyi olduğu gibi anlat.

kız düşünür...

1-2 hafta süre ile konuşmayın hiç.
üzülür de arar bir gün belki.

biliyoruz hayat onsuz zor, çok çok zor ama...
ama işte.. yukarda yazdık.
son günlerde kafamı çok karıştıran bir model. empati yapmaya çalışıyorum anlayamıyorum. bir insan karşı cinsi niye arkadaş olarak görmek istesin?
mesela ben bir kıza yaklaşırken ya sevgili olur, ya hiçbir şey olmaz diye yaklaşıyorum. "gizem'den çok iyi arkadaş olur" demiyorum. ne yapayım lan gizem'den olacak arkadaşlığı? gizemle arkadaş olacağıma orhanla arkadaş olurum.
(bkz: ama ben seni arkadaş olarak görüyorum) sözüne maruz kalan, canı sıkılan, üzülen erkektir.
(bkz: arkadaş olarak görülen kız)
eninde sonunda senin, kendisi için doğru insan olduğunu anlayacaktır.sabır..
arkadaş olarak görülen erkek çok iyi ve efendi bir çocuktur. sağlamdır, hep yanındadır o kızın, kötü gün dostudur. dağ gibi bir sırtı ve ağlanacağı zaman küçük hanımın emrine amade kaz tüyü omuzları vardır. arkadaş olarak görülen erkek, tüm sevgililere karşı da savunulur. "aaa hayatım ama aratmaz benim hayatımda 3 senedir var ve en kötü zamanlarımda benimle oldu tamammaaaaa??!!!111". daha da süsler, savunur arkadaşlığını. güvenilirliğini dayatır. bir aratmaz yüzünden bitmez sonuçta ilişkisi, bitemez, bitmemeli tamammaaa?!!123.

hem yeni aşklar dener hem arkadaş olarak görülen erkeği hayatında tutar. çünkü arkadaş olarak görülen erkek, son care koftecisidir. çünkü savunduğu aslında yedek forvet genç semih şentürk'tür. yeteneği bilinir ancak asla ilk 11'de oynatılmaz. aslında semih şentürk arada oyuna girer, gol atar, gol kralı olur ama arkadaş olarak görülen erkek oyuna girdiğinde pas verileceği yanılgısıyla sağa sola koşmakta ise de aslında tek görevi sakat futbolcuyu saha kenarına taşımaktır.

bu birbirinden kıymetli hanımefendiler bir gün, çok çaresiz bir anlarında, arkadaş olarak görülen erkeği gerçekten ama gerçekten ilk 11'de oynatmak isteyebilirler. bu umutla yaşanır mı bilinmez. öyle körelir ki insan, semih şentürk bile olsa, oyuna girdiğinde sabri gibi şut çekebilir.

uzun lafın kısası; ay yapma yavrum ya.
(bkz: bir abazanın yakarışları)
(#9913332)
hiçbi kıza yaklaşamayan abazan entellerce godoşlukla suçlanan erkektir.
mutlak ve de kattiyetle bir " arkadaştan öte görülebilme ihtimali değerlendirmesi " ne tabi tutulmuş, lakin bu testi geçememiş, geçememesi de yüksek ihtimalle hayırlı olmuş olandır.
(bkz: kanka)
buna ben de dahilim.hiç bi zaman çıkamadık.resmiyeti falan olmadı.ama bi karı kocanın yapabileceği her şeyi yaptık !
kızlar tarafından hor görülen erkektir.
(bkz: seven sikilir siken sevilir)
(#9855119)
1 hafta önce yaşadığım olaydır. ben gideyim o kadar kızın arkasından koşayım sonra arkadaş olarak konuşalım desin. gerçi ilk defa yaşadığım şey değil doğrusu. neyse artık.
Benimdir. Sadece arkadaş olarak görülür. Çok iyi bir dost, sırdaş olarak görülür. Ama asla sevilmez. Asla.
ben değilim. en azından flörtü olarak görüyorlar eheheheh.