bugün

entry'ler (13)

erkeklerin hoşlanma belirtileri

söz konusu karşı cins ise bazen saçmalar.

mesela;

görsel

a milli takım kadrosu

lucescu' nun son numarası

görsel

kumru sandvice kumru girmiyorsa neden kumru

kumru, simit (izmir' de gevrek denir) hamuruna benzeyen az tuzlu bir hamurdan üretilir, susama batırılarak fırınlanır. Şekli kumru kuşunun gövdesini andırdığından bu ismi almıştır. izmir'de kumruyu fırınlardan sade olarak alabileceğiniz gibi; sokak satıcıları ve tezgahlardan içerisine domates, turşu, yeşil biber ve izmir tulumu (peynir) konmuş olarak da alabilirsiniz. ayrıca büfelerde, içine kömürde pişirilmiş sucuk, salam, kaşar peynirinin (bir başka çeşidinde de ek olarak eritilmiş sayas peyniri bulunur) ve domatesin yanı sıra üzerine ketçap ve mayonez eklenmesi ile hazırlanmış sandviç olarak da tüketime sunulur. normal izmir kumrusu ise bergama tulum peyniri, domates, biber ve (isteğe göre) salatalıktan oluşur. ekmeğinin bol susamlı olması da bir özelliğidir. bazı sandviççiler ise sandviç ekmeğinin içerisine hazırlanan bol malzemeli karışık sandviçleri yanlış biçimde kumru olarak adlandırmaktadırlar.

--spoiler--

kumruyu diğer sandviçlerden ayıran ekmeğidir; nohut mayası ile yapılır, pekmeze yatırıldıktan sonra üzerine susamları serpilir ve piştikten sonra bir gün dinlendirilir.
--spoiler--

caner erkin e 6 maç ceza verilmesi

6 hecelik laf için 6 hafta.
yaptığı terbiyesizliktir ama özet geçmesi iyi olmuş.

indirim yapılır kesin.
2 kelime için 2 hafta makul bence.

öğrenince çok şaşırılan bilgiler

doğru tarifle daha da şaşırtan bilgilerdir. örneğin;

- çin seddi aydan görülebilir.

ay çin seddinden görülebildiğine göre di mi ama? (ışık kaynağından çıkan ışık ışınları uygun ortamlarda bir doğru boyunca yayılırlar.)

(bkz: ışığın yayılması)

basit hayat kuralları

- kimseden bir şey bekleme
- her türlü alışkanlıktan uzak dur (her gün aynı sokaktan yürümek dahil.)
- carpe diem

ben bu yazıyı sana yazdım

dur sana anlatayım yokluğunda neler yaptım

ruhsuz şarkılar yazdım. seni düşünmeden

bir an'ım geçmedi, duygularımı çok abarttım

elimde değildi hep sana, sana aktım

yüreğimin ortasından yaktım

ne gecelerden döndüm. ne üşüdüm dondum ama

istediğimi senden aldım

sana en güzel cevabı, bu şarkıyla yazdım

sana en güzel şarkıyı yazdım

yürüdüğün yollar biter mi sandın

bu kadın hala seni sever mi sandın

aşksızdım her gece, ne kandiller yaktım

üç kuruşluk aşkını beş kuruşa sattım

http://www.zapkolik.com/v...zel-sarkiyi-yazdim-840734

ulu durum

sözlükte olmayan özellik.

olsaydı durum güncellememi;

- bu "anın görüntüsü" başlığına bayılıyorum. orada o fotoğrafı çeken o anı yaşayan biri var, hepsi çok güzel.

yapardım. ama yok işte.

çirkin

estetik değer niteliği.

- kime göre güzel
- neye göre alımlı
- ne zaman sempatik
- hangi şartlar altında büyüleyici

diye uzar gider. kabulle ilgilidir, görecelidir.

sevgiliyi uyandırma yöntemleri

sevdiceğin uykusunu nihayete erdirme yöntemleridir. uyku güzel bir şekilde başladıysa daha güzel bir şekilde sonlanmalıdır.

uyandırma yöntemi kategorisinde olmasa da kendiliğinden uyanana kadar izleyip uyanışına sahit olmak en güzelidir.

(bkz: uyandırmaya kıyamamak)

bornoz

banyodan çıkarken kurulanmak için kullanılan, önden açık, tercihen belden kuşaklı, havludan yapılmış giyecek.

gece rüyamda sokakta bornozla dolaştığımı gördüm. gündüz vakti kalabalığın arasında bir yere varma gayretiyle hızlı hızlı yürüyordum. bornozun turuncu renginden olsa gerek insanlar bana bakıyor, birbirilerine beni gösteriyor ve aralarında gülüşerek hakkımda konuşuyorlardı. bu durumdan rahatsız oldum. daha da hızlı yürümeye başladım. insanlara çarpa çarpa yoluma devam ederken biraz ileride yürüyen sarı bornozlu birini gördüm. kim sarı bir bornozla sokağa çıkardı ki? yetişip kim olduğunu öğrenmek için koşmaya başladım. yere takıldım ve tam düşmek üzereyken uyandım.

yatakta doğruldum. bir bardak su içtim. sızmadan önce çıkarmayı unuttuğum mini eteğimi çıkardım. battaniyeyi üzerime çektim ve tekrar uykuya daldım.

güvenlik

bir kilidin, kendi anahtarından başka bir araçla açılmasına karşı gösterdiği direnç; bu direnci oluşturan düzen.

akıllı telefonlarda kullanıcıların görsel kimlik özelliklerinin (parmak izi, göz, yüz) anahtar olduğu düzenler mevcut. bu daha güvenli diyerek ciddi fiyat farkıyla kilit satıp anahtar vermemelerinin altında kesin bir bit yeniği var.

maymun

ömer seyfettin' in aşk ve ayak parmakları hikayesinde bahsi geçen hayvan.

--spoiler--
esas oğlan hasan maymuna benzettiği karısı asıme hanımefendi' yi boşuyor.
--spoiler--