bugün

Bu bilgiler öyle bilgilerdir ki, duyduğunuzda 'oha lan, o öyle miymiş? yok artık!' dersiniz ister istemez. ilk aklıma gelenler;

1)Önceden bulutların hareket edişini dünyanın dönmesi sanardım. ağabeyim aydınlattı. rüzgarmış...
+abi dünya nasıl dönüyo baksana?
-olm o rüzgardan lan, itiyo onları rüzgar...

2)Üvey Baba adlı dizide üvey baba'yı canlandıran adam, zamanında darbukatör bayram'mış. arkadaşım aydınlattı beni..
+bu herifin gençliği de pislikmiy acaba, görüntüsü felan
-yok abi, şemsi inkaya bu, darbukatör bayram...

3)Önceden(çocukken, baya çocukken) dublajlı fimleri izler izler ve sorardım, 'ya bunların hepsi nasıl türkçe konuşabiliyo? yabancı bunlar!' diye. ağabeyim aydınlattı tekrar...
-dublaj bunlar, başkası seslendiriyo bunları kardeşim. türkler konuşuyo şu anda

4)Ali kırca ile levent kırca kardeşmiş, kendim öğrendim bir yerlerden...

5)Aydan atlayınca insan, yere düşmüyormuş. ilkokul öğretmenim sağolsun...
sünnetin ucundan acuk alma işlemi olduğu bilgisi.
(bkz: soguk dus etkisi)
pek bilinmeyen olayların, gelişmelerin duyulmasından sonra bünyede hassiktir ifadesi uyandırma hadisesi. örneklemek gerekirse angut kelimesini dilimizde aptal, enayi, gerzek gibi anlamlarda kullanılır. bu kelimenin aslı angut kuşuna dayanıyor. hikayesini öğrenmek daha da bi ilginçlik arzediyor. zira angut kuşunun angutluğu eşinin ölmesinden sonra ömrünün sonuna kadar arkasından yas tutmasından geliyor, geliyormuş.
küçük besleme dizisindeki kötü kadının, gerçekte çok şirin birisi olması.
(bkz: bülent ersoy aslında erkekmiş)
futbol federasyonu başkanı hasan doğan'ın ani ölümünden sonra girdiğin ilk haber veya spor sitesinde karşına bu haberin çıkmasından sonra karşılaşacağın durum olabilir.
ortalama bir zürafanın boyun ağırlığının 275 kilo geldiğinin öğrenilmesi.
+ baba ben nasıl oldum?
- ananı sktim!
+ yuh amına koyim!
- çabuk kavrayan evlat gibisi yok!
(bkz: kadın nasıl orgazm edilir)
+üniversitelerde kızlar teklif ediyomuş.
-ohaa! esas mı diyon hacı.

(bkz: saf arkadaş modeli)
üniversitede kızlar veriyormuş!

kızlar da masturbasyon yapıyomuş!

ben bunları duyunca acayip şaşırdım kal geldi hatta oha bile oldum!
kişinin dirseğini öpememesi.
bir balinanın dilinin ağırlığı.
(bkz: lüzumsuz bilgiler ansiklopedisi)
denizatlarının erkeklerinin hamile kalması.
güzel kızlar sıçıyormuş. üstelik pembe değilmiş.
örümcek kanı maviymiş hala miş diyorum çünkü örümcek öldürmekten spider man ile başı belaya girmiş bir insanım ve hiç mavi kanlı örümcek görmedim.
öğrenilince dumurolunan bilgiledir. küçük kuzenim evlenmeden de çocuk olabileceğini duyunca çok şaşırmıştı. **
ilk cinsel ilişkide kızların kanaması.

11 yaşındaydım, aklım çıkmıştı sözlük.

gelen mesajlardan sonra zorunlu edit: 6. sınıfta müfredattaki konuyu tenefüste ergen erkek arkadaşlar sündürürken duymuş "hayır öyle şey mi olur" diye çıkışınca, dalga geçilmemden mütevellit öğrenmiştim. yoksa o yaşta öyle bir tecrübe yaşamaktan bahsetmemiştim. allah allah ya...
Bihter'in rol icabı ölmüş olması.
Aşk ı memnu'nun kitabının çıkması.

Çok şaşırdım sözlük, az daha ölüyordum. *

Edit: Bu entrynin neden durup durup da eksi aldığını anlayamıyorum ya. Şurada bir ironi yapalım dedik alt tarafı?!

Edit2: (bkz: aşk ı memnu nun kitabı çıkmış diyen mal)
insan vücundaki damarların uzunluğunun 96 bin kilometre oluşu.
zürafaların dillerinin siyah oluşu da bir örnektir.
(bkz: kızlar bir ölçek calgon kadar pisler)
+ oğlum biliyor musun?
- neyi baba?
+ fenerbahçe, türkiye kupasını ben doğduğumdan beri alamıyor.
- vay amk!
+ ne dedin sen?
* *
http://www2.yazete.com/fo...=10012&page_number=13
al işte doğruymuş. küçükken, beni açlık değil uykusuzluk öldürür dediğimde herkes yemek yememek için bahane ürettiğimi sanıyordu.