bugün

çokça zaman büyüyüp ara ara küçüldüğünü hissettiğin zamanları başlatan yaştır.***
25 yaş bunalımına 2 sene kalmasıdır.
mor ve ötesi'nin "23" isimli şarkısını dinleyip dinleyip keyiflenilebilecek "bir" yıl.
(bkz: 1986)
-ne çabuk geçti lan 23 sene

demektir.
ilk aşkın tanınabileceği bir yaştır çoğu kez, geç kalınmış olsa da..en büyük aşkımı tanındığı yaş da olabilir ilk aşkını yaşamışlar için..hiç unutulmayacak bir yaşa da karşılık gelebilir tüm bunların yekününde..ve dön deseler bir an bile tereddüt edilmeyeek yaştır bana göre...
12 eylül 1980 darbesinden 6 sene sonra doğmaktır.
86 dogumlu olmak...
en güzel anılarım bu yaşa aittir,kıymetinin bilinmesi gereken yaştır.
üniversiteyi bitirip askere gitme yaşı olabiliritesi yüksek yaş grubu.
30 a 7 yaş kalmasıdır. Ne yapsam şu 7 yıl içinde yaparım düşüncesidir.
üniversite bitiyor lan ne yapcaz şimdi demeye başlanılan yaştır.*
bir kız açısından tercih sebebi olmak demektir. hem legal hem yaşlı değil...
30'lu yaşlara koşa koşa yaklaşıldığın farkedildiği bir yaş dahadır.
yaş problemi yüzünden sahip olamadığım büyük nimetlere sahip olmaktır.
kızların bulacağı erkek arkadaş ya da kocalarının tam olması gereken yaş. 23-24
(bkz: 1986 doğumlu olmak)
yılların bır yıl daha yıldırmış olmasıdır.
olduğum değil ama hissettiğim yaştır.
bir daha asla eskisi kadar gerizekalı olmayacağınız yaştır. olgunlaşma başlamıştır. ama 21-22den sorna insan 23e geçince kendini yaşlanmış hisseder aynı 25 gibi. 25te hissedilecek şeyi düşünüp depresyona da girilebilir. çıtırlık bitmiştir. ama aşık olmak için son fırsat zamanlarıdır. kırışıklık için önlem almaya başlamak gereken yaştır.
mor ve ötesi nin 23 adlı şarkısının daha bir anlamlı geleceği yaştır.
artık a takımda forma giyen futbolcular benden daha küçük oluyor, yaşlanıyoruz lan resmen düşüncelerine dalınan yaş. evet hakkaten bu işin boku çıktı 7 sene sonra kel bile olabilirim.
tam 23 yaşındayım. hissettiklerimi yazmakla beraber kafamın biraz güzel olduğunu belirtip okuyan kişinin affına sığınıyorum.

herşeyden önce 23 diyosun kendi kendine. eskiden ne kadar büyük gelirdi. millete abi abla derdik. şimdi sen o yaştasın. olgunlaşmamışsın ama büyümen gerektiğini hissediyosun. bişeylerin farkına varman lazım artık.

aşk muhabbetleri yalan gelse bile en güzeli bu muhabbetler. onun dışında benim için okul bitiyor bu sene. seneye insanlara öğrenciyim diyemiyeceğim. ama derim a.q kolpalık değil mi?

her ne boksa öyle bi yaş ki bu geçmişte yapmadığın şeyler için kendini cezalandırdığın bi yaş.mesela benim kendimden nefret etme sebeplerim:

-neden öss' ye adam gibi çalışmadım?
-neden bu kadar kredi kartı borcu yaptım?
-neden kızlarla bu kadar fazla para yedim?
-neden bu kadar aşk acısı çektim?
-neden ailemle bu kadar kopuk kaldım?

vs. ben 17 yaşındayken biri bana bunları söylese siktir çekerdim. şimdi hafızamı kaybetsem ve aynaya hiç bakmasam kaç yaşındasın diye sorsalar yine siktir çekerim. biliyorum bunu okuyanlar da siktir çekecek ama bazı şeyleri de yaşayarak öğreniyor sanırsam insan
Kafamdaki ne çabuk 23 yaşına geldim... Otuza az kaldı sendromunu üst başlıkları okumamla az önce üzerimden atıp, demek ki herkese aynı şey oluyormuş düşüncesiyle hayata dört elle sarılmaya karar vermişliğimin şu andaki ifadesidir.
saçma sapan bir yaş olsa gerek. çocukken 20 yaşıma geleceğim yaşı hesaplayıp iple çekerken şimdi 23 oldum * artık bir sürü şey düşünüyorum. çünkü 23 yaşındayım ama üniversiteyi bitirmedim çünkü çok geç kazandım. bir sürü hayalim var ama bunlar için çok yaşlandım gibi geliyor. neden saçma sapan şeylere vaktimi harcamışım, yapmam gerekenleri yapmamışım öyle çok şeyden pişmanım ki. neden bu kadar çok duygumu tüketmişim, neden bu kadar nefret büyütmüşüm içimde bir bilsem...
şaka maka 23 yaşındayım ben...
mikemmeldir..